Zavrieť

Porady

Poštová banka.

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Môj manžel a ja sme poberateľmi invalidného dôchodku.Dnes poštárka oznámila,že od nového roku musíme mať založený účet.Keďže nemáme skoro žiadne skúsenosti /len negatívne s Tatra a VÚB bankou/s bankami,pýtam sa na Vaše skúsenosti.Máte Vy alebo Vaši príbuzní založený dôchodcovský účet v niektorej banke??Ako ste spokojní,nespokojní??Poštárka je za Poštovú banku.Veľmi pekne ďakujeme za odpovede.Krásny zbytok dňa.
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Neviem, či som niečo prehliadla v legislatíve, ale z akého dôvodu musíte mať založený účet? Ako vám to odôvodnila?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Podľa môjho názoru poštárka len propaguje službu Poštovej banky, na základe ktorej si môžete tento účet zriadiť, nie musíte. Ide o tzv. Seniorkonto, áno?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
smutok Pozri príspevok
Môj manžel a ja sme poberateľmi invalidného dôchodku.Dnes poštárka oznámila,že od nového roku musíme mať založený účet.Keďže nemáme skoro žiadne skúsenosti /len negatívne s Tatra a VÚB bankou/s bankami,pýtam sa na Vaše skúsenosti.Máte Vy alebo Vaši príbuzní založený dôchodcovský účet v niektorej banke??Ako ste spokojní,nespokojní??Poštárka je za Poštovú banku.Veľmi pekne ďakujeme za odpovede.Krásny zbytok dňa.
...na dôvody sa radšej ani nepýtaj ...

Ale len tak námatkou :
- nedá sa na hociktorej pošte hociaká suma vybrať
Niekde je to 300 € , niekde 100 € ...a aj to musíš vopred nahlásiť ...he , že vraj " mimoriadny " výber...
Svojho času som šiel chalupu vyplatiť ...vydrancoval som celú pobočku , týždeň vopred som oznámil ...
- meškanie platieb
- neskoré nabehovanie peňazí na účet ...točia nejaký ten deň zákaznícke peniaze ...brat mal vždy asi o tri skôr na účte love ako ja - to isté finančné oddelenie poukazovalo love ......

Naštval som sa a zmenil firmu ...
1 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Ona vysvetlovala,že od nového roku už treba mať založený účet,lebo soc.poisť.sa chce zbaviť zbytočného papierovania.Áno,ide o Seniorkonto!!
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Nikto nikoho nemôže k tomu donútiť. Ide o to, že poštárka za to dostane odmenu (ak nie ona, tak vedúca), nemusia chodiť s dôchodkami po domoch a ušetrí jej to kopu času. Ak by ste si dali účet, tak potom by bol problém s jeho zrušením. Nie pre podmienky v zmluve, ale pre to, lebo si myslia že ľudí ukecajú a hlavne tých starších, lebo svojej poštárke veria. Poštová banka ako taká k tomu ľudí nenúti, ale samotné pošty. Majú z toho provízie.
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Treba si to rozmyslieť, preto som sa pýtala na dôvody. Nemôžu vás donútiť, ak nechcete, nemusíte si zakladať účet. Sú v tom možno výhody, ale aj nevýhody, nehovoriac o platení poplatkov a následne vyberaní z účtu. Ako bolo spomenuté vyššie, niekto bude mať z toho provízie a preto na vás tlačí. Okrem toho sa ušetrí aj práca poštárok, ktoré by tým pádom nemuseli chodiť osobne a zrejme aj o to tu ide.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Kľudne si to môžete overiť na sociálnej poisťovni.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ona vysvetlovala,že od nového roku už treba mať založený účet,lebo soc.poisť.sa chce zbaviť zbytočného papierovania.Áno,ide o Seniorkonto!!
Toto je TOTÁLNA hlúposť. Poštárka jednoducho len "agitovala" za Poštovú banku a za druhé, uľahčenie práce pre poštu. Na to, aby si niekto zakladal účet lebo hento a toto, nie je žiadna "norma".

Povedal by som po našom - vychcanosť!
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

smutok Pozri príspevok
Môj manžel a ja sme poberateľmi invalidného dôchodku.Dnes poštárka oznámila,že od nového roku musíme mať založený účet.Keďže nemáme skoro žiadne skúsenosti /len negatívne s Tatra a VÚB bankou/s bankami,pýtam sa na Vaše skúsenosti.Máte Vy alebo Vaši príbuzní založený dôchodcovský účet v niektorej banke??Ako ste spokojní,nespokojní??Poštárka je za Poštovú banku.Veľmi pekne ďakujeme za odpovede.Krásny zbytok dňa.
moja kamoska ma ucet v postovej banke a je s nou spokojna, chodi jej tam aj dochodok
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tá vychcanosť sa dá nazvať aj krajšími slovami - čo tak ponuka špeciálnych služieb pre dôchodcov ?

