Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie dodávateľskej faktúry

Dobrý deň. V decembri som uhradila peniaze môjmu dodávateľovi na základe požiadavky na zálohu, ktorá bola vyhotovená 10.12.2016. Po prijatí platby mi dodávateľ vyhotovil daňový doklad k prijatej platbe 14.12.2016 z čoho mi vyplýva, že právo na odpočet dane mi vzniká v decembri. Až teraz v januári mi však dodal tovar aj s faktúrou vystavenou dňa 08.01.2017 kedy bol tovar aj dodaný. Chcem sa opýtať, je potrebné túto faktúru zaúčtovať ešte aj do januára aj keď daň si už neodpočítam? Za rady vopred ďakujem.
KEJKA JU alebo PU?
tweety2 Podvojné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a ako chceš dostať tovar na sklad alebo do spotreby, ak by si tú faktúru nezaúčtovala?
    Samozrejme, že ju zaúčtuješ do januára, akurát si už z nej nebudeš odpočítavať DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tweety2 Ja som myslela, že tú faktúru z januára už len priložím k daňovému dokladu, ktorý mám zaúčtovaný v decembri a tým dostanem tovar na sklad. Takto mi suma na účte 504 vojde do výkazu ziskov a strát 2x. V decembri aj v januári nie? Doklad k platbe som zaúčtovala klasicky ako faktúru čo je asi zle
    KEJKA jasne že je zle. Tovar si nedostala, len doklad k prijatej platbe, čo eviduješ do dodania tovaru ako zaplatenú zálohu.
    tweety2 Ďakujem, takže to zaúčtujem:
    314 / 221 Zaplatená záloha
    343 / 314 DPH zo zaplatenej zálohy ?
      zbaliť

    Zaúčtovanie dodávateľskej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.