Zavrieť

Porady

stravne SZCO - doklad uctenka z restauracie - vyjadrenie DU

Ahojte,

dneska som sa pytala na danovom urade na zahrnutie stravneho do danovych vydavkov na zaklade uctenky z restauracie a bolo mi povedane, ze k tomuto nie je jeste ziaden oficialny vyklad, takze nevedia ako maju pri kontrole postupovat. A ze pokud nemam uctenku priamo na 89 SK za jedno jedlo mohla by som mat problem aj ked sumu z uctenky nad 89 korun vykazem ako osobnu spotrebu.

Rezultat toho bol, ze si mam oficialne poziadat o vyjadrenie DU a oni mi do 30 dni odpovedia a tato odpoved bude rozhodujuca. Takze pokud neuznaji navrhovany postup mam si podat dodatocne danove priznanie.

Mate nekdo k dispozici pisomne vyjadrenie DU k tejto problematike?

Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    plasmuska Pozri príspevok
    Ahojte,

    dneska som sa pytala na danovom urade na zahrnutie stravneho do danovych vydavkov na zaklade uctenky z restauracie a bolo mi povedane, ze k tomuto nie je jeste ziaden oficialny vyklad, takze nevedia ako maju pri kontrole postupovat. A ze pokud nemam uctenku priamo na 89 SK za jedno jedlo mohla by som mat problem aj ked sumu z uctenky nad 89 korun vykazem ako osobnu spotrebu.

    Rezultat toho bol, ze si mam oficialne poziadat o vyjadrenie DU a oni mi do 30 dni odpovedia a tato odpoved bude rozhodujuca. Takze pokud neuznaji navrhovany postup mam si podat dodatocne danove priznanie.

    Mate nekdo k dispozici pisomne vyjadrenie DU k tejto problematike?

    Diky


    zo stránky www.drsr.sk:


    Výdavky vynaložené na stravovanie v súlade s § 19 ods. 2 písm. p) zákona o dani z príjmov je daňovník povinný preukázať (preukazuje stravné napr. nákupom obedových lístkov, príp. aj preukázateľným dokladom z reštauračného zariadenia), to znamená, že nejde o uplatnenie paušálnych náhrad

    .................................................. ........
    Na Vašom DÚ asi nečítajú vlastnú stránku.

    stravne SZCO - doklad uctenka z restauracie - vyjadrenie DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.