Zavrieť

Porady

Očkovanie proti rakovine krčka maternice

Minulý týždeň som bola u môjho gynekológa, ktorý ma informoval, že očkovať sa môžu aj staršie ženy ako 26 rokov. Odobral mi vzorky z krčka maternice, ktoré sa budú testovať práve na prítomnosť papilomavírusu (PAP test). Ak nebude ich prítomnosť potvrdená zaočkuje ma, práve vakcínou od Silgardu (dal mi na výber, ja som si ju vybrala). O charakteristikách lieku som si prečítala na stránke lekarennawebe.sk

Z celého tohto môjho skúmania si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV.

Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch. Kontinuálne boli niektoré osoby zaočkované placebom (neúčinnou látkou) a obe skupiny boli porovnávané. Všetky účinky boli zaznamenané a porovnávali sa obe skupiny. Výsledky hovoria, že v obidvoch skupinách sa vyskytli nepriaznivé reakcie, z čoho vyplýva, že nemuseli byť spôsobené priamo týmto očkovaním.

Prečo sem vlastne píšem?
Potrebovala by som radu odborníkov, gynekológov, čo si oni myslia o očkovaní žien starších ako 26 rokov (ja mám 35 rokov), či vôbec majú s tým skúsenosti, prípadne aj žien v mojom veku, aby mi poradili. Veľmi by som chcela toto očkovanie, nakoľko obaja moji rodičia zomreli na rakovinu a moja maminka mala práve rakovinu krčka maternice.
Ďakujem
Usporiadat
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Ja som počula aj čítala, že pre také , ako my(cca 35 rokov) je to už uplne zbytočné. Pozri si www.primar.sk , aj tam sa o tom vela píše.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

katjal Pozri príspevok
Minulý týždeň som bola u môjho gynekológa, ktorý ma informoval, že očkovať sa môžu aj staršie ženy ako 26 rokov. Odobral mi vzorky z krčka maternice, ktoré sa budú testovať práve na prítomnosť papilomavírusu (PAP test). Ak nebude ich prítomnosť potvrdená zaočkuje ma, práve vakcínou od Silgardu (dal mi na výber, ja som si ju vybrala). O charakteristikách lieku som si prečítala na stránke lekarennawebe.sk

Z celého tohto môjho skúmania si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV.

Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch. Kontinuálne boli niektoré osoby zaočkované placebom (neúčinnou látkou) a obe skupiny boli porovnávané. Všetky účinky boli zaznamenané a porovnávali sa obe skupiny. Výsledky hovoria, že v obidvoch skupinách sa vyskytli nepriaznivé reakcie, z čoho vyplýva, že nemuseli byť spôsobené priamo týmto očkovaním.

Prečo sem vlastne píšem?
Potrebovala by som radu odborníkov, gynekológov, čo si oni myslia o očkovaní žien starších ako 26 rokov (ja mám 35 rokov), či vôbec majú s tým skúsenosti, prípadne aj žien v mojom veku, aby mi poradili. Veľmi by som chcela toto očkovanie, nakoľko obaja moji rodičia zomreli na rakovinu a moja maminka mala práve rakovinu krčka maternice.
Ďakujem
pozri aj tu:
http://www.porada.sk/t67457-rakovina...ockovanie.html
http://www.porada.sk/t42797-silgard-...ma-virusu.html
0 0
katjal katjal

katjal je offline (nepripojený) katjal

Ďakujem za odpovede, ale tieto diskusie a stránky som si pozrela. Rady sú staršieho dáta a viac menej sa tam hovorí o mladších ženách ako som ja. V letáku Silgard, ako aj na ich stránkach sa to vždy odporúča mladším ženám. Nikde sa nehovorí, že by to niekto testoval na starších ženách. Odkiaľ teda prišla tá myšlienka očkovať ženy do 40 rokov?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

katjal Pozri príspevok
...Z už spomínanej stránky som sa dozvedela, že testovanie prebiehalo na vyše 26000 ľuďoch.......
Kto robil tie testy? Nezávislá organizácia, alebo výrobca?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Zo zadania témy vyplýva, že si mala možnosť získať odpovede na položené otázky od odborníkov. Podľa Tvojho vyjadrenia si bola u gynekológa, ktorý Ťa informoval , že môžu byť očkované aj ženy staršie ako 26 rokov, všetko si si o tom prečítala, vieš možno o tom viac , ako ktokoľvek z nás. Tak mi prosím Ťa povedz, kto už by Ti mohol dať kvalifikovanejšiu odpoveď ako lekár alebo viac lekárov, u ktorých si to môžeš overiť. Ak Ťa chce Tvoj gynekológ zaočkovať, rozhodnúť sa musíš sama.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ešte sa môžeš opýtať priamo doktorov tu:
www.antikoncepcia.com
www.antikoncepcia.sk
0 0
katjal katjal

