Zavrieť

Porady

Susedský problém

Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem
Usporiadat
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

a este by som sa chcea spytat,ci neviete kde najdem nejaky vzor na odvolanie proti rozhodnutiu o priestupkoch.na nete som nic zatial nenasla...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žeby zle hľadala? Ujo Gúgl nepomohol po otázke "susedské vzťahy"?
http://www.vop.gov.sk/susedske-vztah...y-a-odpovedexx
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ID=39&aid=2206
http://www.akbenova.sk/publikacie/41...kych-vz357ahov

Alebo mám "protekciu"?


Tss-tsss-tsss-tss!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem
Keby Tvoja známa dávala na mňa oznamy na nástenku ???
Taký fofr by som jej narobil , že dlho by si nemusela holiť intímne partie ...

Na sťažnosti má nárok , dokonca aj právo ... no určite nie štýlom nejakých oznamov typu agentúry JPP....

Známa môže byť aj rada , že iba sťažnosť...kľudne mohol dať podanie , žalobu ...


P.S.:
Jeden sused si len zákulisne ústa otvoril , dostalo sa to ( šak jasné ) ku mne .
Po jednostrannom studenom monológu z mojej strany sa mi dosť dlho vyhýbal...
1 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

misoft Pozri príspevok
Žeby zle hľadala? Ujo Gúgl nepomohol po otázke "susedské vzťahy"?
http://www.vop.gov.sk/susedske-vztah...y-a-odpovedexx
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ID=39&aid=2206
http://www.akbenova.sk/publikacie/41...kych-vz357ahov

Alebo mám "protekciu"?


Tss-tsss-tsss-tss!
dakujem,no ja som toto nehladala hladala som vzor na odvolanie,pri niecom takom,pripadne predpis,nie defininicie
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

myslim si,ze vzhladom nato,ze slo o domovnika,ktory si neplnil povinnosti,mala pravo sa nanho takto postazovat,ved nic ine nenapisala.hold...blbe,ze urobila priestupok
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem
Retuska Pozri príspevok
dakujem,no ja som toto nehladala hladala som vzor na odvolanie,pri niecom takom,pripadne predpis,nie defininicie
Ale odvolať sa môžeš len voči nejakému rozhodnutiu a toto ešte neexistuje ...

...a vzory na odvolanie ( konkrétne ) sú na nete ...neúrekom .
Len iné odvolanie ( štylizácia ) sa na súd dáva a iné na obec , aj keď v princípe ide o to isté .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Sťažovať sa na nástenke ? To by nemalo účinok asi ani na základnej škole. I tam existuje nejaký postup - že kam, komu a akou formou ,aleboi sa mýlim?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...a čo?..odvolať sa ho nedá???..keďže si neplnil povinnosti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
myslim si,ze vzhladom nato,ze slo o domovnika,ktory si neplnil povinnosti,mala pravo sa nanho takto postazovat,ved nic ine nenapisala.hold...blbe,ze urobila priestupok
TAKTO ?????????...na zabitie riešenie...

Ešte raz prečítaj príspevok č. 4 .
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

buchač Pozri príspevok
Ale odvolať sa môžeš len voči nejakému rozhodnutiu a toto ešte neexistuje ...

...a vzory na odvolanie ( konkrétne ) sú na nete ...neúrekom .
Len iné odvolanie ( štylizácia ) sa na súd dáva a iné na obec , aj keď v princípe ide o to isté .
no ved jej prislo rozhodnutie,voci nemu sa odvolava,asi som sa zle vyjadrila
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

[QUOTE=Valčake;2188716]...a čo?..odvolať sa ho nedá???..keďže si neplnil povinnosti[/QUOTE
ono sa to odohralo vo februari,ci v marci,medzitym bol ale odvolany a teraz jej prislo toto
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ahojte,
známa,ktorá byva v bytovke sa stazovala na domovnika,na nastenku davala "oznamy" resp staznosti na domovnika.ten nanu podal staznost .ona sa voci tomu chce odvolat.neviem rpesne o co ide,no zaujimalo by ma ci je nejaky osobitny redpis ktory upravuje susedske vztahy.dakujem
a este by som sa chcea spytat,ci neviete kde najdem nejaky vzor na odvolanie proti rozhodnutiu o priestupkoch.na nete som nic zatial nenasla...
takže asi to je už vyriešené....
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

no stale som nenasla vzor
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Retuska
myslim si,ze vzhladom nato,ze slo o domovnika,ktory si neplnil povinnosti,mala pravo sa nanho takto postazovat,ved nic ine nenapisala.hold...blbe,ze urobila priestupok
Éééééé - žeby ostatní boli nesvojprávní a neotvorili huby - hoci aj na schôdzi a odvolať ho? Šak to len funkcia - dočasná, nie dedičná.
Mala, ale nie takto - toto je len JPP a kydy.

