Zavrieť

Porady

Faktúra za vodné,stočné

Faktúru za vodné, stočné rozúčtujem na 502 a 518/321. Úhradu ale dávam jednou sumou z výdavkového a to 222.09111.632002.41, kedže RK je rovnaká. Prosím, môže to tak byť, či aj úhradu musím rozúčtovať? Jedná sa mi hlavne v prípade kontroly, či mi to nevytknú. Ako to robíte vy? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    MILKA58 Pozri príspevok
    Tiež som zo začiatku účtovala spolu na 502, toto som opravila na 502 a 518 - je to aj v účt.súvzťažnostiach, ale mne sa hlavne jedná o tú úhradu, lebo RK je rovnaká, či to mám dať 2x s tou istou RK, alebo môže byť spolu.
    potom službu na RK 637004

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Ja účtujem fa za vodné,stočné:
    501/321 - voda
    518/321 - stočné
    321/222 632002 - vodné,stočné

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    adi11 Pozri príspevok
    potom službu na RK 637004
    Už tu niekde je pripojená ekonomická klasifikácia výdavkov, ja ju pripojím znova a to preto, aby aj začínajúce účtovníčky si mohli overiť správnosť účtovania týchto výdavkov. Vodné stočné - 632002.

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Pripájam Vám upravené RK so zapracovaným 7. dodatkom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adi11 Pozri príspevok
    náklady na vodné a stočné účet 502
    rozpočtová položka 632002
    Ale stočné nie je spotreba energie, je to služba 518.

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Tiež som zo začiatku účtovala spolu na 502, toto som opravila na 502 a 518 - je to aj v účt.súvzťažnostiach, ale mne sa hlavne jedná o tú úhradu, lebo RK je rovnaká, či to mám dať 2x s tou istou RK, alebo môže byť spolu.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Tweety Pozri príspevok
    Ale stočné nie je spotreba energie, je to služba 518.
    u nás sme nemali nikdy s týmto problém pri kontrole, všetko sme dávali na 502 aj stočné, čiže celú faktúru za vodu, nerozučtovávali sme

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adi11 Pozri príspevok
    u nás sme nemali nikdy s týmto problém pri kontrole, všetko sme dávali na 502 aj stočné, čiže celú faktúru za vodu, nerozučtovávali sme
    Ale nie je to v súlade s postupmi účtovania.
    9Maca zdravím... ja som sa k účtovaniu dostala len nedávno a v postupoch pozerám, že spotreba vody sa účtuje na 503... vidím, že vaše príspevky sú už staršieho dáta, tak neviem, či sa to zmenilo... môžete sa mi prosím k tomu niekto vyjadriť

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Ja účtujem vodné 502, stočné 518 a položku za obidve 632002 /vodné a stočné/. Stočné ako služba 637004 to určite nie je.
    4i to dávať 2x alebo 1x je úplne jedno, lebo v čerpaní sa to aj tak zkumuluje. Myslím si, že 1x úplne stačí, načo 2x - zbytočná strata času.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    potrebovala by som poradiť, prevádzkárka hotela vystavila faktúru, ktorú im vrátili, že nie je v súlade so zmluvou, ja ju mám opraviť, takže hotel je neplatca dph a preúčtováva odber vody podľa zmluvy, ktorú som konečne dostala po 3 mesiacoch domáhania sa. Takže tam je vodné 1,06, stočné 0,73, je tam napísané že ceny sú bez dph, teraz neviem či mám fakturovať 1,06 a 0,73 alebo k tomu vyrátať dph a sumu dávať 1,27 a 0,88 za m3? súrne, dík

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    idem po niekom opravovať faktúru a nechcem urobiť chybu aby nám ju zase vrátili, môžete mi poradiť k príspevku č. 12, ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.