Zavrieť

Porady

platba dane z príjmu z firemneho uctu

Ahojte poraďáci, ako by som zaúčtovala ked platíme z firemného účtu daň z príjmu FO konateľa spoločnosti, na základe jeho daňového priznania ako FO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    jaja6 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, ako by som zaúčtovala ked platíme z firemného účtu daň z príjmu FO konateľa spoločnosti, na základe jeho daňového priznania ako FO?
    Ide o uhradu nedoplatku DPFO-A konateľa ako zamestnanca? Konatel si robil DPFO sam? Preco z firemneho uctu, ak je to jeho osobny nedoplatok?

    Ci myslite preddavkovu dan zo zavislej cinnosti? 342/221

    Ci?
    Naposledy upravil zk24 : 27.04.11 at 05:41

    jaja6 je offline (nepripojený) jaja6

    jaja6
    jedna sa o nedoplatok DPFO -B, nakoľko konateľ je zaregistrovany na DU ako FO, pretože má príjem z prenájmu, podáva DP a ked argumentujem, že by sme to nemali platiť z firemneho účtu, tak mi je povedané, že ved je to jeho firma...ale ako to teraz zaúčtovať?

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    treba mu vysvetliť že súkromné veci si nemôže platiť z firemných penazí a čiastku musí vrátiť do firmy,,
    ja by som tú sumu zaúčtovala 355/221 a keď by vrátil peniaze tak 221/355

    je to jeho firma, ale nech si uvedomí že firemné peniaze nie sú jeho súkromné,,,,

    ja toto riešim so svojim šéfom neustále,,,výbery hotovosti, súkromné platby,,,niektorým ľudom nevysvetlíš,,,

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    jaja6 Pozri príspevok
    jedna sa o nedoplatok DPFO -B, nakoľko konateľ je zaregistrovany na DU ako FO, pretože má príjem z prenájmu, podáva DP a ked argumentujem, že by sme to nemali platiť z firemneho účtu, tak mi je povedané, že ved je to jeho firma...ale ako to teraz zaúčtovať?
    Suhlasim, tak ako pise tweedle. pohladavka voci zamestnancovi a musi to vratit. Ide o jeho sukromny nedoplatok, ktory si musi zaplatit sam. Nech to vrati bud do pkladne alebo naspat na bankovy ucet.

    platba dane z príjmu z firemneho uctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.