Zavrieť

Porady

Kupujem zabehnutú sro - na čo si mám dať pozor

človek čo opustil Poradu.
Milí kolegovia,
kupujem zabehnutú sro,zaregistrovanú na trhu 3 roky. Potrebujem Vaše rady, na čo si mám dať pozor, v čom by mohli byť skryté nástrahy,ktoré zatiaľ nepoznám,ale..............
Vopred Vám ďakujem za každú pripomienku,každú radu.
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Určite by som si pozrel DP za 3 roky, splatený/nesplatený vklad, porovnal obraty, zistil stav majetku, hlavný dôraz : preveriť záväzky všetkého druhu, preveriť splatnosť záväzkov, pohľadávok - vymožiteľné / nevymožiteľné, stav zásob, preveriť v soc.poisť. ZP, DU či sú podlžnosti .....atď
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a pokiaľ to všetko preveríš, mohla si si založiť novučkú , čistučkú .
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ale keď je v niečom zabehnutá, dosť ťažko sa začína s novou ...............
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Johanka Pozri príspevok
... a pokiaľ to všetko preveríš, mohla si si založiť novučkú , čistučkú .
Lukratívne miesto v BA. Ináč sa nedalo.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Z uctovneho hladiska ti neviem pomoct, ale z pravneho som to riesil takto:
Spravit pravny a ekonomicky audit.
A nechat si spravit notarsku zapisnicu na prevod obchodneho podielu, ktorej prilohou bude ten ekonomicky a pravny audit.
S tym, ze prevadzajuci budu rucit za to, ze vsetko je tak, ako je opisane v tom audite, nic nie je zamlcane a pod. V pripade ak by to tak nebolo, musia dorovnat skodu a zaplatit ti to, co v spolocnosti chyba a nasledne moze byt tato notarska zapisnica pouzita ako exekucny titul - nie je nutne sa s nimi sudit.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Všetko je to šité horúcou ihlou ,navyše sú tam 7 zamestnanci a veľká ochota bývalých majiteľov všetko vybaviť . No asi by to chcelo viac času na poriadne prevetranie celej sro. Už dnes po zadaní témy som sa dozvedela o jednom nesplnení povinnosti voči DÚ. Uvidím,čo všetko ešte vypláva na povrch. Zatiaľ Vám ďakujem a stále budem nakúkať ,čo mi poradíte.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Tá veľká ochota mi tam nepasuje a určite niečo naznačuje. Dnes sa nikto len tak nezbavuje prosperujúceho podniku. A keď nie je splnená nejaká povinnosť voči takej inštitúcii ako je DU, tak potom čo ostatné záväzky?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ekopo Pozri príspevok
Tá veľká ochota mi tam nepasuje a určite niečo naznačuje. Dnes sa nikto len tak nezbavuje prosperujúceho podniku. A keď nie je splnená nejaká povinnosť voči takej inštitúcii ako je DU, tak potom čo ostatné záväzky?
Veď práve ani mne, zajtra zistím bližšie, aspoň dúfam a napíšem o akú povinnosť ide ,a určite Vás budem zahŕňať mnohými otázkami.
0 0
Peter_B Peter_B

Peter_B je offline (nepripojený) Peter_B

Mimo vykazov UZ za posledne roky a danovych priznani tiez by som si overil aj ake zmluvy firma podpisala a k comu sa zaviazala...ze ci naozaj vsetky zavazky su v uctovnictve alebo nie...aby sa tam daco neskryvalo.

A samozrejme asi by to aj uctovnictvo chcelo skontrolovat, ak je to vacsia firma, tak pripadne pokuty mozu byt nemile.

Preto navrhujem najat tym ludi ktori toto spracuju co najskor, povedzme do dvoch mesiacov ale nie, zlozita otazka, vsetko preverit by stalo bud prilis vela alebo by to dlho trvalo, zaklad by bol snad dobra zmluva kde by sa majitelia zarucili ze nic nezatajili...ale aj tak to v pripade problemov bude hlavne tvoj problem...takze tak.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Peter_B Pozri príspevok
Mimo vykazov UZ za posledne roky a danovych priznani tiez by som si overil aj ake zmluvy firma podpisala a k comu sa zaviazala...ze ci naozaj vsetky zavazky su v uctovnictve alebo nie...aby sa tam daco neskryvalo.

