Zavrieť

Porady

POZOR - podvodník

Milí poraďáci,
chcem Vás upozorniť na bývalého zamestnanca Colnica-Kopčianska v BA - Branislav Menczer, ktorý obchádza firmy s tým, že na colnici prebieha kontrola colných dokladov za minulé obdobia a dopčítava sa DPH z dopravných nákladov. Príde s tým, že mu bol pridelený Váš spis a uvádza konkrétne údaje o firme aj o obchodných prípadoch. Nič však so sebou nemá, lebo aby mohol všetko vybaviť potrebuje podpis vedúceho a vedúci to nepodpíše bez kolkov na protokoloch.
POZOR!!! Nedávajte mu peniaze na kolky, už ho nikdy neuvidíte. Zavolajte radšej hneď políciu, je vyhlásené po ňom pátranie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Viki
    Milí poraďáci,
    chcem Vás upozorniť na bývalého zamestnanca Colnica-Kopčianska v BA - Branislav Menczer, ktorý obchádza firmy s tým, že na colnici prebieha kontrola colných dokladov za minulé obdobia a dopčítava sa DPH z dopravných nákladov. Príde s tým, že mu bol pridelený Váš spis a uvádza konkrétne údaje o firme aj o obchodných prípadoch. Nič však so sebou nemá, lebo aby mohol všetko vybaviť potrebuje podpis vedúceho a vedúci to nepodpíše bez kolkov na protokoloch.
    POZOR!!! Nedávajte mu peniaze na kolky, už ho nikdy neuvidíte. Zavolajte radšej hneď políciu, je vyhlásené po ňom pátranie.

    ?? To je skutočnosť či poplašák?!

    viktorhi je offline (nepripojený) viktorhi

    viktorhi
    Mozem to potvrdit! Pred par dnami mi zavolal a mali sme stretnutie, kde
    na mna vyvalil presne tento postup, len nie som fy, tak, ze mi ide po krku
    kriminalka a on vzal peniaze na kolky... mam velky respekt, lebo su to velmi neprijemne veci, ked maju cloveka rozoberat a este k tomu zevraj na udanie...
    No , ked som si tento odkaz " Pozor podvodnik" precital, dost sa mi ulavilo...este som ale nenasiel jeho fotku ani meno v ziadnom zozname
    hladanych, tak este keby toto bolo jasnejsie...ale velmi dakujem za tuto
    spravu!
    Viktor

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    viktorhi
    Mozem to potvrdit! Pred par dnami mi zavolal a mali sme stretnutie, kde
    na mna vyvalil presne tento postup, len nie som fy, tak, ze mi ide po krku
    kriminalka a on vzal peniaze na kolky... mam velky respekt, lebo su to velmi neprijemne veci, ked maju cloveka rozoberat a este k tomu zevraj na udanie...
    No , ked som si tento odkaz " Pozor podvodnik" precital, dost sa mi ulavilo...este som ale nenasiel jeho fotku ani meno v ziadnom zozname
    hladanych, tak este keby toto bolo jasnejsie...ale velmi dakujem za tuto
    spravu!
    Viktor
    A kde sa pohybuje? Či po celom Slovensku?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    barrel
    Bohužiaľ, pred dvoma hodinami som naletel aj ja.....
    Je mi to ľúto. Ale keby si prišiel na poradu.sk skôr , mohol si sa tomu vyhnúť.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    barrel
    Bohužiaľ, pred dvoma hodinami som naletel aj ja. Nikdy by som neveril, že takto hlúpo naletím, ale hneď na začiatku sa odvolal na svojho brata, ktorý bol mojím spolužiakom na gymnáziu. Keďže sa aj podobali, tak som mu veril.
    Mňa dostal historkou, že vyšetruje dovoz niekoľkých áut z cudziny, ktoré však neboli preclené a zdanené a že pri úradných úkonoch bola použitá notársky overená kópia môjho občianskeho preukazu. A keďže sa jeho brat za mňa zaručil, že ja v tom podvode určite nejdem, tak za mno prišiel ako kamarát a že mi verí a že na vlastné riziko spíše nejaké protokoly, kde sa proti mne zastaví vyšetrovanie, ale že potrebuje peniaze na kolky. Dostal ich.
    Keď odišiel, začalo mi to trocha vŕtať v hlave a vygúglil som toto varovanie.
    A u svojho spolužiaka som si aj overil, že to je jeho brat, ale už sa roky nestýkajú.

