Zavrieť

Porady

Geometrický plán

Ďakujem za rady a mám ešte jednu otázku.

Sme vlastníci pozemkov v lokalite v územnom pláne obce vedenej na výstavbu RD...prístup k pozemkom chceme riešiť tak, že z našich parciel vznikne geometrickým plánom jedna prístupová komunikácia na ktorej budeme mať podielové spoluvlastníctvo...ide o to, že jedna parcela je vysporiadaná len na 2/3 ktorej som vlastníkom ja a 1/3 je neprededená po pánovi, ktorý má 10 dedičov...bohužial dohoda s nimi je nemožná...Je šanca dať spraviť geometrák a zapísať ho na kataster aj bez tej 1/3 ??? Narážam na to, že mám na danej parcele 2/3, čiže nadpolovičnú časť ??? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    Ano, ale iba na svojej časti, proste tú 1/3 obídeš. Ak sú tie 2/3 určené, tak to nebude problém. Ak nie, tak to bude menší problém, ale viem aj o tom, že niektorí vlastníci na takýchto pozemkov si proste vybrali svoju časť na pozemku spravili geometrák a dali pre seba zapísať a až potom sa pýtali, či sa ostatní zriekajú svojho práva na prekupné právo.
    S nadpolovičnou časťou to nemá nič spoločné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.