http://www.pabk.sk/sk/tlacovy-servis...-senior-dochod
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja mám účet v poštovej banke a chodí mi tam aj dôchodok, lepšie povedané iba dôchodok. Bol založený akože výhodný dochodcovský bez poplatkov, ale tie výhody som doteraz ešte nevidela a to je už 4 roky. Rada by som zmenila na inú banku, lebo poštová banka má málo pobočiek a ešte menej bankomatov. Všetky výbery sú spoplatnené a stalo sa mi už aj to, že napriek tomu, že som tam mala dostatok peňazí a neprekročila som vyberajúci limit tak mi bankomat pri pošte odmietol dať peniaze, nešlo to ani na pošte napriek tomu, že si overili zostatok a možnosti. Nie som s nimi vôbec spokojná, chcem to zmeniť, ale to musím urobiť nový účet u iných a na sociálke to zahlásiť, ale kto žije na vidieku, tak nemá možnosť hocikedy si to zariadiť a hlavne ja žijem pri Senci a výpoveď z Poštovej musím ísť urobiť do Bratislavy, lebo v Senci pobočku nemajú. Treba si urobiť účet v takej banke aby si mala poruke bankomaty, ale i tak je lepšie platiť kartou, je to lacnejšie. Keby si si šla vybrať na poštu peniaze, tak ti to poštárka cez poštovú banku urobí, ale zase sú tam poplatky.
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Ďakujem za Vaše odpovede,ste fajn poraďáci.Ešte raz díky.Krásny víkend,aj keď zajtra je ešte piatok.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Mám doma poštárku manželku a môžem vám povedať,že to poštárky nemajú vôbec ľahké aj čo sa týka týchto účtov.Pretože ich nútia to robiť pod hrozbou vyhodenia z práce a nakoniec ich aj tak vyhodia,lebo nebudú mať čo nosiť,keď všetkým porobia účty.Samozrejme majú za to províziu.Aj sa jej čudujem,že za tie peniaze to robí
1 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Moj otec sa dal tiez takto od postarky nahovorit na seniorucet a doteraz to lutuje - ten ucet tam mal asi 4 mesiace az kym ho nezrusil a stalo ho to asi 20 eur. Spoplatnene je tam uplne vsetko - vklady, vybery, platby kartou, zrusenie,... Zrusenie prvy rok po zalozeni uctu stoji o dost viac ako po roku (jeho stalo cez 8 eur), nemozte vyberat kedy chcete a kolko chcete a k tomu este ten pristup... Skratka typicky komunisticky podnik tato "banka".

Btw mal tam aj vkladnu knizku ktoru tiez rusil a zostatok 80 centov mu ani nevratili - vraj sumy do 1 eura nevracaju, normalne to zaokruhlia na nulu. To svedci o serioznosti tejto institucie...
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

Pred nedavnom si bola mama na poste po dochodok a mila teta je oznamila, ze doterajsi sposob vyplacania na ruku uz nebude mozny. Ale hned je supli papiere aby jej to socialka posielala na ucet. Sranda je ale v tom, ze tie papiere boli zmluva o zalozenie senior uctu v postovej banke, za ktory sa plati ojro mesacne. (o dalsich poplatkoch ani nehovorim) No ked si tak predstavim kolko dochodcov na tom odzubu tak si posta celkom dobre prilepsi.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Minule to dávali v TV (cca 1 týždeň), že takto oblbujú dôchodcov , vyjadrovala sa na základe sťažnosti hovorkyňa Pošty ...nie je to pravda , dôchodky sa budú aj naďalej vyplácať na ruku ako doteraz , len tu je ten háčik, že pracovníčky za každé uzatvorenie zmluvy pre Poštovú banku majú províziu a tak pekne zarábajú na neznalosti ľudí .Tak si to treba presne zistiť a podať sťažnosť , ak je to proti rozhodnutiu dôchodcu .
5 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...toto sa riešilo aj minulý týždeň v TV (už neviem, v ktorých správach) a teta hovorkyňa sa ospravedlnila za nedorozumenie, ale pošta bude aj naďalej vyplácať dôchodky, tak, ako doteraz. To len tety doručovateľky boli na školení a majú aj nejakú odmenu za každú lapenú dušičku, takže preto idú na dôchodcov takto zhurta a so skreslenými informáciami. Podaj sťažnosť na tú konkrétnu poštu, aj na konkrétnu poštárku.
4 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Zita5 Pozri príspevok
Minule to dávali v TV (cca 1 týždeň), že takto oblbujú dôchodcov , vyjadrovala sa na základe sťažnosti hovorkyňa Pošty ...nie je to pravda , dôchodky sa budú aj naďalej vyplácať na ruku ako doteraz , len tu je ten háčik, že pracovníčky za každé uzatvorenie zmluvy pre Poštovú banku majú províziu a tak pekne zarábajú na neznalosti ľudí .Tak si to treba presne zistiť a podať sťažnosť , ak je to proti rozhodnutiu dôchodcu .
...som neodpisovala len mi to dlhšie trvalo, kým som doklepala
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Pred nedávnom sme tento problém riešili tu http://www.porada.sk/t177893-p2-postova-banka.html.
Netreba sa nechať nachytať.
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

No pekne. No to som teda nevedel. A je dost mozne, ze to este vela ludi nevie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať