Zavrieť

Porady

Podnikať v dnešnej dobe . Áno , alebo nie ?

Chcela by som si otvoriť butik v malom meste cc. 17 000 tis. obyvateľov . Som si vedomá veľkej konkurencie hlavne čínskych predajcov , preto zvažujem , či investovať v dnešnej dobe financie ma podnikanie . Budem rada , za každý názor, skúsenosť , alebo aj radu , čo sa týka aj dodávateľov pre textil , obuv kabelky .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Podľa môjho názoru sa ľudia vracajú k prírodným materiálom, ako je čistá bavlna a čínsky predajcovia majú v ponuke takýto tovar, aký inde nenájdete. Svetové značky ponúkajú tovar, zo zložením bavlna a elastan, poprípade polyester a pod. V rodine preferujeme spodnú bielizeň z čistej bavlny, ponožky, tielka, tričká, slipy. Stáva sa, že keď si potrebujeme zakúpiť uvedený tovar, v obchodných centrách majú materiálovo pre nás nevhodné, spomínané zmesky. Čínsky predajcovia majú taktiež nižšie ceny, čo tiež v dnešnej dobe kúpyschopnosti obyvateľov nie je zanedbateľné, takže konkurenciu by som nepodceňoval.
    Doporučujem, aby si si preštudovala staršie témy tu na porade, kde je dosť príspevkov na túto tému : http://www.porada.sk/search.php?searchid=2509377
    ZuzFOL Ďakujem , veľmi pekne . Určite si to pozriem a prečítam .

    o.batory je offline (nepripojený) o.batory

    o.batory
    Nepodnikám síce s oblečením, ale radím ti otvoriť. Teda musíš zhodnotiť niektoré parametre, ako napríklad poloha butiku, čím väčšia frekvencia ľudí tým lepšie. Mesto zo 17 000 obyv. maximálne stačí na malý butik. Činak nieje konkurencia.
    ZuzFOL Veľmi pekne ďakujem za odpoveď . AJ ja mám ten názor , že čínske obchody nie sú konkurencia . Polovica ľudí v mojom okolí ma podporuje , ale tá druhá rieši .....že podnikať v dnešnej dobe je zničenie vlastnej existencie . Ďakujem za podporu .
    lacotinka musíš mať reálnu predstavu aspoň na 2-3 roky
    1,
    Koľko dáš na :
    investície
    réžiu
    tovar
    (reklamu)
    Koľko dostaneš
    Rozumná návratnosť možno 3 roky
    2,
    Po roku skontroluješ
    upresníš výhľad
    3,
    Po 2 rokoch asi už budeš mať jasno

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises o velkej konkurencii cinskych predajcov. Oni ponukaju podradny tovar nizkej kvality.
    Coraz viac ludi obchadza tieto cinske "butiky" velkym oblukom a hlada skor kvalitu a iny sortiment.

    Takze sa skus zamerat na iny tovar ako ponukaju Cinania a na klietelu ineho typu. Takej je v 17 tisicovom meste urcite dost.
    ZuzFOL Veľmi pekne ďakujem za názor a za podporu .Určite by som sa zamerala na úplne iný tovar , ako ponúkajú . S tým by som ten butik otvorila . Teraz momentálne hľadám schopných dodávateľov .

    Podnikať v dnešnej dobe . Áno , alebo nie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.