Zavrieť

Porady

Prestavba strechy a nahradenie palachu dekou + projekt

Zdravím vás, kupil som rd v prievidzkom okrese a musim vymeniť strechu nakolko ma takmer 70rokov a je hnilý aj krov, no chcem už podnu dať deku nakolko by som chcel časom zobitniť aj podkrovie a pôvodný palach "strop" má už svoje zasebou. Našiel by sa tu niekto, kto by mi stým vedel poradiť či a do akej miery je to možnè, poprípade aj naprojektovať to za rozumnú cenu? Jedná sa o rd L tvaru s prístavbou, ktorá už deku má. Podrobnejšie info popripade nákresi viem poskitnúť mailom, poprípade telefonicky upresniť konkrètbe údaje. Za vaše odpovede vopred ďakujem :-) Potrebujem hlavne poradiť, nielen poučiť Ď ;-)
Naposledy upravil milfan85 : 08.06.15 at 10:12
marjankaj A vieš akú funkciu mal ten palach, keďže ho chceš "nahradiť"?
milfan85 prepúštanie nadbytočnej vlhkosti stúpajucej z podláh ak je z výplňou zastáva aj tepelnoizolačnú funkciu, nakolko mam odizolovane steny aj podlahy už má len funkciu rozpadajúceho sa a hnijúceho stropnèho debnenia . žeby? ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nevylučujem, že sem, na poradu zavíta aj nejaký projektant, ale takéto odbornosti nájdeš skôr na stránke www.modrastrecha.sk. Tam sú projektanti, stavbári a iné profesie z oblasti stavebníctva.

    Ale pre teba bude jednoduchšie zobrať si zlaté stránky alebo otvoriť Google a vyhľadať si v tvojom okolí (ani si nenapísal, odkiaľ si, načo sa ti bude ozývať projektant z BA, ak si z Košíc) a osloviť ich s požiadavkou, nech ti vypracujú cenovú ponuku na projekt. Bez toho, aby niekto videl ten dom v akom je stave, ti nikto nepovie, čo treba spraviť.

    Teoreticky to, čo chceš, je možné spraviť. Treba ale rátať s tým, že je to dosť zásadná rekonštrukcia. Dôležité je vidieť, z čoho a v akom stave sú súčasné nosné steny. Ak sú v poriadku, som sa rozoberie až na veniec, ak tam nejaký je, ak nie je, tak po najvyššiu radu tehál. Na to sa dá strop (ty si po konzultácii s projektantom vyberieš, aký - či železobetónová doska, keramické vložky, betónové vložky, filigrány,....), potom nový krov a krytina.

    Ak sú steny nevyhovujúce (napr. nepálená tehla), tak je lepšie rozobrať to až na základy a vytiahnuť nové steny. Ak to nemá základy, tak je lepšie to zbúrať a postaviť nový dom.

    Ale ako som napísal, nevieme ti poradiť, ak nevidíme ten dom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milfan85 Je to okres prievidza presnejšie valaská belá. No a čo sa týka domu stred je nepálená tehla no rád by som ju zachoval pre izolačnè vlastnosti, naklko ani nikde nevlhne a je riadne odizolovaná. Táto časť bol pôvodnY dom obdĺžnik ku ktorèmu bola prastavaná taktieZ v 50 rokoch dalšia časť ale už z kvádre ta bola pristavena do l cca do 1/3domu a potom v 80tom roku pristavili z opačne strany po dĺžke domu dalši časť už aj s podlažím , to je tá časť s dekou a tato deka sa napája do cca pol steny z nepalenej tehly. Mam sice len nakresi pôvodneho projektu a potom pristavby z 80 roku, ale spravil som si nakres, ako to vypada dnes cele, ak by si bol ochptny poradiť poslal by som ti ten svoj nakres v sukromnej sprave s popisom čo e povodne a čo pristavba.
    Chobot Mne to neposielaj, ja nie som odborník v stavebníctve, neporadil by som ti. Najmä ak to je taký hybrid dom, že bol stavaný na etapy. TO musí posúdiť skutočný stavbár (architekt alebo projektant) a bude sa musieť vyjadriť aj statik.
    milfan85 ok velmi pekne ti ďakujem teda ;-)
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    6.3.2 Trámový strop s rovným podhledem

    Záklop se přibíjí na stropnice s mezerou 15 mm, která se pak překrývá lištami. Tloušťka prken a lišt je zpravidla 24 mm. Násyp má tloušťku 70 – 100 mm. Na podbití se používaly i tenčí desky 14 -24 mm jednostranně hoblované. Šířka desek nesmí být větší než 120 mm, jinak se musí rozřezat nebo naštípnout. Desky podbití se přitloukají minimálně 2 hřebíky na stropnici. Mezi deskami se nechává mezera 10 mm kvůli pracování dřeva vlivem vlhké omítky a lepšímu provázání malty. Kratší desky se nadstavují se jen pod stropnicí. Na podbití se natlouká rákosové pletivo – palach a nahazuje se omítka stropu.

    http://uvp3d.cz/dum/?page_id=2365
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milfan85 Z čohp sa skladá palach viem, no chcem ho vimenit za betonovu deku, skôr stym by som potreboval poradiť :-) Ale inak dik ;-)
    marjankaj No skôr by som povedal, že chceš vymeniť strop a nie podhľad. Palach predsa nič neunesie.
    marjankaj Palach sa z ničoho neskladá. Palach je vysušené tŕstie.
    http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=palach
    milfan85 Kóli tomu ccem zrušiť palach a nahradiť ho betonovou dekou, ktorá bude stropom na prízemí a podlahou v podkroví ;-) a podla mna je palach celok, ktorý tvorý stropovú časť, ak sa nemýlim
    marjankaj Tak to sa mýliš. Možno u vás je to tak, ale pozri link, čo som pridal.

    Na podbití se natlouká rákosové pletivo – palach
    http://www.prirodnistavba.cz/rakosov...-5-m-4523.html
    milfan85 je to možnè, no každý koho poznám palach berie ako celkový strop a nielen podhlad
      zbaliť

    Prestavba strechy a nahradenie palachu dekou + projekt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.