Zavrieť

Porady

určenie sadzby dane motor. vozidiel

Mám otázočku k dani z mot. vozidiel
Pri úžitových autách sa sadzba dane určuje podľa počtu náprav a podľa celkovej hmotnosti uvedených v technickom preukaze.
V techn. preukaze je uvedená:
prevádzková hmotnosť a najväčšia prípustná hmotnosť

aká je celková hmotnosť ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    dracica
    Mám otázočku k určeniu sadzby dane z motorových vozidiel

    pri úžitkových autách sa daň určuje podľa počtu náprav a celkovej hmotnosti.

    Celková hmotnosť je prevádzková hmotnosť alebo najväčšia prípustná hmotnosť???
    podľa § 96 ods. 2 zákona 582/2004 o miestnych daniach a...

    Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    dracica
    Mám otázočku k dani z mot. vozidiel
    Pri úžitových autách sa sadzba dane určuje podľa počtu náprav a podľa celkovej hmotnosti uvedených v technickom preukaze.
    V techn. preukaze je uvedená:
    prevádzková hmotnosť a najväčšia prípustná hmotnosť

    aká je celková hmotnosť ???
    pozri:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ighlight=pozri

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    v príspevkoch sa píše najvačsia prípustná hmotnosť určite je to tak???

    Minulý rok som vypisovala priznanie k DzMV, tiež som nad tým maturovala ale už si nepametam, čo sa tam malo uviesť, lebo som si neurobila kópiu

    anarchy je offline (nepripojený) anarchy

    anarchy
    Ked sme pri dani z MV. Mate niekto skusenosti akym sposobom Vasi spravcovia pozaduju preukazat moznost sadzby EURO 3 resp. EURO 4. Nasi pozaduju certifikat od vyrobcu, ze vozidlo splna napr. Euro 4 (mam zato, ze staci, ze MV je vyrobene po 1.1.2005, ale oni tvrdia, ze musia byt splnene oba predpoklady, t.j. vyrobene vtedy a preukazanie certifikatom.) Vyrobca nas poslal na strom, ze co to chceme, oni nic take vydavat na male uzitkove auta nebudu ...
    Co vy na to, slusi sa to :-)))
    Naposledy upravil anarchy : 23.01.07 at 13:55

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Musim sa v prvom rade všetkym poďakovat za príspevky, veľmi pekne ďakujem...

    Sadzba DzMV pre úžitkové vozidlá sa určuje podľa počtu náprav a podľa celkovej hmotnosti vozidla. Celková hmostnosť vozidla = najavačšia prípustná celková hmotnosť vozidla podľa nového technického preukazu. Dnes mi to potvrdili na DU.

    Takže mali ste pravdu

    určenie sadzby dane motor. vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.