Zavrieť

Porady

MRP Win a samozdanenie

Ahojte poradáci, som tu nová a nový je pre mna aj učtovnícky program MRP Win, doposial som pracovala v učt. programe MRP DOS a teraz vobec neviem, ako spravit samozdanenie v denníku....Čo sa týka nahodenia zahr. FA som sa už dačo dočítala, no vobec netušim ako to nahodit v denníku??? pls...
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
ddeennaa Pozri príspevok
Ahojte poradáci, som tu nová a nový je pre mna aj učtovnícky program MRP Win, doposial som pracovala v učt. programe MRP DOS a teraz vobec neviem, ako spravit samozdanenie v denníku....Čo sa týka nahodenia zahr. FA som sa už dačo dočítala, no vobec netušim ako to nahodit v denníku??? pls...
Neurobíš v denníku, ale priamo na faktúre:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=140
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Samozdaňuješ v knihe fa a nie v denníku. Nahodíš prijatú fa, musíš dať typ DPH: dodanie tovaru 49, služba 46. Dáš dátum odpočítania aj dátum povinnosti. V položkách fa musíš dať 19 % DPH. Daň sa neukáže v celkovej sume fa ale iba v samozdanení - klikneš na "čiastky" a tam je dopočítaná DPH. Tabuľka je z dvoch častí, dopočítaná DPH musí byť v oboch. V peňažnom denníku musí byť typ DPH 39. Neprepisuj ho, zarátalo by ti to 2x do DP.
Naposledy upravil Tamila : 14.10.09 at 07:47 Dôvod: preklep
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tamila Pozri príspevok
Samozdaňuješ v knihe fa a nie v denníku. Nahodíš prijatú fa, musíš dať typ DPH: dodanie tovaru 49, služba 46. Dáš dátum odpičítania aj dátum povinnosti. V položkách fa musíš dať 19 % DPH. Daň sa neukáže v celkovej sume fa ale iba v samozdanení - klikneš na "čiastky" a tam je dopočítaná DPH. Tabuľka je z dvoch častí, dopočítaná DPH musí byť v oboch. V peňažnom denníku musí byť typ DPH 39. Neprepisuj ho, zarátalo by ti to 2x do DP.
No ale toto? Nemohla som si nevšimnúť.
Ale tiež účtujem rovnako.
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

Dakujem za odpoved, aj za link, všetko som spravila tak ako píšete, len v MRP DOS sa nahodila FA zaučtovala ako 504/321 a potom som sa ešte vždy vrátila do knihy P a Z, a tam znova sumy nahodila raz do danovej skupiny G a raz do 2, a zaučtovala na 343.1/343.4 a zasa naopak 343.4/343.1 tu sa také niečo neučtuje, ked píšete,že priamo na FA! ...som z toho velmi zmätená :-( ...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ten preklep sa mi podaril

Ja som voľakedy tiež robila v DOSe. Zvykneš si na WIN rýchlo. Na lepšie sa rýchlo zvyká.
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

Pozrela som si tú správu, takže tie interné doklady a len PPD a VPD pridávam cez denník? ešte som sa síce nedopracovala k tomu, ako to tam nahodím, no snad to niekde nájdem....a to samozdanenie mám teda učtovat priamo vo fa? napr. nákup tovaru 504/321 a hned za to pridat zápis označit si doklad rovnako ako FA a dopísat do riadku samozdanenie sumu a 343.1./343.4 a naopak? či ako to tam spravit? pretože som to tak skúsila a hned v dalšom riadku mi tu sumu hodilo mínusom-tak som to hned zučtovala na 343.4/343.1...dakujem...snad si na to zvyknem... :-(
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Faktúru zaúčtuješ rovno z knihy fa, ale samozdanenie zvlášť v denníku cez interný doklad 343 AE / 343 AE.
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

jáááj tááák to má byť velmi moc dakujem za radu, som z toho akosi mimo, ale zatial mám program len druhý den, tak snad sa to dajako naučím teda...s vašou pomocou tu ...no išla som to tam nejako nahodit, ale akosi zasa neviem čo s tým dalej,...v denníku som si dala pridat zápis a chce to po mne typ DPH..mám dat 39 aby to neovplyvnilo dph al. aky vlastne? v dose to bolo na 2 a G skupine...a tu vobec ani neviem ako to nahodit a kde si skontrolovat či to je správne...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V p. denníku účtuješ pokladňu, banku a ID. Musíš tam dať typ DPH podľa druhu dokladu, ak je to odpočet - 40, ak je to mimo DPH 39 alebo 19, povinnosť 10 ..... - vyberieš si z ponuky.
Fa účtuješ cez knihu fa, kde dáš typ DPH, keď je zapísaná, ideš cez funkcie - zaúčtovanie fa - prenesie ťa do p. denníka a tam samo dá typ DPH 39 alebo 19, ten už neprepisuješ.
Ak máš úhradu fa - nájdeš si ju v knihe fa, dáš uhradiť a potvrdíš zaúčtovanie do denníka.
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

