Zavrieť

Porady

DOVP - dôchodca

Ak zamestnám dôchodu na DOVP som povinná ho prihlásiť na zdravotnú poisťovňu? Do koľkých dní? Alebo to má urobiť on sám? Odmena za prácu bude cca 60 000,-Sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Keď zamestnáš "hocikoho" na DOVP neprihlasuješ ho do ZP a ani on sa neprihlasuje. Ak dostane odmenu v období 9. - 12.2005 viac ako 13 000,-- bude si sám robiť ročné zúčtovanie pre ZP a zaplatí z príjmu 14 %.
    Ked uz sme pri tych dochodcoch. Neviete mi poradit, ako je to pri nich s uplatnovanim nezdanitelnej casti zakladu dane... Mozu vobec podpisovat "Vyhlasenie" ? Aka mzda im bude vyplatena, ked ma na zmluve napr. 50 SK/hod. brutto? Potrebovala by som vediet, aspon priblizne, kolko % platí dane... Straci mi ak viete nejaky link, kde by som to mohla najst...

    Dakujem.
    M.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TheTrinity
    Ked uz sme pri tych dochodcoch. Neviete mi poradit, ako je to pri nich s uplatnovanim nezdanitelnej casti zakladu dane... Mozu vobec podpisovat "Vyhlasenie" ? Aka mzda im bude vyplatena, ked ma na zmluve napr. 50 SK/hod. brutto? Potrebovala by som vediet, aspon priblizne, kolko % platí dane... Straci mi ak viete nejaky link, kde by som to mohla najst...
    Dakujem.
    M.
    Ak je poberateľom dôchodku celý rok nemá nárok na nezdaniteľnú časť ZD.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ak bol k 1.1.2005 už dôchodca, nemá nárok na odpočítateľnú položku - zdaňuješ 19%. Ak k 1.1.2005 ešte nebol dôchodcom a do dôchodku odišiel v priebehu roka, má až do konca roku 2005 nárok na mesačnú odpočítateľnú položku vo výške 7328,-Sk (musí mať u Teba podpísané vyhlásenie). V roku 2006 si už každopádne odpočet dane nemôže uplatniť.
    Naposledy upravil Ingrid G. : 18.10.05 at 07:52

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    TheTrinity
    Ked uz sme pri tych dochodcoch. Neviete mi poradit, ako je to pri nich s uplatnovanim nezdanitelnej casti zakladu dane... Mozu vobec podpisovat "Vyhlasenie" ? Aka mzda im bude vyplatena, ked ma na zmluve napr. 50 SK/hod. brutto? Potrebovala by som vediet, aspon priblizne, kolko % platí dane... Straci mi ak viete nejaky link, kde by som to mohla najst...
    Dakujem.
    M.
    Možno Ti pomôže aj tento link: http://www.porada.sk/showthread-t_9248.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.