Zavrieť

Porady

kúpa spoluvlatnickeho podielu-dedičstvo

dobrý deň.
chcela by som sa opýtať či má niekto dokument alebo zmluvu ,ktorá sa týka
kupy časti bytu / spoluvlastníckeho podielu ,ktorý bol zdedený/
čiže kúpno predajnú zmluvu a stačí potom ju ísť podpísať k notárovi obe osoby a odniesť na kataster? -čo ma bude stáť tých 2 000,- .
asi koľko sa potom platí u notára?ide len o potvrdenie podpisov.
a ešte niečo - brala som menšiu požičku na byt bude to nejak mať váhu na prevod na katastri?
a čo banka?može mi v tom zabrániť ,mamka aj tak stratila zamestnanie po 30 rokoch takže nemá prostriedky keby aj .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    ahoj,
    pokiaľ chceš prevádzať spoluvlastnícky podiel mala by si ho ponúknuť ostatným spoluvlastníkom, ktorí majú predkupné právo (okrem prípadov, ak ide o blízku osobu), u notára je potrebné overiť len podpis predávajúceho, podpis nadobúdateľa nie je nutné overiť, u notára stojí overenie jedného podpisu cca 72,-Sk. Čo sa týka banky záleží od toho, čo máš v záložnej zmluve, ak je na ten byt zriadené záložné právo, vačšinou banky chcú, aby im to bolo minimálne oznámené, resp. zmenu podmieňujú svojím písomným súhlasom. Inak to možeš spraviť z akejkolvek kúpnej zmluvy na nehnuteľnosť, len tam treba dávať velký pozor na podiely, lebo keďže ide o podiel k bytu, musíš ošetriť aj spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach a zariadeniach resp. spoluvlastnícky podiel k pozemku.

    kúpa spoluvlatnickeho podielu-dedičstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.