Zavrieť

Porady

Podané DP a došlá Fa

Prosím o radu ako vyriešiť čo najjednoduchšie problém.
Včera som podala DP a dnes mi bolo oznámené , že bude ešte dodaná
Fa. za energie z bývalého prenájmu za 1-2 mesiac 2007 v sume 10000.-Sk. DPH nie je problém, lebo Fa bude vystavená v 2/08. Za 1900 Sk dane všetko prerábať nemá zmysel. Ako na to? Suma 10000.- je bezvýznamná položka v nákladoch. Musím podať opravné daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    EditaF Pozri príspevok
    Prosím o radu ako vyriešiť čo najjednoduchšie problém.
    Včera som podala DP a dnes mi bolo oznámené , že bude ešte dodaná
    Fa. za energie z bývalého prenájmu za 1-2 mesiac 2007 v sume 10000.-Sk. DPH nie je problém, lebo Fa bude vystavená v 2/08. Za 1900 Sk dane všetko prerábať nemá zmysel. Ako na to? Suma 10000.- je bezvýznamná položka v nákladoch. Musím podať opravné daňové priznanie?
    Ak to zaúčtuješ do nákladov roku 2008, budú to nedaňové náklady, ale na druhej strane, ak ste vedeli o nevyfakturovaných dodávkach ku koncu obdobia , bolo to treba riešiť do roku 2007 cez účet 326, alebo 323.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    EditaF Pozri príspevok
    Prosím o radu ako vyriešiť čo najjednoduchšie problém.
    Včera som podala DP a dnes mi bolo oznámené , že bude ešte dodaná
    Fa. za energie z bývalého prenájmu za 1-2 mesiac 2007 v sume 10000.-Sk. DPH nie je problém, lebo Fa bude vystavená v 2/08. Za 1900 Sk dane všetko prerábať nemá zmysel. Ako na to? Suma 10000.- je bezvýznamná položka v nákladoch. Musím podať opravné daňové priznanie?
    nakoľko si v termíne, pre lepšie spávanie by som všetko opravila.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    EditaF Pozri príspevok
    o týchto nákladoch som nevedela išlo to mimo mňa.
    Nevadí ... teraz vieš, tak oprav, budeš mať "čistejšie" účtovníctvo ....

    EditaF je offline (nepripojený) EditaF

    EditaF
    ak mi to schváli konateľ a vlastník firmy svojim podpisom dám to do neodčítateľných nákladov 2008 , odrátam DPH na vstupe bol by to problém pre Daňový úrad?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    EditaF Pozri príspevok
    ak mi to schváli konateľ a vlastník firmy svojim podpisom dám to do neodčítateľných nákladov 2008 , odrátam DPH na vstupe bol by to problém pre Daňový úrad?
    Nie, nebol. Zvýšiš si tým DZ roku 2008, takže DÚ svoje aj tak dostane.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    EditaF Pozri príspevok
    ak mi to schváli konateľ a vlastník firmy svojim podpisom dám to do neodčítateľných nákladov 2008 , odrátam DPH na vstupe bol by to problém pre Daňový úrad?
    Poviem Ti úprimne- DÚ nebude mať s tým problém - v roku 2007 to nebudete mať v nákladoch-čiže daň bude nižšia o 1 900 SK a v roku 2008 to budete mať v pripočitateľných položkách - daň 1 900 SK. Ako ekonóm firmy by som pre konateľa pred termínom podania DP nenavrhovala takéto riešenie...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    EditaF Pozri príspevok
    daňové priznanie je podané.
    Ale do riadneho termínu na podanie môže dańovník podať Opravné DP.

    Podané DP a došlá Fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.