Zavrieť

Porady

nezap. poradenstvo

Poprosím poradiť, spadá nezaplatené poradenstvo do § 19 odst 4, daňový výdavok s podmienkou zaplatenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    meduška
    Poprosím poradiť, spadá nezaplatené poradenstvo do § 19 odst 4, daňový výdavok s podmienkou zaplatenia.
    Iba ak platíte FO, vtedy platí podmienka zaplatenia,ale poradenstvo tam určite nepatrí, v § ide len o nájomné a provízie za sprostredkovanie.
    Naposledy upravil Tweety : 27.03.06 at 08:09

    meduška je offline (nepripojený) meduška

    meduška
    Jedná sa o poradenstvo obchodné, v skutočnosti na zníženie daňového základu práv. osoby, s tým že vo fyzickej by to neovplyvnilo keby to bolo neuhradené. O akú zmluvu ide neviem to sa dozviem asi až dodatočne.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Tweety
    Iba ak platíte FO, vtedy platí podmienka zaplatenia,ale poradenstvo tam určite nepatrí, v § ide len o nájomné a provízie za sprostredkovanie.
    Keď mám zmluvu s FO-občanom o poradenstve pre s.r.o. musí to byť zaplatené aby si to s.r.o. mohla dať do nákladov?????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex1
    Keď mám zmluvu s FO-občanom o poradenstve pre s.r.o. musí to byť zaplatené aby si to s.r.o. mohla dať do nákladov?????
    § 19 Zákona o DzP
    4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.
    Z toho vyplýva, že poradenstvo tu nepatrí.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Chcela som si len overiť, lebo v príspevku č.2 tvrdíš že až po zaplatení. Tam ma to trochu zmiatlo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex1
    Chcela som si len overiť, lebo v príspevku č.2 tvrdíš že až po zaplatení. Tam ma to trochu zmiatlo.
    tu je príspevok č. 2
    Iba ak platíte FO, vtedy platí podmienka zaplatenia,ale poradenstvo tam určite nepatrí, v § ide len o nájomné a provízie za sprostredkovanie.Odpovedala som na § 19 v otázke, a tam poradenstvo nepatrí.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    OK, už som zistila, že som sa zľakla prvej časti vety a nedočítala ju do konca. Prepáč.... Aj tak ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex1
    OK, už som zistila, že som sa zľakla prvej časti vety a nedočítala ju do konca. Prepáč.... Aj tak ďakujem
    Nič sa nestalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.