Zavrieť

Porady

Zahraničná fa za službu a DPH

Prečítala som si už všetky témy týkajúce sa zahraničia a DPH, ale som maximálne dopletená, takže prosím o "lopatistickú radu" ako správne zaúčtovať z pohľadu DPH túto situáciu:
Faktúra od írskeho dodávateľa - pobočka v SRN - na faktúru nemecké IČ DPH.
Predmet dodania služba: licenčné právo od microsoftu / myslím si že služba podľa § 15 ods. 8 bod d. /,
Firma v SR je platcom DPH.
Na faktúre DPH nie je vyčíslená. Podľa mňa by som to mala samozdaniť, a odviesť daň v SR. Predpokladám správne,že nemám nárok na odpočet?

Ale keďže si vôbec, ale vôbec nie som istá, prosím napíšte mi či uvažujem správne.
P.S.Účtujem v Omege a vychádza mi to na vzor 73 s tým, že posledné riadky vymažem, ale tiež neviem, či to bude takto ok.

Prosíííííííííím, DPH sa blíži.

A vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dana7 : 20.03.09 at 11:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Dana7 Pozri príspevok
    Prečítala som si už všetky témy týkajúce sa zahraničia a DPH, ale som maximálne dopletená, takže prosím o "lopatistickú radu" ako správne zaúčtovať z pohľadu DPH túto situáciu:
    Faktúra od írskeho dodávateľa - pobočka v SRN - na faktúru nemecké IČ DPH.
    Predmet dodania služba: licenčné právo od microsoftu / myslím si že služba podľa § 15 ods. 8 bod d. /,
    Firma v SR je platcom DPH.
    Na faktúre DPH nie je vyčíslená. Podľa mňa by som to mala samozdaniť, a odviesť daň v SR. Predpokladám správne,že nemám nárok na odpočet?

    Ale keďže si vôbec, ale vôbec nie som istá, prosím napíšte mi či uvažujem správne.
    P.S.Účtujem v Omege a vychádza mi to na vzor 73 s tým, že posledné riadky vymažem, ale tiež neviem, či to bude takto ok.

    Prosíííííííííím, DPH sa blíži.

    A vopred ďakujem.
    Prosím, ozaj mi nikto neporadí? Klient ma naháňa s DPH-čkou a nechcem mu odovzdať nejakú blbosť.

    Srdečná vďaka ešte raz.

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    Dobrý deň,
    tiež ma zaujíma podobné. mám v ruke fa za software od nemeckej firmy, samozrejme bez DPH s poznámkou - Tax exempt in accordance with section §13b of the UstG-the german VAT Act. Ktorý § v našom zákone o DPH sa ma týka??? Viem, že to nie je nadobudnutie tovaru podľa §11, ale ktorý???

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Ja mám zasa takýto problém. Faktúra z ČR - služba - registrácia domény.
    Fakturovaná čiastka 13,24 €
    DPH 2,52 €
    Spolu 15,76€

    Čo s tou DPH?

    Zahraničná fa za službu a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.