    Takže, opatrne! Nedávajte peniaze hockomu...
    To si fakt veril tomu, že osobne niekto málo známy, skoro nič, príde, kúpy za Teba kolky, ešte aj nasliní a nalepí a zastaví vyšetrovanie? Tak to majú u nás podvodníci potom zelenšiu ako zelenú. Nebudem prekvapená, keď tu bude do rána takých oznámení tucet. Ale za Tvoju kolegiálnosť vďaka.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Dobrá správa .Už ho chytili.
    No ale aj tak by mal každý,kto prišiel do styku s takouto osobou,oznámiť to najprv na príslušných miestach.Chceme predsa "Poradu" zachovať čistú,bez podobných darebákov.
    Naposledy upravil Melnick : 19.09.06 at 23:38

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Melnick
    Dobrá správa .Už ho chytili.
    No ale aj tak by mal každý,kto prišiel do styku s takouto osobou,oznámiť to najprv na príslušných miestach.Chceme predsa "Poradu" zachovať čistú,bez podobných darebákov.
    Dostala som k tejto udalosti dve súkromné správy. Aj so žiadosťou o podanie informácií. Aj Vy? Niečo sa mi na tom celom nepozdáva. Aby sa z colného úradu o polnoci zaoberali našou PORADOU, to mi veľmi nejde do hlavy. Alebo nemajú nič iné na práci.Fakt neviem, čo si o tom celom myslieť.
    Naposledy upravil Danila : 20.09.06 at 09:33

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Prečo barrel vymazal svoj príspevok,nezdá sa Vám čudné?Alebo sa niečoho bojí? Plával snáď v kalných vodách? Je to v každom prípade na zamyslenie.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Ak Vás bude niekto kontaktovať ohľadom tohoto prípadu alebo aj v iných veciach, určite neodpovedajte na nejaké mobilné číslo.

    Ak je to seriózny vyšetrovateľ napíšte mu nech napíše svoje meno, funkciu a pevnú linku na úrad (overiteľnú na www.telefonny.zoznam.sk).

    Inak neodporúčam kontaktovať...

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Melnick
    Prečo barrel vymazal svoj príspevok,nezdá sa Vám čudné?Alebo sa niečoho bojí? Plával snáď v kalných vodách? Je to v každom prípade na zamyslenie.
    Ale vlastne si myslišž že by sa konkretne jednalo, že Barrel bol zastupca Colneho uradu? alebo jeho nejaky spoločnik v tychto veciach? Lebo fakt ten prispevok som čital a dnes pozerám, a už tu nebol! Tak sledovať tuto temu určite budem, ako sa to vyvinie dalej.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Bola som dlhšiu dobu PN a tak som mohla Poradu prelúskať zhora nadol, aj zprava doľava. Túto tému znenazdania pohýbal už 10.6.vikthori, ktorý ako prišiel, tak aj odišiel. barellov príspevok som ošetrila v citácii, pretože len naivka by uverila tomu, čo napísal. A ako vidíte, vyparil sa. Moje hobby - kombinatorika mi nedá zase až tak veľa práce, a keďže mi náš jediný nadelil aj pamäť, čítajúc príspevok, poznám autora aj niekoľko týždňov dozadu. Nie je náhodná ani skutočnosť, prečo žiadal prihlásený CKU vyjadrenie na číslo orange. Prihlásil sa 19.9 a presne po polnoci rozdával ss správy. A niet ho.
    Postrehla som niekoľkorát, že toto nebol ojedinelý úlet návšetníkov Porady, a je jasné, že sa o to pokúsia opakovane. Ale verím, že rovnako bezúspešne ako teraz. Lebo ešte sa musia veľa učiť, aby nás tu len tak preskočili.

