Zavrieť

Porady

Kedy budem mať nárok na Materskú?

Dobrý deň.
V júni 2013 mi skončila rodičovská dovolenka. Nastúpila som do práce - zmluva 1/4 úväzok na dobu 1 roka. Chceli by sme 2.dieťa, a zaujímalo by ma, ako postupovať, čo urobiť, aby som mala nárok na Materskú dávku, a ak by sa dalo, tak v maximálnej výške.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na narok na materske potrebujes mat do porodu 270 dni nemocenskeho poistenia.
    Cize aj keby si uz teraz otehotnela, tuto podmienku splnas.
    A vyska materskej zavisi od vysky prijmu (ak zamestnaie trva, tak v predchadzajucom roku), ak si mala pri tom 1/4 uvazku hodne vysoky plat, tak ti max. materska vyjde.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pox Ďakujem za odpoveď. Len doplňujúca otázka. Má ten čiastočný úväzok (alebo výška odvodov z neho) nejaký vplyv na nárok, alebo výšku Materskej dávky?
    Xanti Samozrejme, ak požiadaš o MD z toho úväzku tak z toho platu ti bude MD rátané ... takže má to vplyv na výšku MD:
    pox Tomu rozumiem, ale ide mi skôr o to, či ma berú ako plnohodnotného platcu odvodov. Keď predpokladám, že moje odvody sú tiež len štvrtinové a nie 100%, alebo sa mýlim? Toto neviem.
    ivka70 Tvoje odvody zavisia od vysky tvojho prijmu.
    SP nezaujima, pri akom uvazku ho ziskas.
      zbaliť

    Kedy budem mať nárok na Materskú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.