Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Minimálna hodinová mzda je 37,40 - pre I. stupeň náročnosti práce

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    kacena
    Pri 8 - hodinovej pracovnej dobe , podotýkam.
    To je jedno ci 8 hodinovy prac. cas alebo 6 alebo 4, je to hodinova mzda, to zn. ze je to na hodinu.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Daska
    To je jedno ci 8 hodinovy prac. cas alebo 6 alebo 4, je to hodinova mzda, to zn. ze je to na hodinu.
    Pri kratšom týždennom pracovnom čase sa úmerne zvýši min. mzda za 1 odpracovanú hodinu , napríklad u nás je to 39,90,-Sk za hodinu / máme 7,5 hodinový pracovný čas. /
    <!-- / message -->

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    kacena
    Pri kratšom týždennom pracovnom čase sa úmerne zvýši min. mzda za 1 odpracovanú hodinu , napríklad u nás je to 39,90,-Sk za hodinu / máme 7,5 hodinový pracovný čas. /
    <!-- / message -->
    To chcete povedat, ze ak zamestnanec ma 4 hodiny prac. uvazok, a ten co ma 8 hodinovy pr. uvazok, za mesiac budu mat taku istu mzdu???

    Ak by som musela umerne zvysit tomu polovicnemu mzdu dostal by za mesiac to iste ako ten co robi cely den....

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    citácia zo zákona


    (2) Minimálna mzda za každú odpracovanú hodinu je určená pre zamestnancov, ktorých ustanovený týždenný pracovný čas je 40 hodín. Ak ustanovený týždenný pracovný čas je nižší1) ako 40 hodín, suma minimálnej mzdy za každú odpracovanú hodinu sa úmerne zvýši.
    (3) Zamestnancovi odmeňovanému mesačnou mzdou, ktorý má dohodnutý kratší týždenný pracovný čas2) alebo neodpracoval v mesiaci všetky pracovné dni, patrí minimálna mzda vo výške zodpovedajúcej odpracovanému času.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    eviketa
    citácia zo zákona


    (2) Minimálna mzda za každú odpracovanú hodinu je určená pre zamestnancov, ktorých ustanovený týždenný pracovný čas je 40 hodín. Ak ustanovený týždenný pracovný čas je nižší 1) ako 40 hodín, suma minimálnej mzdy za každú odpracovanú hodinu sa úmerne zvýši.
    (3) Zamestnancovi odmeňovanému mesačnou mzdou, ktorý má dohodnutý kratší týždenný pracovný čas2) alebo neodpracoval v mesiaci všetky pracovné dni, patrí minimálna mzda vo výške zodpovedajúcej odpracovanému času.
    Ta jednotka ale odvola na ZP par. 85 ods. 2 az 5:

    a tam sa pise, ze pr. cas je najviac 40 hodin tyzdenne...., ale nic sa tam nehovori o kratsom pracovnom case...

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Ja myslím, že ak je napr.nepretržitá prevádzka a odmena je hodinová a oni majú fond prac.času 7,5 h tak im to výjde 39,90, ale ak mám niekoho na mesačnú mzdu a robí na kratší pracovný čas, hoci aj 4 hod tak mám 37,40 sk

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    My mame zamestnanych 4 ludi na polovicny uvazok s hodinovou mzdou, ale maju na hodinu 38,- , lebo v §49ZPsa vraví že nesmieš zvýhodniť zamestatnanca, kt. pracuje na kratší p.čas

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Môžu byť zamestnanci v nepretržitej prevádzke odmeňovaný mesačnou mzdou 6 500,-? Samozrejme že sa im preplatia nadčasy, nočné a sviatky.

    Lebo keby boli odmeňovaný hodinovou mzdou, tak pri jednosmennej prevádzke je 37,4 a pri nepretržitej prevádzke vychádza 39,9. A to by bolo iné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.