Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu A alebo B ?

Prosím o radu. Kamarát mal za minulý rok príjem zo ZČ a to v období od januára do septembra. Potom bol mesiac nezamestnaný a od novembra začal podnikať. Z podnikateľskej činnosti ale nemal žiadny príjem ani si neuplatňuje žiadne výdavky.
1.Má podať daňové priznanie typu A či B?
2. Má ho podať pod rodným číslom alebo pod DIČ ktoré má pridelené ?
3. Má z ÚP priložiť potvrdenie o vyplatenej podpore?

Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Podľa môjho názoru by mal podať daň.priznanie typu B, pod svojim prideleným DIČ, kde uvedie príjmy zo závislej činnosti (t.j. za obdobie od 01-09/2005), a príjmy z podnikateľskej činnosti v nulovej hodnote. Ale je to len môj názor, tak nech sa skúsia vyjadriť aj "skúsenejší" poraďáci.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    lucluc
    Prosím o radu. Kamarát mal za minulý rok príjem zo ZČ a to v období od januára do septembra. Potom bol mesiac nezamestnaný a od novembra začal podnikať. Z podnikateľskej činnosti ale nemal žiadny príjem ani si neuplatňuje žiadne výdavky.
    1.Má podať daňové priznanie typu A či B?
    2. Má ho podať pod rodným číslom alebo pod DIČ ktoré má pridelené ?
    3. Má z ÚP priložiť potvrdenie o vyplatenej podpore?

    Ďakujem pekne
    Vzhľadom k tomu, že už je registrovaný na daňovom úrade, by som vypísala daňové priznanie typu B, aj keď zo živnosti si tam napíše 0 príjem a 0 výdaj. Daňové priznanie vypíše pod DIČ, ktoré mu pridelil daňový úrad. Vyhne sa tým zbytočným výzvam daňového úradu. Podpora v nezamestnanosti sa do príjmu nezahrňuje, ale pre istotu by som to tlačivko priložila k daňovému priznaniu na vydokladovanie doby.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    1. typ B
    2. pridelené DIČ, len na potvrdení o podaní DP rodné
    číslo
    3. áno potvrdenie z úradu práce

    Ak má urobené účtovníctvo, tak nulové výkazy.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    Čo mám robiť v prípade, ak som DP typu B podala pod rodným číslo, hoci mám pridelené DIČ? Úplne mi vypladlo, že mám nejaké DIČ.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som to už nechala tak... Ak bude mať s tým daňový úrad problém, tak sa ozvú.

    lucluc je offline (nepripojený) lucluc

    lucluc
    otázka
    1. typ B
    2. pridelené DIČ, len na potvrdení o podaní DP rodné
    číslo
    3. áno potvrdenie z úradu práce

    Ak má urobené účtovníctvo, tak nulové výkazy.


    Ak nemá urobené účtovníctvo, nulové výkazy nemusí podávať alebo sú nutnou súčasťou DP ?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ak si neurobí JÚ, tak urobiť evidenciu ako pri paušálnych výdajoch /účtovnícky/.
    A v DP by som dala v oddiely VI. na r.2 príjmy=0, výdaje=0 a pod tým označila percen.výdaje. Vtedy Výkazy o príjmoch a výdajoch, o majetku záväzkoch sa neprikladajú.

    lucluc je offline (nepripojený) lucluc

    lucluc
    otázka
    Ak si neurobí JÚ, tak urobiť evidenciu ako pri paušálnych výdajoch /účtovnícky/.
    A v DP by som dala v oddiely VI. na r.2 príjmy=0, výdaje=0 a pod tým označila percen.výdaje. Vtedy Výkazy o príjmoch a výdajoch, o majetku záväzkoch sa neprikladajú.

    Ďakujem pekne za radu otázka, skúsim to tak vypísať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.