A samozrejme asi by to aj uctovnictvo chcelo skontrolovat, ak je to vacsia firma, tak pripadne pokuty mozu byt nemile.

Preto navrhujem najat tym ludi ktori toto spracuju co najskor, povedzme do dvoch mesiacov ale nie, zlozita otazka, vsetko preverit by stalo bud prilis vela alebo by to dlho trvalo, zaklad by bol snad dobra zmluva kde by sa majitelia zarucili ze nic nezatajili...ale aj tak to v pripade problemov bude hlavne tvoj problem...takze tak.


ani nestraš,lebo nejaké unáhlené kroky už boli vykonané.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Johanka Pozri príspevok
... a pokiaľ to všetko preveríš, mohla si si založiť novučkú , čistučkú .

Johanka ,asi to urobíme. Novučkú, čistučkú a za priestor odstupné.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Melnick Pozri príspevok
Lukratívne miesto v BA. Ináč sa nedalo.
Majuška tak vidím že sa "sťahuješ" k nám do BA Držím palce a prikláňam sa skôr k tej novej sro ako písala Johanka
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Melnick Pozri príspevok
Johanka ,asi to urobíme. Novučkú, čistučkú a za priestor odstupné.
presne Majka, radsej novu, jeden tu kupil taku zabehnutu, tiez tvrdili ze je cista a vsetko maju splatene, chudacisko a teraz sa trapi nakolko mu zacali chodit neuhradene FA, ktore nespomenuli a nemali ani v uctovnictve, len jedna FA ho spravila lahsim o 200 000,- za telefony, neviem ci to mali osetrene aj zmluvne, no tahacky ho neminu aj tak
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
katkaj Pozri príspevok
Majuška tak vidím že sa "sťahuješ" k nám do BA Držím palce a prikláňam sa skôr k tej novej sro ako písala Johanka
Katka,ja už svoje staré kosti nebudem sťahovať. To potomok,čo tam býva má tieto problémy .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Majka, hlavne si dajte pozor na to, aby vás k tej kúpe nepresvedčili. Z mojej skúsenosti viem, že takéto firmy, ktoré svojim zakladateľom poslúžili a stanú sa nepotrebnými, majú zväčša účtovníctvo, ktoré sa často vymyká predstavám. Ak nájdeš zmluvy, nenájdeš k nim účtovné prípady, ak nájdeš účtovné prípady, nenájdeš k nim to, čo hľadáš. A tak často aj cesta získať auditorskú správu je pekne hrboľatá. Takže radšej sedemkrát merať a ani raz nestrihať. Je moja priateľská rada a súkromný názor. Samozrejme aj s ohľadom na skutočnosť, že pri akokoľvek kvalitnej zmluve medzi vami, je dnes vymožiteľnosť práva z hľadiska času nie veľmi optimistická.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Myslím si, že "zabehnuté s.r.o." predávajú len špekulanti. Bolo tu spomenutých veľa nástrah, ja osobne som sa stretla s tým, že mnohé faktúry neboli v účtovníctve vôbec spomenuté, a tesne pred uplynutím lehoty 3 rokov sa začala mašinéria vymáhania niečoho, o čom akože nikto netušil.
Prajem veľa šťastia.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Všetkým Vám veľmi ďakujem. Bude nová a punktum.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj - ale nam odlahlo...
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Podobný problém... Nová s.r.o. založena v 02/06. Spravený malý obrat, väčšie náklady a v 07/06 bola predaná. Moja otázka: Nový majiteľ "chce začať s nulou" Ide to spraviť tak, že pri vklade 200 000 a strate 150 000 Sk, vyplatí 50 000 Sk nový majiteľ predchádzajúcemu a začína účtovať od "nuly", alebo sa musia prevziať skutočné stavy účtov ku dňu prevodu s.r.o. a v tom pokračovať?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misomiso Pozri príspevok
Joj - ale nam odlahlo...
Však som Ťa tu čakala,že sa ozveš,necháš na seba čakať ako kočka na prvom rande.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať