Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru

Prosím o radu :
Nakúpili sme tovar v ČR, ktorý sme nedoviezli do SR, ale hned sme ho na uzemi ČR predali. Nie som si istá, či sa to považuje za dodanie tovaru, ked nebol na uzemi SR a taktiež predaj - môžem ho považovať za vývoz ?
Neviem ako postupovat z pohladu DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    V Špeciáli Poradcu podnikateľa som našla takýto príklad:
    Francúzska firma B fakturuje slovenskej firme A dodanie tovaru, a tá ho predá inej francúzskej firme C, teda tovar neopustí územie Francúzska a tak sa nejedná o intrakomunitárme dodanie. Francúzska firma B musí fakturovať dodanie tovaru slovenskej firme A s francúzskou DPH - pretože fyzicky tovar zostáva v tej istej krajine - a to bez ohľadu na to, že slovenská firma je platiteľom DPH vo svojej krajine. Slovenská firma A na základe vyhotovenia faktúry druhej francúzskej firme C uskutočňuje dodanie tovaru, ktorá je predmetom dane vo Francúzsku, to znamená že pred vystavením faktúry je povinná sa vo Francúzsku registrovať pre DPH a následne vystaviť faktúru s francúzskou daňou. Uvedená transakcia nebude uvedenená v daňovom priznaní slovenskej firmy, keďže je predmetom dane vo Francúzsku a teda uvádza sa v daňovom priznaní vo Fr.
    Vo Vašom prípade je to ČR, kde postup je rovnaký, pretože základom na oslobodenie od DPH - dodanie tovaru do iného členského štátu - je podmienka, že musí dôjsť k intrakomunitárnej dodávke.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    vystavíte faktúru s českou dph a odvediete daň v čechách - čomu samozrejme predchádza vaša registrácia za platiteľa v čechách.

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Miesto nadobudnutia tovaru je v ČR, je nutná registrácia v ČR pre DPH a následné dodanie v ČR bude s českou sadzbou DPH, tiež 19%.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Prešla som niekoľko príspevkov ale aj tak mi to nie je jasné. Mám faktúru od CZ dodavateľa s českým IC DPH. Vystavená je ako základ + DPH = SUMA v Sk. tovar je dodany /expres.službou/.tovar je predávaný v predajni u nás v SR. podľa mňa je to par.11. a napr.ak je suma spolu 1190Sk. tak potom bude vstup 190,-Sk ale aj na výstupe 190,- a je na to kolonka na tlačive DPH. Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marcik
    Prešla som niekoľko príspevkov ale aj tak mi to nie je jasné. Mám faktúru od CZ dodavateľa s českým IC DPH. Vystavená je ako základ + DPH = SUMA v Sk. tovar je dodany /expres.službou/.tovar je predávaný v predajni u nás v SR. podľa mňa je to par.11. a napr.ak je suma spolu 1190Sk. tak potom bude vstup 190,-Sk ale aj na výstupe 190,- a je na to kolonka na tlačive DPH. Ďakujem.
    Ak ste dodávateľovi oznámili, že ste platcom, mal vám vystaviť faktúru bez DPH. Ste platcom?

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Ale aj tak mi to celkom nie je jasná! Takže ja mám fakt.od českého dodávateľa je tam jeho IC CZ, a on pýtal naše, to uviedol v našej faktúre je fakt.na sumu 3357,-Kč ale on to hneď aj prepočítal kurzom takže vo fakt.je uvedená konečná suma na úhradu 4.477,5Sk. Čiže to je suma bez DPH. A ja teraz tu fakt.u nás zdaním 19% /x19%/ ale zároveň si aj tu DPH odpočítam!!?? je to tak??

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marcik
    Ale aj tak mi to celkom nie je jasná! Takže ja mám fakt.od českého dodávateľa je tam jeho IC CZ, a on pýtal naše, to uviedol v našej faktúre je fakt.na sumu 3357,-Kč ale on to hneď aj prepočítal kurzom takže vo fakt.je uvedená konečná suma na úhradu 4.477,5Sk. Čiže to je suma bez DPH. A ja teraz tu fakt.u nás zdaním 19% /x19%/ ale zároveň si aj tu DPH odpočítam!!?? je to tak??
    No, teraz už nepíšeš, že máš vyčíslenú DPH. V tom prípade si vyrátaš zo sumy v Sk DPH a v DP uvedieš:

    ZD = r.04
    DPH = r.02

    DPH = r.16

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    takže je to ako som to napísala, konečne mi to je jasne!!!super! ďakujem za vysvetlenie!!Vďaka Paula.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.