Zavrieť

Porady

Zrušenie trvalého pobytu

Chcela by som sa spýtať. Bývam v nájomnom byte kde mám aj trvalý pobyt. Rozviedla som sa a ex sa odsťahoval,no stále mi robí na priek. Odmieta sa odhlásiť z bytu lebo je na nájomnej zmluve. Chodí mi do bytu ako chce,kedy chce že má na to právo vymenila som zámku, zavolal políciu ťa bola na mojej strane keďže bol odstahovany a obťažoval má. Dá sa zrušiť nejako trvalý pobyt? Nie je nejako určené keď už spolu neobývané že sa to dá zrušiť aj bez neho? Nájomca mi tvrdí že to ide iba súdne čomu moc neverím keďže sú to obecné byty. Ďakujem za odpoveď
misoft Zrušiť môže jedine prenajímateľ (ako vlastník bytu) a to na základe ukončenia zmluvy o nájme. Takže by si musela TY s prenajímateľom uzavrieť novú nájomnú zmluvu ako jediný nájomca a on by tam už nesmel figurovať. Všetko záleží na prenajímateľovi - teda (píšeš obecné byty) asi na meste/obci.....
Mila123 choď na miestny/ mestský/ obecný úrad, na oddelenie evidencie obyvateľstva so starými a novými nájomnými zmluvami, predpokladám, že to vyriešiš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tým, že sa exmanžel odsťahoval, stala si sa výhradným nájomcom a on nemá právo vstupovať do tvojho príbytku. Môžeš aj požiadať prenajímateľa o dodatok k nájomnej zmluve, najmä ak by to bolo potrebné pre odhlásenie trvalého pobytu.. Okrem potvrdenia o rozvode môžu od teba žiadať aj vyporiadanie BSM (§ 7 zákona o hlásení pobytu občanov č. 253/1998).

    Ak sa exmanžel odsťahoval po rozvode, môže sa to považovať za dohodu rozvedených manželov, ktorá nemusí byť písomná. Nie je potrebné podávať návrh na súd v zmysle § 705 obč. zákonníka, nakoľko dohoda je potvrdená tým, že po zániku nájmu si jediný užívateľ a jeho netreba z bytu vypratávať, ani mu dať náhradný byt. Tvoje bývanie nesmie byť podľa ústavy rušené.

    Ak by sa aj manžel odsťahoval pred rozvodom, je to právny úkon podľa § 34, išlo by o trvalé opustenie spoločnej domácnosti podľa § 708, čo sa hodnoti obdobne ako jeho smrť (§ 707).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Hahaha. Že nemusí podávať návrh na súd.. Judikatúra nás nezaujíma? Odporúčam hlavne tú z ČR. Naša je v tomto nepostačujúca. Sládkovičovo?
    Mária27 žiarliš?
    profesional Ani najmenej. Je mi jasné, čo z tade vychádza..
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Najprv musíš dať na súd žalobu o určenie výlučnosti nájmu. A následne požiadaš o zrušenie jeho pobytu z dôvodu zániku užívacieho práva.

    Zrušenie trvalého pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.