Zavrieť

Porady

Odlepený obklad v kúpelni

Máme veľký problém s odlepením obkladaček v kúpelni.V 2006-tom sme si dali prerobiť bytové jadro,všetko prebehlo normálne a boli sme spokojný.No v roku 2012 nás susedia vytopili,voda tiekla po stenách a teda aj po obkladačkách.No obklad držal.Poistná udalosť sa riešila ohľadom iba otečených stien a zvráskavenej stierky,obklad nie.Po roku som zistil že sa nám začali odlepovať obkladačky.Medzera bola už taká veľká že sa dal prst vopchať do špáry a tak som sa pustil do rozborky obkladu,aké bolo mioje prekvapenie keď som dal dole obkladačky a tie boli ako nové ani štipka lepidla na nich nezostala iba na krajoch biela špárovačka.Všetok spojovací materiál zostal na stene.Ten som včera pracne pneu kladivom odzbíjal dole c betónového panela,no zistil som že sa nám odúvajú aj na vedľajšej stene no tá je vystavaná z iporu.Ako dám dole tú maltu z iporu lebo pneu kladivom sa bojím do toho zasiahnuť.
A ešte otázka aká mohla byť príčina že sa odlepil obklad a na obkladačkách neni ani trochu malty alebo lepidla,po očistení krajov sú ako nové.Žeby to vytopenie alebo zlá adhézia oobkladu k pojivu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    No majstri asi namiesto toho aby nanasali lepidlo ajna obkladacky aj na stenu ho dali len na stenu a obkladacky prilozili, voda pri zateceni asi len dopomohla k tomu stavu. Myslim si ze lepidlo mozno naniesli na velku plochu a to zacalo uz vytvrdzovat a tak sa slabo nalepilo na obkladacky. Na tom ipore to skus ak sa da len prebrusit a obkladacky sa mozu aj na to nalepit si myslim, akurat rohy sa horsie budu dat spravit.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    je to hlavne veľmi lacným lepidlom s malou lepiacou schopnosťou. Už dávnejšie prišla doba rekonštrukcií tzv. 10 dňových rekonštruovaných jadier a v týchto lacných rýchlených kúpelniach vôbec nie je problém zhodiť obklad špachtľou... pri obyčajných lepidlách rýchlo vysaje vodu podklad, na ktorý sa lepidlo naťahuje, svoje zohráva aj slabá penetrácia.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    hlavne sa ma lep nanasat aj na obklad, potom to dobre chyti aj na zavadnutu vrstvu na stene.
    lapejko toto nie je nutné pri bežnej pokládke v interiéri, tento spôsob obojstranného lepenia je potrebný pri viac zaťažovaných podlahách a pri všetkých pokládkach v exteriéri ale ani to dnešný zákazník nie je ochotný zaplatiť...

    Odlepený obklad v kúpelni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.