Zavrieť

Porady

súhrnny výkaz

zaujíma ma,či živnostník,neplatca DPH,ktorý pracuje v ČR na stavbe,sa musí zaregistrovať na súhrnny výkaz.
V druhom prípade SZČO už nieje ,ale bol platca DPH v období,keď začal pracovať v ČR na stavbe, ale nefakturoval,lebo práca bude ukončená a vyfakturovaná až po skončení registrácie za platcu DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    1.
    § 80
    Súhrnný výkaz


    (1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
    a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
    b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
    c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
    d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

    § 16


    (1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    Zákon platný v inom ČŠ. Máte sa informovať o povinnostiach v inom ČŠ.
    Ak dodávate službu na stavbe pre občana, je povinnosť sa registrovať, nakoľko nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť.

    2.
    Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby - u nás par. 19/2. Ak SZČO už nie je v SR, riadite sa platným zákonom v ČR, či už DPH, alebo daň z príjmov. Nemusíte byť SZČO v SR, ale z uvedeného máte povinnosti v ČR (dane), a neskôr v globále ste rezidentom v SR, ... ale to už sa vzťahuje na daň z príjmov....

    jež je offline (nepripojený) jež

    jež
    prosila by som poradiť...som SZČO, neplatca DPH a vykonávam v ČR prácu na živnosť a to: výroba elektromotorov a rozvádzačov. Som povinná podávať súhrnný výkaz ?
    Ďakujem

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Dobrý deň Chcela by som sa poradiť ako je to ak si konateľ z Ukrajiny založil s.r.o. na Slovensku a poskytuje služby / prekladateľstvo/ na Ukrajine a v Nemecku. Niektorý odberatelia sú len osoby, Ktoré nemajú živnosť a ani spoločnosť takže nemajú pridelené DIČ. Ako si táto s.r.o. splní povinnosť podania súhrnného výkazu? Sú to len jednorázový odberatelia.
    Katarína Cigánová
    astensova Pozri príspevok
    Dobrý deň Chcela by som sa poradiť ako je to ak si konateľ z Ukrajiny založil s.r.o. na Slovensku a poskytuje služby / prekladateľstvo/ na Ukrajine a v Nemecku. Niektorý odberatelia sú len osoby, Ktoré nemajú živnosť a ani spoločnosť takže nemajú pridelené DIČ. Ako si táto s.r.o. splní povinnosť podania súhrnného výkazu? Sú to len jednorázový odberatelia.
    Ak je spoločnost - sro so sídlom na Slovensku , je uplne jedno kde má bydlisko jej konatel / alebo aj spoločník / . Spoločnost sa riadi slovenskými zákomni,. Tzn. ak poskytuje služby slovenkému odberatelovi fakturuje´svoje služby s DPH / ak teda je platitelom DPH / bez ohladu na to , či odberatel je právnická , fyzická osoba , podnikatel alebo nepodnikatel.
    Ak poskytuje svoje služby do unie - tam už rozlišuje kto je odberatel :
    ak má DIČ svojej krajiny - tak tebou popísané služby mi vychádzaju na §15 odst 1, - vykazuješ v suhrnnom výkaze

    ak je odberatelom občan - sro fakturuje so slovenskou daňou / nejde do suhrnného výkazu .
    je to iba stručne - podrobne je potrebné naštudovat zákon o DPH .
    Ak ale spoločnosti vznikla napr. stála prevádzkaren v inom štáte - to už je zložitejšia kapitola.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Je to občan z Ukrajiny, ktorý nie je s.r.o. ani SZČO takže nemá DIČ a bola mu vystavená faktúra tak neviem ako so súhrnným výkazom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.