    barrel je offline (nepripojený) barrel

    barrel
    POHOV - podvodník

    Vážení poraďáci, veľmi sa mi páči vaša opatrnosť a kombinatorické vlohy :-)
    Aby ste mohli pokojne spávať a nemuseli snovať konšpiračné zápletky, chcem vás informovať, že podvodník je už zadržaný a bolo voči nemu vznesené obvinenie (paragrafy po mne nechcite).
    Mňa ošmekol presne tak, ako som to tu 15.9. podvečer popísal. Teraz si skutočne pripadám hlúpo, že ma tak ľahko dostal, ale keď skúsený podvodník narazí na nepripraveného, tak má vysoké šance; najmä ak uvedie veľmi dobrú referenciu (na spolužiaka z gympla).
    Po jeho odchode odo mňa mi začali niektoré detaily vŕtať v hlave a preto som skúsil, či nájdem jeho meno na webe - a hľa: vygúglil som odkaz na túto diskusiu. Preto som považoval za povinnosť varovať aj iných, že podvodník je činný. Na tomto serveri som predtým nikdy nebol, pretože podnikateľsko-účtovníko-právne informácie nepotrebujem, ani neviem poskytnúť. Zaregistroval som sa a napísal varovanie.
    Mailom som tiež informoval viacerých spolužiakov. Ukázalo sa, že jeden z nich už bol podvedený pár dní predo mnou a preto boli telefonicky varovaní aj ďalší spolužiaci.
    Svoj príspevok v tejto diskusii som zmazal po dohode so spolužiakmi, pretože hrozilo, že podvodník má prístup k webu a túto diskusiu môže tiež sledovať a mohli by sme ho odradiť od ďalších "návštev" spolužiakov. Bohužiaľ, obdarená Danila môj príspevok "ošetrila".
    Ale naša protiakcia vyšla: pri pokuse podviesť ďalšieho (varovaného) spolužiaka už asistovali privolaní pracovníci štátnych orgánov.
    Vypovedali sme na polícii. Súčasťou (aj) mojej výpovede bola zmienka o tejto diskusii, takže ak vás niekto oslovil vo veci poskytnutia informácií v tejto záležitosti, tak to s vysokou pravdepodobnosťou skutočne boli pracovníci zainteresovaných orgánov. Ale ak už neveríte nikomu, pokojne zvoľte čo najbezpečnejšiu cestu, ako radil administrátor; je to na vás. Mali by sa ozvať najmä poškodení.
    Pre mňa tento prípad skončil. A ostáva mi len súhlasiť s Melnickovej mottom; zaplatil som si za skúsenosť, že ak dôverujem spolužiakovi, jeho bratovi už nemusím.
    PS: dúfam, že týmto príspevkom som sa nedopustil marenia vyšetrovania a nebudem ho musieť opäť mazať :-)

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja viem, že je ľahké byť "generálom po vojne". Napriek tomu chcem vyjadriť sympatie voči Barelovi, aj kvôli tomu, že nás tu mohol nechať kvasiť sa, ale mal toľko slušnosti, že napísal, čo v tom väzí.
    Ja som bola už oklamaná aj okradnutá, verte mi, je to strašne hlúpy pocit, keď zistíte, na akú blbosť ste naleteli!

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    barrel
    POHOV - podvodník

    Vážení poraďáci, veľmi sa mi páči vaša opatrnosť a kombinatorické vlohy :-)
    Aby ste mohli pokojne spávať a nemuseli snovať konšpiračné zápletky, chcem vás informovať, že podvodník je už zadržaný a bolo voči nemu vznesené obvinenie (paragrafy po mne nechcite).
    Mňa ošmekol presne tak, ako som to tu 15.9. podvečer popísal. Teraz si skutočne pripadám hlúpo, že ma tak ľahko dostal, ale keď skúsený podvodník narazí na nepripraveného, tak má vysoké šance; najmä ak uvedie veľmi dobrú referenciu (na spolužiaka z gympla).
    Po jeho odchode odo mňa mi začali niektoré detaily vŕtať v hlave a preto som skúsil, či nájdem jeho meno na webe - a hľa: vygúglil som odkaz na túto diskusiu. Preto som považoval za povinnosť varovať aj iných, že podvodník je činný. Na tomto serveri som predtým nikdy nebol, pretože podnikateľsko-účtovníko-právne informácie nepotrebujem, ani neviem poskytnúť. Zaregistroval som sa a napísal varovanie.
    Mailom som tiež informoval viacerých spolužiakov. Ukázalo sa, že jeden z nich už bol podvedený pár dní predo mnou a preto boli telefonicky varovaní aj ďalší spolužiaci.
    Svoj príspevok v tejto diskusii som zmazal po dohode so spolužiakmi, pretože hrozilo, že podvodník má prístup k webu a túto diskusiu môže tiež sledovať a mohli by sme ho odradiť od ďalších "návštev" spolužiakov. Bohužiaľ, obdarená Danila môj príspevok "ošetrila".
    Ale naša protiakcia vyšla: pri pokuse podviesť ďalšieho (varovaného) spolužiaka už asistovali privolaní pracovníci štátnych orgánov.
    Vypovedali sme na polícii. Súčasťou (aj) mojej výpovede bola zmienka o tejto diskusii, takže ak vás niekto oslovil vo veci poskytnutia informácií v tejto záležitosti, tak to s vysokou pravdepodobnosťou skutočne boli pracovníci zainteresovaných orgánov. Ale ak už neveríte nikomu, pokojne zvoľte čo najbezpečnejšiu cestu, ako radil administrátor; je to na vás. Mali by sa ozvať najmä poškodení.
    Pre mňa tento prípad skončil. A ostáva mi len súhlasiť s Melnickovej mottom; zaplatil som si za skúsenosť, že ak dôverujem spolužiakovi, jeho bratovi už nemusím.
    PS: dúfam, že týmto príspevkom som sa nedopustil marenia vyšetrovania a nebudem ho musieť opäť mazať :-)
    Ďakujem Ti za Tvoje vysvetlenie a spoluúčasť na dolapení podvodníka.
    P.S. Ja osobne som pokojne spávala aj do Tvojho oznámenia aj po ňom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.