Zavrieť

Porady

ako vypisat tlacivo vykaz o prjmoch a vydavkoch?

ja neviem co do to tych koloniek pisat.. co je prijem? ktory riadok z danoveho priznania? to cislo co je akoze zaklad dane ci co teda co som pisala aj na vypis z daveho priznania? presne tie cisla len sctat ich?


moze prist niekto na pokec ci icq poradit? je to rychlejsie.
Usporiadat
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

a co su platby do fondov? odvody? potrebujem niekoho na chat lebo takto sa tu neda.... ja potrebujem maximalne vsetko dopodrobna poradit...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To z DP nevypíšeš. Musíš ísť podľa peňažného denníka , inv.záväzkov,pohľadávok,HIM ,skladových zásob, zostatky na BÚ a v pokladni k 31.12.2004 . Z toho budeš vychádzať . Ak robíš účto SW , tak Ti to aj pekne všetko vypočíta . Treba vytlačiť všetky horemenované zostavy . Okrem iného by si ich mala mať vytlačené k uzávierke ku koncu roka .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Platby do fondov = platby do ZP a SP za SZČO a zamestnancov .
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

ale ved ja si nic nevediem....... nie som povinna si viest uctovnictvo tak si nevediem.. tak teda ako to mam vediet vyplnit?
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

somobycjany maly cloviecik smalymi prijamai ako slobodny umelec a par prijmov mam na zivnostenskylist... dan 0 vratia mi preddavky... takze nic mi nepomoze z toh oplis potrebujem ta na chat§ tut oje to na dlho
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
neviem prečo potom potrebuješ vystaviť výkaz o príjmoch a výdavkoch?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tak pekne po poriadku , napíš prečo nevedieš, a konkrétne z čoho máš teda príjmy ? Inak neviem zodpovedať na Tvoju otázku .Keď povieš a/ musíš aj b/.Nič v zlom .
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

DANOVY URAD CHCE ODO MNA TIE PAPIERE, ALE JA SOM AKOZE SINEVIEDLA UCOTVNICTVO AKOZE PLATIM TU PAUSALNU DAN 25% VYDAVKY,LENZE KED MI VYSLA 0 NACO BDUEM Z TOH ESTE RATAT 25%???


PODTE NA CHAT! TUTO VELA NEPORIASIME MAM ASI 30 OTAZOK A BUDE TO TRVAT 2 HODINY!:-))))

pokec vegoska
icq 235 465 277
yahoo vegooska
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vegoska
DANOVY URAD CHCE ODO MNA TIE PAPIERE, ALE JA SOM AKOZE SINEVIEDLA UCOTVNICTVO AKOZE PLATIM TU PAUSALNU DAN 25% VYDAVKY,LENZE KED MI VYSLA 0 NACO BDUEM Z TOH ESTE RATAT 25%???


PODTE NA CHAT! TUTO VELA NEPORIASIME MAM ASI 30 OTAZOK A BUDE TO TRVAT 2 HODINY!:-))))

pokec vegoska
icq 235 465 277
yahoo vegooska
Od 1.1.2004 sa paušálna daň už neplatí . Všetci paušálnici za rok 2004 museli podávať DP za dosahované príjmy v uvedenom roku mínus preukázateľné výdavky . Pokiaľ nevedieš účto tak sleduješ dosahované príjmy v tom roku a uplatníš si 25% paušálne výdavky + odvody do fondov . K tomu všetkému ešte musíš odovzdať výkaz o príjmoch a výdavkoch a majetku a závazkoch . To je príloha k daňovému priznaniu za rok 2004 . Tak prečo spomínaš paušálnu daň ?
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

ok ok ale ak nemozes prist na chat takto mi nepomozes:-) ja potrbeujem vypnit tlacivo a neviem ako:-(
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bohužial , nemôžem lebo ICQ nemám . Ale keď som pozerala príspevky , tak Ty stále , len okolo tejto témy máš určité nejasno a už dosť Ti bolo poradené v tejto oblasti od porďakov , tak já tomu už prestávam rozumieť .
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Neviem, či musí mať vyplnené výkazy, ak uplatňuje výdavky %. Veď vtedy nemusí viesť účtovníctvo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ale ju vyzval daňový úrad , aby ich predložila .
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Sledujem, no akosi sa mi to nepozdáva ???!!!!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Je možné, že si na zadnej strane neoznačila krížikom, že si si uplatňovala výdavky percentom a vo výdavkoch si všade uviedla v sume aj platby do fondov, tak na to neprišli, že je tam percentuálne uplatňovanie výdavkov.. Možno stačí zájsť na DÚ a dohodnúť sa prečo to pýtajú. Ak si neviedla účtovníctvo nemajú to prečo pýtať.
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

neuplatnila som si % lebo aj tak som mala 0 ked som dala vydavky len odvody je to chyba? hrozi mi pokuta??
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Asi to bude tak, ako píše evina. Treba zájsť na DÚ.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina , pozrela som si vegoškine otázky v porade , ale ona tento problém tu riešila už v marci . Stále chúďa nemá jasno . Já som napísala , že výkazy .... musia tvoriť prílohu k DP , ale nie je všetko jasné z jej otázok , ona akoby to hlavné stále obchádzala .
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

ja sa do toho aboslutne nerozumiem a danove priznanie mi pomahala cez chat urobit tuto jedna dobra dusa z porady....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

vegoska
neuplatnila som si % lebo aj tak som mala 0 ked som dala vydavky len odvody je to chyba? hrozi mi pokuta??
Nehrozí Ti pokuta, ak si si dobrovoľne neuplatnila výdavky. Ale potom je problém v tom, čo píšem vyššie - suma odvodov im nedáva 25%, tak sa domnievajú, že si robila účtovníctvo a pýtajú od teba výkazy. Asi si ani nezačiarkla na poslednej strane /tam trebalo začiarknuť, či si výdavky uplatňuješ percentom, alebo preukazateľne/ Riešila by som to nasledovne- napíš list na DÚ, že si nepriložila výkazy k DP, nakoľko si neviedla účtovníctvo a vo výdavkoch si si uplatnila iba odvody do poisťovní. Oni Ťa vyzvali Výzvou, na ktorú máš právo vzniesť námietku. Napíš Vec. námietka a do textu to čo píšem vyššie. Môžeš to tam zaniesť osobne /najlepšie/ a som presvedčená, že máš po probléme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať