Zavrieť

Porady

Sanacia vlhkych stien

uctovnicka na dochodku
Mili poradaci,

nemate nahodou niekto skusenosti so sanaciou vlhkych stien v dome?
Po tohorocnom dazdivom lete nam vo vstupnej casti domu zacala zo spodu stupat vlhkost. Na internete som nasla viacero firiem, ktore ponukaju pomoc pri takomto probleme a to jednak nejakou vysusacou metodou a jednak podpilenim murov a vlozenim platni. Dom sme nestavali, kupili sme ho, takze neviem, ci je dobre spravena izolacia. Vlhkost je len v tej jednej casti, ostatny dom je v poriadku. Za skusenosti a rady vopred dakujem.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Záleží na zložení muriva, je viac možností.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Murivo su porobetonove kvadre.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Je dom podpivničený? Je možné dostať sa k betónovému základu? Podľa mojich skúseností je jedno z najlepších riešení "izolovať" v betónovom základe.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pod tou vstupnou halou je pivnica, je vlhka, s hlinenym povrchom, dokonca po dne obcas preteka pramienok vody. Ku zakladom sa dostat da, ale nie som si ista, ci zvisla izolacia odstrani stupanie vody. Podla mojich laickych uvah by bolo treba urobit novu vodorovnu izolaciu, ale to si nevidm predstavit, ako by sa dalo urobit bez demolacie haly a jej noveho postatenia.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
O chvílu pošlem SS, aby som nerobil reklamu.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Mal som trochu problémy s PC ale SS som už odoslal
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

U svokra začali vlhnúť múry po tom, čo odstránili z ulice stromovú alej = staré stromy. A došiel nejaký pán, zmeral vlhkosť v múroch asi na 3-4 miestach a doporučil nasledovné:
-obúchať na tehlu o cca 50 cm vyššie ako bola vlhká stena
-medzi tehlami pokial sa dalo vdstrániť maltu cca do hlbky 5 cm
-doniesol nejaký prípravok čo sa dáva do malty a malta tak spórovatela a s takouto "nadýchanou" maltou sa omietla stena.
-potom sa stena olíčila a je pokoj
-od realizácie je cca 6 rokov a steny nevlhnú, stena dobre "dýcha"
Pekný večer želám...
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

my sme mali v dome v pivnici hlinený povrch a pamätám si že keď to začalo vlhnúť,naši spravili v pivnici betónovú podlahu,ale to je asi 15r.a odvtedy je pokoj
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som nerada v pivnici dala robit betonovu podlahu, pouzivame ju na uskladnovanie jablk a vydrzia stavnate skoro az do novej urody. Druhu pivnicu (na druhom konci domu) mame taku istu na zemiaky a v tej casti domu steny nevlhnu, takze predpokladam, ze betonova podlaha by to asi nevyriesila.
MANUAL - nespomenies si nahodou, co to bolo za pripravok, ktory sa namiesal do malty? A kde by sa dal kupit?
Dakujem Vam vsetkym za dobre mienene rady, ste vsetci velmi mili.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Skúsim popátrať u svokra, možno si spomenie
Pekný večer...
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

V tejto téme sa nevyznám, ale moja neterka tiež mala

takýto problém a oni to tak riešili, že dávali injekcie do

steny v určitých vzdialenostiach. Výsledok ešte nevie, lebo

robili jej to nedávno.
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

Milí poraďáci!
Uvítam názvy firiem zaoberajúcich sa sanáciou vlkých stien (cez SS) a tiež cca koľko to asi stojí- v prípade,keď ste už takútu službu aj využili. Dom mojich rodičov tiež vlhne a chceme ho zveriť firme do "rúk".Keď máte skúsenosti- či už pozitívne,alebo negatívne, prosím napíšte mi ich.
Vopred ďakujem. Monika
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

S vodou je problém a odstránenie vlhkosti patrí k najťažším úlohám,nie vždy sa to podarí injektážou a pod. spôsobmi.Ja by som skúsil z vonkajšej strany odkopať zem okolo základov a dať tam izoláciu.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Manual
Skúsim popátrať u svokra, možno si spomenie
Pekný večer...
Manual, spomenul si svokor na ten prípravok? Prosím, napíš sem názov, alebo cez SS, aby to nebola reklama.(?)
U svokry tiež vlhne stena a nevieme si s tým poradiť.

Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

On má 75 rokov, ja musím zájsť k nemu do pivnice a tam to prekutrať, či tam nie je obal z toho prípravku. Bude to až koncom týždňa.
Pekný deň želám...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pre durrisovad a danielko
Tak ten prípravok sa volá RENOVEX S, je to litrová biela plastová flaška, názov prípravku je červeným písmom a ako sa s tým pracuje je modrým písmom. /Pre názornosť, keď to budete hladať po obchodoch/ Môj problém je, že je to v maďarčine a to ja neovládam, takže neviem popísať ako sa to riedi a dávkuje do malty.
Ale vydedukoval som, že z 1 litra sa dá spraviť 15 až 20 m2 omietky v hrúbke 2 až 3 cm.
Asi toľko
Pekný deň želám...
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Manuál, si super poklad!
Veľmi. veľmi veľmi ďakujem. Naozaj mi to veľmi pomôže, hneď idem obvolávať predajne.

Srdečná vďaka.

Prajem Ti pekný deň.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

danielko
Manuál, si super poklad!
Veľmi. veľmi veľmi ďakujem. Naozaj mi to veľmi pomôže, hneď idem obvolávať predajne.

Srdečná vďaka.

Prajem Ti pekný deň.
Ak Ti to pomôže ako svokrovi, budem ešte radšej.
Pekný deň...
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Priatelia, kde si môžem pozrieť firmy, ktoré robia uvedené činnosti, prípadne cenník týchto služieb.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Firmy, ktore sa zaoberaju vysusanim domov a sanaciou stien, mavaju inzeraty v casopisoch o byvani. Cenniky som nikde nevidela, vsade pisu, ze vypracuju individualnu cenovu ponuku. Ja som sa na jednu takuto firmu obratila mailom, odpisali mi, ze momentalne nemaju vllne kapacity, az niekedy na jar. Nasla som pomocou znamych stavebnu firmu v Martine, ktora taketo prace robi, mali by prist na buduci tyzden, ked spravia, budem informovat, ako robili, co spravili a kolko za to pytali. Predbezne mi povedali, ze urobia injektaz a sanacnu omietku, ktora je tri razy drahsia ako normalna omietka. Pomerali steny a povedali, ze mi poslu cenovu ponuku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať