Zavrieť

Porady

Odborné (?) hodnotenie firiem na SK trhu... kto (?) a čo (?) je za tým...?

So zaradením a názvom témy som naozaj mala problém......skúsim to napraviť stručným komentárom... ...
Ako klient (firma) som sa stretla s informáciou, že naše banky k úverovému ratingu potencionálneho klienta používajú aj externé zdroje, ktoré berú doosť vážne. Nakoľko od nás nikto nepýtal žiadne informácie (mimo povinných hlásení a podaní) a ortieľ je nepravdivý, ba až poškodzujúci dobré meno firmy, zaujímalo by ma:

a) ktorá firma sa hodnotením firiem zaoberá na takejto profesionálnej úrovni?
b) z akých zdrojov čerpajú potrebné údaje?
c) akou cestou sa dotknutá firma dopracuje k "ich" komplexnému posudku?
d) ako sa dá brániť proti nepravdivému "puncu"?

Ja som sa s týmto stretla prvý krát. Vie mi prosím niekto z Vás dať odpoveď na položené otázky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Nikto sa mi nevie k tomuto vyjadriť? Vďačne uvítam akékoľvek info k danému...

    peter977 je offline (nepripojený) peter977

    Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac peter977
    Ja som sa s týmto stretol osobne ale to že by takéto posudky boli zaujímavé aj pre banky, tak s tým som sa ešte nestretol.

    Viem o 2 s. r. o., ktoré sa na SR živia tvorbou a šírením negatívnej reklami na objednávku (väčšinou konkurenčnej spoločnosti)

    Tento problém začali vnímať veľké spoločnosti, ktoré existujú na SR už niekoľko rokov. Na internete sa začali šíriť klamlivé a skresľujúce informácie o kvalite služieb, tovarov alebo o profesionalite zamestnancov.

    Ako som spomenul to, že by takéto posudky brali vôbec do úvahy banky pri posudzovaní rizikovosti inštutúcie, s tým som sa ešte nestretol ani som o tom nepočul.

    Ak Vás poškodila priamo neaká FO alebo PO, tak najjednoduhšie bude podať trestné oznámenie.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    peter977 Pozri príspevok
    Ja som sa s týmto stretol osobne ale to že by takéto posudky boli zaujímavé aj pre banky, tak s tým som sa ešte nestretol.

    Viem o 2 s. r. o., ktoré sa na SR živia tvorbou a šírením negatívnej reklami na objednávku (väčšinou konkurenčnej spoločnosti)

    Tento problém začali vnímať veľké spoločnosti, ktoré existujú na SR už niekoľko rokov. Na internete sa začali šíriť klamlivé a skresľujúce informácie o kvalite služieb, tovarov alebo o profesionalite zamestnancov.

    Ako som spomenul to, že by takéto posudky brali vôbec do úvahy banky pri posudzovaní rizikovosti inštutúcie, s tým som sa ešte nestretol ani som o tom nepočul.

    Ak Vás poškodila priamo neaká FO alebo PO, tak najjednoduhšie bude podať trestné oznámenie
    .
    Ďakujem za reakciu... informáciu mám priamo z banky, ale zdroje sú pre klienta zahalené rúškom tajomstva... detto písomné hodnotenie. Bez toho nie je šanca sa brániť... toho som si vedomá... Možno som sa len nedopatrením dozvedela viacej, ako som mala...

    Odborné (?) hodnotenie firiem na SK trhu... kto (?) a čo (?) je za tým...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.