Zavrieť

Porady

Odvody z preplatku z ročného zúčt. zdrav. poistenia

Ahojte,
čítala som príspevok na Drakovi od p.Mihála, vraj sa do novely zákona o zdrav. poistení zapracovalo toto :
"Preplatky z ročného zúčtovania zamestnanca budú zaradené medzi príjmy, ktoré sa nezahŕňajú do vymeriavacieho základu zamestnanca. Z preplatkov z ročného zúčtovania sa tak nebude odvádzať "nové" poistné. Uvedené platí už pre ročné zúčtovanie za rok 2007. "

Viete niekto kde je to presne v tej novele a a z čoho to tam on vyčítal? Lebo ja to tam nikde nemôžem nájsť.
Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iveta Matlovičová
    Ja som to našla v § 31d ods. 3, kde sa uvádza, že ročné zúčtovanie za rok 2007 sa vykoná podľa tohto zákona (teda podľa novely zákona o ZP, ktorá bola schválená). A v samotnej novele bol § 13 ods. 4 doplnený o písm. j., čo zn., že preplatok zamestnanca sa nezahrnie do vymeriavacieho základu zamestnanca.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    kvejetcko, predplatitelia DRAK-a majú prístup aj na tento článok, kde je to rozpísané podrobnejšie:

    http://www.porada.sk/t66726-novela-z...omentarom.html
    Iveta Matlovičová
    V tejto súvislosti ma napadla ešte jedna vec. Z preplatku, ktorý bol výsledkom RZZP za rok 2006, ktorý sa vyplatil zamestnancovi v roku 2007, sa odviedlo i poistné na ZP. Je možné chápať novelu i tak, že zamestnancovi sa zrazené poistné z preplatku z RZZP vyplateného v roku 2007 vráti ? Alebo sa to bude týkať až nasl. RZZP ? Ďakujem

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Fronco Pozri príspevok
    V tejto súvislosti ma napadla ešte jedna vec. Z preplatku, ktorý bol výsledkom RZZP za rok 2006, ktorý sa vyplatil zamestnancovi v roku 2007, sa odviedlo i poistné na ZP. Je možné chápať novelu i tak, že zamestnancovi sa zrazené poistné z preplatku z RZZP vyplateného v roku 2007 vráti ? Alebo sa to bude týkať až nasl. RZZP ? Ďakujem
    Preplatok z RZZP 2006 je vyplatený v r. 2007. Teda platí Tvoja odpoveď v príspevku č.2

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ročné zúčtovanie za rok 2007 sa podľa § 31d ods. 3 vykoná podľa novely. Teda v ročnom zúčtovaní sa spočíta vymeriavací základ zamestnanca podľa novely = do VZ sa nezahrnie preplatok z RZZP za rok 2006, vyplatený zamestnancovi v roku 2007.

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Ročné zúčtovanie za rok 2007 sa podľa § 31d ods. 3 vykoná podľa novely. Teda v ročnom zúčtovaní sa spočíta vymeriavací základ zamestnanca podľa novely = do VZ sa nezahrnie preplatok z RZZP za rok 2006, vyplatený zamestnancovi v roku 2007.
    Vyšlo v zbierke

    Zbierka zákonov č. 594/2007 Čiastka 248
    15. V § 13 sa odsek 4 dopĺňa písmenom j), ktoré znie:
    „j) preplatok z ročného zúčtovania poistného.“.


    Odvody z preplatku z ročného zúčt. zdrav. poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.