Až príde na lámanie chleba - len potom to bude blbé, až schytá oné..... nejaký ten § a € cálovať (za napísanie a nepodloženie - bo keď raz niečo vypustíš, späť to nedostaneš!)

P.S. keď sa bude na takéto "partizánske" výpravy chystať, radšej nech si po pa**li dá - možno sa spamätá!

A písali - voči čomu sa chce odvolávať, keď ešte nerozhodli? Hádam chce podnet dať. Tam už len slovenčinu a sloh treba.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
no stale som nenasla vzor
...jéééžiškové husličky ...

Radšej dám celé znenie , ako nejaký ten link ...

Napríklad takto , ale je jasné , že na svoje podmienky upraviť ..


Odvolanie poškodeného proti rozsudku

Okresný súd Bratislava I.
Záhradnícka 10
812 44 Bratislava

k sp. zn. 1A-123/123

Navrhovateľ:

Ján Vážny
Nábrežná 14
841 01 Bratislava
r.č.123456/7890

Povinný:

Miroslav Pekný
Prievozská 25
852 02 Bratislava
r.č. 987654/3210

Odvolanie proti rozsudku zo dňa 12.5. 2010

Súdny poplatok vo výške 20,- EUR uhradený kolkom.

T r o j m o

Čl. 1

1.1

Okresný súd Bratislava I. dňa 12.05.2010 rozhodol, že obžalovaný pán Miroslav Pekný je vinným zo spáchania trestného činu vandalizmu, ktorého sa dopustil na mojej garáži, vedľa môjho domu.

1.2

V konaní som včas uplatnil nárok na náhradu škody vo výške 400,- EUR.

Čl. 2

2.1

Okresný súd uvedeným rozsudkom uložil povinnosť obžalovanému, aby mi uhradil škodu vo výške 255,- EUR.

2.2

Súd sa zrejme riadil odborným vyjadrením od policajtov, ktorí zaprotokolovali stav na mieste.
Tým súd nevyhovel mojim požiadavkám na náhradu škody spôsobenej vylomením zámku na mojej garáži a postriekaním dvier sprejom s vulgárnymi obrázkami.

2.3

Súdu som predložil doklad o zakúpení a výmene nového zámku a zakúpení čistiacich prostriedkov, na vyčistenie obrázkov z dverí. Tieto kópie prikladám i k tomuto odvolaniu.

Čl. 3

3.1

Žiadam preto:

Aby Okresný súd Bratislava I. zrušil svoj výrok o náhrade škody a uložil obžalovanému povinnosť nahradiť mi škodu vo výške 400,- EUR.

V Bratislave, dňa 20.05.2010

Ján Vážny
navrhovateľ
http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ob...roti-rozsudku/
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

no,susedia ostatni sa ho boja,je to zlozita situacia,bolo tam popri tom aj cosi ine
dakujem,skor som chcela rpesne na priestupok,taky vzor som ansla
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Aha! Takže obyvatelia = stádečko ovečiek!
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

je to tak,ked v bytovke byvaju sami dochodcovia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
no,susedia ostatni sa ho boja,je to zlozita situacia,bolo tam popri tom aj cosi ine
dakujem,skor som chcela rpesne na priestupok,taky vzor som ansla
TEBE jeden nevyhovie ...

To aj svoju polovičku takto drezuríruješ ???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Retuska Pozri príspevok
no,susedia ostatni sa ho boja,je to zlozita situacia,bolo tam popri tom aj cosi ine
dakujem,skor som chcela rpesne na priestupok,taky vzor som ansla
načo ti je vzor nevieš napísať jedno odvolanie nato nepotrebuješ žiadny vzor.....ja ked som písala odpor proti platobnému rozkazu...tak som si sadla a napísala.... a vyhrala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať