Zavrieť

Porady

Hmotná zodpovednosť a útek z benzínky bez zaplatenia

ahojte,
chcem sa opýtať, či pracovník čerpacej stanice musí zaplatiť tzv. útek z čerpacej stanice. Zamestnanec túto skutočnosť nahlásili polícii a zistili podľa ŠPZ kde majiteľ býva, tá však bola kradnutá, resp. na adrese býval niekto iný. Zamestnávateľ žiada uhradenie tejto sumy od zamestnancov na základe hmotnej zodpovednosti. Podľa mňa to nie je správny postup, keďže túto situáciu zamestnanci nemohli zvrátiť a takýto útek patrí k rizuku z podnikania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    hmotna zodpovednost sa tyka zverenych hodnot (penazi, kolkov, skladovych zasob a pod, teda veci, ktore su urcene na obrat), pochybujem, ze mali v ramci hmotnej zodpovednosti zvereny aj benzin v nadrziach benzinky, to by muselo byt vyslovene v dohode uvedene. V tomto pripade zamestnavatel voci zamestnancom podla mna neuspeje, bude musiet hladat skutocneho vinnika a od neho skodu vymahat (napr. aj v ramci trestneho konania, kedze sa pravdepodobne jedna o kradez)... ak je poisteny, tak to az tak riesit nemusi...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Tiež sa priklaňam k názoru, že zodpovednosť by mala byť odstupňovaná,podľa pracovného miesta,resp.prac.zaradenia.

    Iná uroveň zodpovednosti vyplýva zamestnanecovi, inú zodpovednosť má vedúci prevádzky
    a inú zodpovednosť nesie majiteľ podnikania.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    nevie mi nikto poradiť? ja som prečítala zákony a mne z nich vyplýva, že by to platiť nemali..

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    ďakujem za odpoveď..aj ja si to myslím, písala som aj na inšpektorát práce, ale zatial mi neodpovedali (dúfam, že odpíšu)..nevidím dôvod prečo by to mal platiť zamestnanec..

    Hmotná zodpovednosť a útek z benzínky bez zaplatenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.