katjal je offline (nepripojený) katjal

kukučka Pozri príspevok
Kto robil tie testy? Nezávislá organizácia, alebo výrobca?
áno, tie testy robili výrobcovia
0 0
katjal katjal

katjal je offline (nepripojený) katjal

Ďakujem Heni, napísala som
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dávnejšie som čítala debatu na túto tému...Pamätám si, že toto očkovanie má zmysel u mladých dievčat,nielen kvôli veku, ale kvôli tomu ,že nemajú ešte sexuálne skúsenosti,alebo minimálne.Podrobnosti si už nepamätám.

Ale biznis je biznis.Keby som mala aj sto rokov a zaplatila, myslíte,že by ma odmietli?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

katjal Pozri príspevok
...... si myslím, že očkovanie je vhodnejšie pre mladých najmä preto, že ešte neprišli do kontaktu s HPV, čo je u detí okolo 9 rokov takmer 100% (ešte nemali sex). Nie je však vylúčené, že toto očkovanie môže byť účinné aj pre starších, ak ešte neboli infikovaní HPV. ...
arizona Pozri príspevok
Dávnejšie som čítala debatu na túto tému...Pamätám si, že toto očkovanie má zmysel u mladých dievčat,nielen kvôli veku, ale kvôli tomu ,že nemajú ešte sexuálne skúsenosti,alebo minimálne.Podrobnosti si už nepamätám.
Ale biznis je biznis.Keby som mala aj sto rokov a zaplatila, myslíte,že by ma odmietli?
Ja som to tiež sledovala debatu a povedala som si , že fajn, aspoň pre niekoho. Asi po pol roku sa dozvedám, že vlastne je to vhodné pre všetky neinfikované ženy. A ktoré sú to ženy? A možno za krátky čas sa dozviem, že je to vhodné aj pre mužov.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

arizona Pozri príspevok
Dávnejšie som čítala debatu na túto tému...Pamätám si, že toto očkovanie má zmysel u mladých dievčat,nielen kvôli veku, ale kvôli tomu ,že nemajú ešte sexuálne skúsenosti,alebo minimálne.Podrobnosti si už nepamätám.

Ale biznis je biznis.Keby som mala aj sto rokov a zaplatila, myslíte,že by ma odmietli?
podľa mňa správny lekár by ťa nemal zaočkovať, pretože po 26 to nemá účinok, práve preto sa očkujú len mladé ženy, dievčatá

ale ako hovoríš, biznis je biznis a ľudí, ktorí to budú zneužívať bude strašne veľa a bude ich len pribúdať.

Už odborníkov ubúda a tá mladá generácia nestojí vôbec zato - česť výnimkám, ale tých je strašne málo - o chvíľu tu nebudeme mať žiadnych, budeme utekať ku susedom do Čiech, Maďarska, Rakúska, Poľska
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

teraz sa opýtam čisto teoreticky, či tomu správne rozumiem.. z informácií tu v diskusii mi vychádza, že zníženie účinku očkovania nie je spôsobené samotným vekom, ale skôr tým, či už dievča/žena žije sexuálnym životom alebo nie.. čiže očkovanie môže mať zmysel aj u 26-ročnej ženy, ktorá ešte nemala sexuálneho partnera, ale nemusí mať zmysel u 18-ročného dievčaťa, ktorá už partnera mala..

tiež o tom uvažujem, najmä rodičia na mňa tak trochu tlačia, že sa mám chrániť, keď sa dá.. mám 26 rokov.. ešte som to nekonzultovala s lekárom, zatiaľ len zbieram informácie..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dcéra sa týmto zaoberala, mala z toho aj skúšku na škole. Nahovárala som ju na to. Odmietla však s tým, že je už pristará )má 23!!!) a že je to hlavne komerčná záležitosť.
Inak by však rozmýšľala, keby sa v rodine vyskytovala rakovina, čo sa chvalabohu nevyskytuje. Proste sa necíti byť v ohrozenej skupine žien, a tak sa rozhodla - očkovať sa nebude.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dal sa niekto z Vás zaočkovať aj nad 35 rokov? neviem tiež nikde získať o tomto informácie, lekárka ma na to nahovára a tiež mám skúsenosť, že som dostala do ruky leták a bolo. Keď som sa pýtala na nežiadúce účinky povedala, že také ako pri ostatných očkovaniach a takiež som sa pýtala koľko žien si to dalo a povedala, že aj ženy čo majú 46 rokov, prosím niekoho kto sa dal zaočkovať v takomto veku a prípadne má viac skúeností, lebo naozaj keď pozerám tie diskusie, všetky informácie sú staršieho data
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

