Zavrieť

Porady

prihláška na vzdelávanie

Milí poraďáci, prosím Vás o pomoc - prihlásila som sa a aj absolvujem kontinuálne vzdelávanie ako učiteľka MŠ. Nakoľko som sa prihlásila sama, riaditeľka mi odmietla poskytnúť 5 dní voľna na vzdelávanie s odôvodnením, že som sa prihlásila sama, bez jej podpisu a je na to ZÁKON (nevedela - ktorý) Ja som sa prihlásila sama preto, pretože ona mne aj iným učiteľkám prihlášky v minulosti nepodala a nevypracovala dodnes ani plán kontinuálneho vzdelávania. Na prihláškach je však uvedená poznámka, že podpis riaditeľa či zriaďovateľa nie je podmienkou. Nastalo už hašterenie, že ma s tým oboznámila a pod, pritom ja som jej z vlastnej iniciatívy povedala, že ak bude robiť ten plán, tak aby vedela - že ja som sa prihlásila na vzdelávanie. Odpovedala, že na plán ani nemyslí....takže je na to zákon? Ja som sa v 317-ke nič nedočítala. Prosím o radu, Ďakujem pekne, s pozdravom M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Neviem, či majú učitelia niečo naviac, ale podľa § 140 Zákonníka práce je ďalšie vzdelávanie počas pracovnej doby prekážkou na strane zamestnanca. Zamestnávateľ môže zamestnancovi poskytnúť voľno (nemusí), môže mu ho aj platiť (nemusí). O poskytovaní voľna na štúdium (plateného či neplateného) sa treba vždy dohodnúť vopred.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Marína, zdenka131, Lubaba, Tweety, terezamaria, rodina1, alla66
    7

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Riaditeľka postupuje v súlade so zákonom.

    Zákon 317/2009
    § 54
    (1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona, b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.


    Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí.
    / Praktická príručka učiteľa/

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, miramax1, Danielle369, terezamaria, fulmaja
    5

    monip je offline (nepripojený) monip

    monip
    ....to neviem, ale my učitelia máme nárok na tých 5 dní v roku zo zákona (317/2009 Z.z.), len tým, že mi to riaditeľka nepodpísala - lebo som sa prihlasovala sama - my to vraj podľa zákona nepatrí...len neviem, podľa akého, keď sa to týka vyslovene mojej práce a na prihláške podpis nie je podmienkou...Ďakujem

    prihláška na vzdelávanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.