Zavrieť

Porady

Neplatca DPH , slovenská sro bude rekonštruovať RD v Maďarsku

Dobrý deň, nenašiel som nikde odpoveď na moje otázky a pretože maďari / architekt čo rieši stav. povolenie / mi tvrdia že to firma z SK robiť nemôže, chcem si to overiť.

Slovenský občan kúpil starší RD v Maďarsku a bude robiť rekonštrukciu podkrovia a prístavbu, na čo je potrebné stav. povolenie a projekt. Projekt a povolenie rieši architekt z Maďarska. Na rekonštrukciu - zdvihnutie a úpravu krovu, výmena krytiny, murárske práce, osadenie okien - chcem slovenskú s.r.o.

Predpokladaná doba rekonštrukcie bude 2 týždne. Dohodnutá cena rekonštrukcie bude 2000 €

Je potrebná nejaká registrácia tejto sro v Maďarsku ? Čo všetko je potrebné aby mi to mohla spraviť táto firma ? Dozor a kolaudáciu by zase vybavil maďarský architekt.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Kremnicka Pozri príspevok
    Dobrý deň, nenašiel som nikde odpoveď na moje otázky a pretože maďari / architekt čo rieši stav. povolenie / mi tvrdia že to firma z SK robiť nemôže, chcem si to overiť.

    Slovenský občan kúpil starší RD v Maďarsku a bude robiť rekonštrukciu podkrovia a prístavbu, na čo je potrebné stav. povolenie a projekt. Projekt a povolenie rieši architekt z Maďarska. Na rekonštrukciu - zdvihnutie a úpravu krovu, výmena krytiny, murárske práce, osadenie okien - chcem slovenskú s.r.o.

    Predpokladaná doba rekonštrukcie bude 2 týždne. Dohodnutá cena rekonštrukcie bude 2000 €

    Je potrebná nejaká registrácia tejto sro v Maďarsku ? Čo všetko je potrebné aby mi to mohla spraviť táto firma ? Dozor a kolaudáciu by zase vybavil maďarský architekt.

    ďakujem
    Nevidím dôvod, prečo by slovenská firma nemohla robiť rekonštrukciu RD v Maďarsku. Treba si dať ale pozor na DPH - podľa §16/1 je miesto dodania tam, kde sa nehnuteľnosť nachádza, takže v HU. Keďže je služba dodaná súkromnej osobe, nie je na koho preniesť daňovú povinnosť a slovenská s.r.o. je povinná sa registrovať v HU za platiteľa dane a tam odviesť DPH.
    Ak slovenská firma nie je platiteľom DPH, asi by bolo potrebné si zistiť v HU, ako je to podľa ich legislatívy.

    Neplatca DPH , slovenská sro bude rekonštruovať RD v Maďarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.