dara Pozri príspevok
dal sa niekto z Vás zaočkovať aj nad 35 rokov? neviem tiež nikde získať o tomto informácie, lekárka ma na to nahovára a tiež mám skúsenosť, že som dostala do ruky leták a bolo. Keď som sa pýtala na nežiadúce účinky povedala, že také ako pri ostatných očkovaniach a takiež som sa pýtala koľko žien si to dalo a povedala, že aj ženy čo majú 46 rokov, prosím niekoho kto sa dal zaočkovať v takomto veku a prípadne má viac skúeností, lebo naozaj keď pozerám tie diskusie, všetky informácie sú staršieho data
Dara, nechcem povedať,že si stará, ale na to očkovanie už si stará-u teba by to bolo absolútne zbytočné...,jedine,že by si tak bola ešte panna, čo ale nepredpokladám...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Dara, nechcem povedať,že si stará, ale na to očkovanie už si stará-u teba by to bolo absolútne zbytočné...,jedine,že by si tak bola ešte panna, čo ale nepredpokladám...
Stanko
to nikdy nevieš. Lekári upúšťajú od očkovania len pannien a len do veku 26 rokov. Veselo núkajú toto očkovanie aj starším babám.


Add Dara,
môj názor je taký, priveľmi nová vakcína, priveľmi neprebádaná. Ja som odmietla také očkovanie. Ale samozrejme zháňala som o tom čo najviac informácii i na nete. Lekári to presadzujú ale mne môj rozum vzhľadom na môj zdravotný stav velil povedať NIE očkovaniu.
0 0
Fanny.G Fanny.G

Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

Aj môj lekár mi povedal,že u starších žien to moc nemá význam...najlepšie je fakt mladé dievčatá.
Ja som HPV vírus mala,bola som na konizácii,takže o tom niečo viem.
Ináč vírus HPV už v tele môžeš mať,ešte o tom ani nemusíš vedieť.
Môže sa prejaviť aj po desiatich rokoch od pohlavného styku pri ktorom sa žena nakazí
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Stanko
to nikdy nevieš. Lekári upúšťajú od očkovania len pannien a len do veku 26 rokov. Veselo núkajú toto očkovanie aj starším babám.


Add Dara,
môj názor je taký, priveľmi nová vakcína, priveľmi neprebádaná. Ja som odmietla také očkovanie. Ale samozrejme zháňala som o tom čo najviac informácii i na nete. Lekári to presadzujú ale mne môj rozum vzhľadom na môj zdravotný stav velil povedať NIE očkovaniu.
Gabika, samozrejme že ponukajú to očkovanie aj starším bábám,ale prečo? Lebo provízky,ale ty si už dosť skúsená kabrňáčka na to,aby som ťa to učil,ne?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Gabika, samozrejme že ponukajú to očkovanie aj starším bábám,ale prečo? Lebo provízky,ale ty si už dosť skúsená kabrňáčka što eto? vysvetli na to,aby som ťa to učil,ne?
No ale podla vyjadrení lekárov idú posúvať hranicu. Si vezmi očkujú baby do 26 rokov a panny byť nemusia. A tú hranicu posúvajú vyššie a vyššie.

Ináč vieš o tom, že aj chlapcov očkujú vo veku 12 rokov? Hm? Dáš svoje deti zaočkovať???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No ale podla vyjadrení lekárov idú posúvať hranicu. Si vezmi očkujú baby do 26 rokov a panny byť nemusia. A tú hranicu posúvajú vyššie a vyššie.

Ináč vieš o tom, že aj chlapcov očkujú vo veku 12 rokov? Hm? Dáš svoje deti zaočkovať???
ja som chcel dať aj proti chrípke všetkých nás zaočkovať-ale naša lekárka to nedoporučila- sa vyjadrila,že ked má niekto mať chrípku,tak nech ju má a nech sa nasilu nepotláča...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať