Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z EU neplatca od Platcu

Vystavuje dodávateľ z EU faktúru za tovar s DPH, keď ja niesom platcom DPH?

Pracujem pre zahran odberateľa za proviziu z obratu, službu poskytujem na našom území ako aj v krajine EU. Som platca DPH na základe provízneho odpočtu fakturujem zahr.(EU) odberateľovi službu s DPH vždy?
alebo len pre služby poskytnuté na našom územi a v EU nie_
alebo vôbec nie DPH?
Naposledy upravil Jojko : 20.05.04 at 08:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Záleži na tom, aká služba to je. Napríklad ak by služba bola deklarovaná ako poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské a iné podobné služby, tak miesto dodania by bolo u odberateľa a služba by nebola predmetom dane - fakturácia bez dane.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Tovar od doavatela pre neplatcu DPH sa fakturuje:

    - s DPH
    - alebo sa zahranicny dodavatel zaregistruje na Slovensku a odvedie dan na Slovensku a v tom pripade fakturuje bez DPH

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    nerozumiem tej otázke - resp. tomu zadaniu - akosi mi ten nadpis nereže s otázkou.
    záleží od služby podľa § 15 ods.8...
    pre tento druh služieb platí, že ak sú poskytované zdaniteľnej osobe z iného štátu EU, miesto dodania služby je v tom členskom štáte, kde má zákazník sídlo (podľa §15 ods. 7). V danom prípade miesto dodania služby nie je na Slovensku ale v krajine EU. U Slovenského platiteľa služba nie je predmetom dane, osobou povinnou platiť daň je zákazník z EU do ich miestneho rozpočtu...

    Ak slovenský podnikateľ platca poskytol právnu, poradenskú či podobnú službu občanovi (resp. inej nezdaniteľnej osobe) v štáte EU - keĎže ide o osobu neplatcu a o služby podľa §15 ods. 8 - uplatní vystavovateľ 19% DPH. miesto dodanie je v tomto prípade SR...

    Dovoz tovaru z EU neplatca od Platcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.