Zavrieť

Porady

Priebežná položka - JÚ

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, aký je presný postup prevodu financií z pokladne na BÚ.

Z pokladne som vybrala peniaze, vypísala VPD a do PD som zapísala:

- Prevod na BÚ (výber z pokladne) - výdavok v hotovosti - príjem na priebežnú položku

Následne som peniaze vložila na účet a do PD zapísala:

- Prevod VPD na BÚ - príjem v peňažnom ústave - výdavok na priebežnú položku

Potiaľ by to malo byť správne, ale neviem, pod čo to mám zaradiť v druhovom členení. Bol to čisto iba prevod medzi pokladňou a BÚ, takže môžem to dať ako prevádzkovú réžiu? Alebo sa tam nevypĺňa nič?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Vypíšeš VPD ako priebežné položky výdaj, na základe výpisu z BÚ, kde to budeš mať na strane príjmu, priebežné položky príjem, neovplyvňuje to prevádzkovú réžiu, veď to nie je náklad podnikateľa. Ale aj tak myslím, že by si potrebovala by si aspoň základné znalosti JÚ, skús si naštudovať účtovné materiály k tvojej problematike, lebo dáš do nákladov aj osobnú spotrebu...
    Inak, keby si chcela, všetko tu nájdeš, treba si kliknúť na tlačidlo hľadať, zadať napr.peňažný denník* a máš čo študovať.

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Členenie je pokladňa_výdavok na priebežnú položku a BU_príjem na priebežnú položku. Nie je to prevádzková réžia.

    Pekný deň

    Ened je offline (nepripojený) Ened

    Ened
    To znamená, že v PD stačí vyplniť stĺpce "Peňažné prostriedky" a "Priebežné položky" a zvyšné stĺpce zostanú nevyplnené? Som iba začiatočník
    Naposledy upravil Ened : 16.01.11 at 17:12 Dôvod: smajl

    Priebežná položka - JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.