Zavrieť

Porady

Neskoro zaplatená DPH - 1 den omeskania

Dobry den, chcel by som sa opytat, ci mam ocakavat pokutu za oneskorenu uhradu DPH, 25teho bol v piatok a ja som ju uhradil az 28meho v pondelok. Myslite, ze to moze byt problem ? Nie je v uhradach DPH este nejaka tolerancia 1 den, pokial sa peniaze prevedu do Statnej pokladnice ?
6 komentárov     zbaliť
Mila123 aká je výška DPH?
pri platbe sa pozerá na to kedy tebe boli peniaze odpísané z účtu, nie kedy DU budú pripísané.......
Tweety uhradil až 28.
Mila123 Majka, ja chápem, ale penalizácia predsa závisí od výšky, ak nedosiahne určitú výšku, penále nevyčíslia (niekedy 500 SK)
Tweety Samozrejme, sú tým súhlasím, ale písala si o odpísaní z účtu, a to bolo neskôr.
Mila123 Majka, písala som o odpísaní z jeho účtu, pretože do poznámky dal "pokiaľ sa peniaze prevedú do štátnej pokladnice".......
a moja poznámka k tomuto bola myslená
Tweety OK,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    logo
    EKIP s.r.o. "účtovná kancelária"
    Záleží od výšky neskoro uhradenej DPH, vypočítaj si úrok z omeškania tu : http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...dA!!#7_0_5AQIQ
    marjankaj Odkaz na neplatný zákon.
    marjankaj Naviac výpočet je iba informatívny.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Sankčný úrok do 16,59 EUR sa nevyrubuje na jednotlivých daniach a musel by si mať DPH vo výške viac ako
    teda ak ste podali DPH v piatok a zaplatili dnes a výška DPH nepredstavovala viac ako 13464 € sankcia nebude žiadna
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Môžeš citovať príslušný paragraf?
    Mila123 info mám z drsr.sk, hore uvedený je link......
    marjankaj Ale ten zákon 511/1992 už dávno neplatí. Platí daňový poriadok. 563/2009
    Mila123 viem Janko, že platí daňový poriadok, ale prečo nemajú na drsr.sk nastavenú nesprávne tabuľku na výpočet penále, veď som informácie tam čerpala.....
    ja sa sankciám vyhýbam.........
      zbaliť

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    V tomto prípade je dœležité, aby daňové priznanie nebolo podané po 25 dni v mesiaci, kedy podané byť malo, v takom prípade daň.úrad okamžite vyrubuje pokutu vo výške 35€. Pokiaľ ide o samotnú úhradu, nie vždy DÙ vyrúbi úroky z omeškania,

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, tolerancia nie je, očakávaj pokutu za neskoré podanie(ak si podal) neskoro aj za neskorú úhradu.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Podľa §156/6c by sa do 10 € platiť nemalo.
    Klientovi vyšli 9,40 € úrok. Uvidím, či za pár rokov niečo vyrubia.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EricDaze Mne za ten 1 den vychadza urok 0,50 Eur. Mimo urokovej sankcie, uklada sa aj nejaka ina pausalna pokuta ? DP som odovzdal nacas.
    marjankaj A iný problém nemáš?
    Požiadaj o splátkový kalendár.
    Tweety Ak si DP podal načas, nič ti teda nehrozí.
    Dáša_ no ked je to takáto sankcia, tak kašli na to. Keď vyrúbia, zaplatíš.... To nemá ani len význam sa o tom baviť...
    EricDaze Dik, za radu, ale tvoje trapne poznamky nikoho nezaujimaju. Ked nechces poradit, naco sa zapajas ?
    EricDaze Dáša_ : mne skor islo o to, ci sa neskora platba nepenalizuje pokutou napr. 70 Eur , tak ako omeskane podanie DP:
    Dáša_ Nie, ale keby aj, dnes s tym už nič neurobíš, zbytočne sa trápiš.
    marjankaj nauč sa počítať. meškáš tri dni a nie jeden. 28-25=3
      zbaliť

    Neskoro zaplatená DPH - 1 den omeskania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.