Zavrieť

Porady

dohodári

Dobrý večer, prosím poraďte mi aké tlačivo sa podáva na konci roka daňovému úradu za dohodárov. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Na DU sa podáva štvrťroče výkaz o zrazených preddavkov, v ktorom sa uvádzajú aj dohodári. A na konci roku sa podáva ročné hlásenie, ktoré je súhrnom štvrťročných prehľadov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leninka23 Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím poraďte mi aké tlačivo sa podáva na konci roka daňovému úradu za dohodárov. Ďakujem
    Ako aj za ostatných zamestnancov - Prehľad za IV. štvrťrok do konca januára nasl. roka a Hlásenie do konca marca (len dohodárov v zozname neuvádzaš, ak nemajú podpísané vyhlásenie a ich príjem je zrazený zrážkovou daňou)
    Naposledy upravil veronikasad : 07.01.10 at 19:53

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leninka23 Pozri príspevok
    A ak majú podpísané vyhlásenie tak ich tam mám uviesť? Ďakujem
    ano. Vlastne aj tých čo nemajú podpísané vyhlásenie, ale ich príjem je zdanený preddavkovou daňou.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    veronikasad Pozri príspevok
    Ako aj za ostatných zamestnancov - Prehľad za IV. štvrťrok do konca januára nasl. roka a Hlásenie do konca marca (len dohodárov v zozname neuvádzaš, ak nemajú podpísané vyhlásenie)
    Do zoznamu sa uvádzajú všetci zamestnanci, ktorým bola zrazená daň preddavkovo, čiže aj dohodári, ktorým bola preddavkovo zrazená daň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iwett Pozri príspevok
    Do zoznamu sa uvádzajú všetci zamestnanci, ktorým bola zrazená daň preddavkovo, čiže aj dohodári, ktorým bola preddavkovo zrazená daň.
    Súhlasím, doplnila som predch.príspevok

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A aj tí zamestnanci, ktorí už síce "odišli", ale dostali dodatočne niečo doplatené, napr. daň. bonus.

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Ja som odvádzala daň zrážkovo za dohodárov. Je to zlé? Ak áno dá sa to niak opraviť? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leninka23 Pozri príspevok
    Ja som odvádzala daň zrážkovo za dohodárov. Je to zlé? Ak áno dá sa to niak opraviť? Ďakujem
    Uveď prosím výšku mesačných príjmov dohodárov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leninka23 Pozri príspevok
    To znamená, že podám ročné hlásenie a vypíšem tam aj dohodárov?
    Nie, v hlásení týchto dohodárov neuvádzaš, lebo ich príjem bol zrazený zrážkovou daňou.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Chcem sa uistiť, v zákone o dani z príjmov v § 46 je písané, že príjem do 16,60 € nezdaňujem,
    týka sa to aj napríklad toho keď má u jedného zamestnávateľa pracovnú zmluvu cca. 400 € a aj dohodu, dohoda je za stráženie objektu a je na 12 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.