Zavrieť

Porady

vyplatenie exekucie a siahnutie na mzdu

Dňa 25.10 mi prišiel list o začatí exekucie,v ten deň som mala aj zablokované účty.Kontaktovala som ex. a druhý deň som dlžobu vyplatila prevodom. No zároveň mi aj dal príkaz na strhnutie z platu čo sa aj stalo. Dá sa nejako vymôcť späť suma strhnutá z účtu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ si dostala upovedomenie o začatí exekúcie, máš na tom papieri vypísané všetky náležitosti - tz.
    – označenie exekútora, ktorý ho vydal,
    – označenie exekučného titulu a orgánu, ktorý ho vydal,
    – označenie oprávneného a povinného,
    – označenie vymáhaného nároku,
    – poučenie o námietkach proti exekúcii a trovám exekúcie a o lehote na ich vznesenie.
    Ty môžeš do 14-tich dní podať prípadnú námietku.
    Peniaze z platu nie sú strhnuté - sú BLOKOVANÉ.
    zze/1995-233/66
    zze/1995-233/95/1

    Keďže si zaplatila dlh (a dúfam aj exekútorom vyčíslené náklady a trovy exekútora), on je potom povinný účty odblokovať, musí dať príkaz (napr. vo firme) pokyn na uvoľnenie blokovanej sumy a ukončenie zrážok zo mzdy.
    zze/1995-233/61o
    zze/1995-233/61p
    Žiaľ - ako je na Slovensku zvykom u našich exekútorov - i keď povinný vyplatí dlh včas (aby znížil náklady na trovy exekútora a pod.) - exekútori majú vždy čas a niekedy na svoju povinnosť (odblokovať účty, zrušiť zrážky zo mzdy) zabudne a povinný je často nútený niekoľko dní, týždňov písomne, telefonicky, alebo i osobne toto pripomínať exekútorom.
    Ak by exekútor po prípísaní dlhu + trov + odmeny pre exekútora na účet nekonal, písomne ho vyzvať na splnenie jeho povinností a zároveň kontaktovať a podať podnet SKE (http://www.ske.sk/kontakt/) na prešetrenie exekútora a prípadne jeho potrestanie.
    Takže vlaste ak už mám odblokované účty to znamená,že peniaze má,a ešte musí zaslať upovedomenie? A tým to končí,alebo ešte aj zaslať niečo zamestnávatelovi? Alebo mám kontaktovať exekútora aby mi uvolnil peniaze blokované na mzde?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zablokované účty neznamená, že ich už má! Neda sá s nimi hýbať, okrem prípadu v zákone (vyššie uvedené!) - prevod na účet exekútora.
    Zamestnávateľ tiež dostal od exekútora papier na zrážky zo mzdy, peniaze BLOKUJE.
    Keďže si zaplatila (všetko, čo bolo v tom papieri napísané), ak sa mu pripíšu na účet (dúfam, že si to posielala na uvedený účet v papieri), tak exekútor musí zo zákona do troch dní oboznámiť banku a mzdárku o ukončení exekúcie a vydať príkaz na odblokovanie účtov a odblokovanie časti mzdy - tá ti musí byť následne vyplatená (buď dodatočne, alebo v ďalšej mzde).
    Ešte jedna rada - pokiaľ si to posielala na účet exekútora poštou (teda nie prevodom z účtu) - doporučeným listom uvedenému exekútorovi zašli kópiu podacieho lístka/ ústrižku poštovej peňažnej poukážky a žiadaj, aby ti urýchlene a podľa zákona 233/1995 §61p odblokoval bankový účet a vydal príkaz zamestnávateľovi o odblokovanie zadržiavanej pohľadávky/mzdy.

    Môžeš ho i postrašiť a to tým, že pokiaľ toto nebude vykonané do troch dní odo dňa doručenia listu - podstúpiš jeho konanie Slovenskej komore exekútorov na prešetrenie (máš na to právo!)
    účty už mám odblokované(už 2.11 boli odblokované.),asi musím zavolať na mzdové,možno bude chyba len tam.
    misoft Tak počkaj zo 3-4 dni. Upovedomenie o ukončení exekúcie musí byť aj zamestnávateľovi doručené a ten na jeho základe ukončí zrážky zo mzdy.

    vyplatenie exekucie a siahnutie na mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.