Zavrieť

Porady

Príjem z autoreklamy

Ahojte, mám živnostníka, ktorý mal nejaký ten "príjem" z autoreklamy a vôbec neviem, kde ho mám v daňovom priznaní zaradiť. Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zrejme ten príjem plynul na základe nejakej zmluvy. Treba preštudovať tú zmluvu a podľa toho zaradiť do príslušného paragrafu.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Konečne mi poskytol zmluvu - Zmluvu o reklame - je uzavretá v zmysle ust. § 269 ods. 2 Obchodného zákonníka. No, to mi veľa nepomohlo, som z toho ešte viac mimo...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    a čo Ti bráni to zaradiť do § 6 odsek 2b ? ale ak to má nalepené na aute zaradené v podnikaní a chodia mu príjmy na podnikateľský účet, tak by som to nechal pod príjmom z podnikania.

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    On to má trochu zložitejšie - má zaplatenú daň z motorových vozidiel, ale amortizáciu - 6,2 Sk/km - si uplatňovať nemôže, pretože auto má napísané na rodné číslo, nie na IČO, teda si uplatňuje len náhradu za PHM.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    To či má auto na IČO alebo RČ podľa mňa nie je v tomto prípade rozhodujúce. Dôležité je, či je auto zaradené do obchodného majetku alebo ho využíva ako súkromné na služobné účely....

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    A na súkromné auto nezaradené v podnikaní uzavrel zmluvu ako podnikateľ v zmysle Obchodného zákonníka?

    Príjem z autoreklamy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.