No skúšala som spraviť uhradu FA, viac menej sa asi podarilo, len som sa chcela spýtať či sa mi nemá doklad nahodit samostatne aj do denníka, pretože uhrada sa spravila, no nahodilo sa mi to k zaúčtovaniu FA, nie samostatne do denníka ako v starom DOSe, je to tak správne?no ked si dám výstupy a len učet 211 tak tam bola...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Áno, nahodí ti úhradu do jednej skupiny zápisov spolu so zaúčtovaním celej faktúry. Je to veľmi prehľadné, každú fa si môžeš ľahko skontrolovať.
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

no ja som si našla na nete viac menej aj tu na porade, že PFA zo SR je typ DPH 40, VFA do SR typ 10, čo sa týka zahraničných PFA tak 49, a ked budem nahadzovat bločky do učtovného denníka tak číslo 40, je to tak správne? ...inak mi denník dáva len tú 39 a 19tku...
no to samozdanenie sa mi akosi stále nedarí...vôbec neviem, či nahodiť dva zápisy al. ako... a tie sumy ako tam mám nahodit....či len vpísat do kolonky mimo DPH...a zaúčtovať ..343A /343A a znova ten istý zápis s tou istou sumou a opačnou analytikou...a nechat typ DPH 39...či mi to nespraví potom šarapatu v DP...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Samozdanenie zaúčtovať - cez peň. denník - ID - typ DPH 39 - zaúčtovať 343AE/343AE
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

a mám ten zápis spraviť tiež dva krát za sebou ako v DOSe, však? aby sa mi 343analytické zúčtovali medzi sebou...?
dakujem.... ....aj ked viem,že tie otázky zneju často hlúpo, no lepšie si chvilu pripadat ako hlupák,než to robit zle a potom celé prerábat!...však?...ešte raz dakujem...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám na DPH účty:
343 010 povinnosť
343 020 odpočet
343 030 samozdanenie povinnosť
343 040 samozdanenie odpočet
343 050 zúčtovanie DPH so ŠR

samozdanenie zaúčtujem cez ID 343 040 / 343 020

na konci mesiaca prenesiem zostatky so všetkých účtov 343 cez ID na účet 343 050 a zostatok na tomto účte mi musí sedieť na daňové priznanie.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

No neviem, mne to stále akosi nejde. Ak ked fa nahodím, v čiastkach si pozriem doúčtovanie, to tam je, len čo ďalej. Keď si dám zoznam dokladov DPH tak sa to tam neuvádza. čo robím zle? Kde všade sa to samozdanenie ukáže? Ktoré riadky priznania? Mne to nijako nevychádza- som z toho jeleň...
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

ty máš tolko analyt.??? mna v bývalej práci učili len 343.1 na povinnost a odpočet zároven, dalej 343.2 na preúčtovanie DPH, ked mám FA zo starého mesiaca nájdenu, a chcem ju tam dat,dalej 343.3 na úhrady dph a 343.4 na samozdanenie, a samozdanenie som robila dvomi zápismi na 343.1/343.4 a naopak, aby to bolo na obidvoch danových skupinách...a to bola účtovnícka firma...! kde ma to tak učili! tak teraz neviem ako je lepšie si to evidovat...
0 0
ddeennaa ddeennaa

ddeennaa je offline (nepripojený) ddeennaa

v.balogova- presne tieto otázky ma tiež trápia...samozdanenie FA sa by sa malo ukázat v riadkoch 7 a 8 podla mna...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

v.balogova Pozri príspevok
No neviem, mne to stále akosi nejde. Ak ked fa nahodím, v čiastkach si pozriem doúčtovanie, to tam je, len čo ďalej. Keď si dám zoznam dokladov DPH tak sa to tam neuvádza. čo robím zle? Kde všade sa to samozdanenie ukáže? Ktoré riadky priznania? Mne to nijako nevychádza- som z toho jeleň...
Pokiaľ máš nadobudnutie tovaru z EÚ mala si nahodiť faktúru kódom daň.skupiny 49.
Objaví sa v daň.priznaní DPH na r. 7 a 8(daňová povinnosť) a odpočet na r. 19. Skús pozrieť na monitore iba zoznam DPH dokladov či to tam budeš mať. Musí tam byť.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

ddeennaa Pozri príspevok
v.balogova- presne tieto otázky ma tiež trápia...samozdanenie FA sa by sa malo ukázat v riadkoch 7 a 8 podla mna...
Ale keď si pozrieš zoznam dokladov DPH, ja tam mám fa, ktoré som si samozdanila, ale s nulovými hodnotami. Má to tak byť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať