Zavrieť

Porady

Dokoncenie holobytu

Chcem sa spytat, kolko tak priemerne vyjde kompletne dokoncenie holobytu (podlahy, dvere, zarubne, kupelna, sanita, separatne wc, atd..) bytu do 80m s lepsim standardom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja si myslím, že kludne aj 30000 EUR - podľa materiálu..............

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    presne
    ale ja si myslím, že spolu s nábytkom to isto tolko bude

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    v prvom rade záleží od toho, čo sa považuje za štandard...
    ďalšia vec ako rýchlo sa robí rekonštrukcia a či svojpomocne, živnostníkom (bez všetkých dokladov), firmou...
    náročnosti riešení napr. klásť dlažbu diagonálne vyžaduje viac materiálu ako horizontálne... menej odpadu... ale 30 000 € je naozaj taký štandard pri ktorom to môže skončiť, nakoľko veľa zmien si rozmyslíš práve za chodu... (nechcem tieto obkladačky, ale tieto drahšie, keď sa to už robí... a pod...)

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    KEJKA Pozri príspevok
    ja si myslím, že kludne aj 30000 EUR - podľa materiálu..............
    Ja by som povedal,že po starostlivom prieskume cien, a s maximalnym využitím svojpomocných prác musí stačiť aj 1/3 teda 10 000 eur.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bez nábytku, súhlasím.
    ale pravda je o príspevok vyššie.
    10000 materiál, potom ak nie svojpomocne, tak tolko vyjde aj práca.
    Hned je to 20000.
    A ako je už napísané - dokúpiť batériu? hm, prečo nie túto, je pekná, hodí sa pred okno, čo na tom že nestojí 70-80 EUR ale 300?
    Ked už tak už-ved ma to nezabije pri toľkých investíciách.........
    len jeden príklad za všetky.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    KEJKA Pozri príspevok
    bez nábytku, súhlasím.
    ale pravda je o príspevok vyššie.
    10000 materiál, potom ak nie svojpomocne, tak tolko vyjde aj práca.
    Hned je to 20000.
    A ako je už napísané - dokúpiť batériu? hm, prečo nie túto, je pekná, hodí sa pred okno, čo na tom že nestojí 70-80 EUR ale 300?
    Ked už tak už-ved ma to nezabije pri toľkých investíciách.........
    len jeden príklad za všetky.
    Bežní ľudia tak neuvažujú, či sa im niečo hodí alebo nie,

    v prvom rade hĺadia na cenu , a niektorí hľadia na kvalitu za prijateĺnú cenu,

    nie za kvalitu za každú cenu.

    Peter170 je offline (nepripojený) Peter170

    Peter170
    Dakujem za odhady, mam teraz o nieco lepsiu predstavu. Moja naivna bola ze sa bez nabytku a vybavenia zmestim do 10000 aj s pracou (nie svojpomocne)...

    Harris je offline (nepripojený) Harris

    Harris
    KEJKA Pozri príspevok
    A ako je už napísané - dokúpiť batériu? hm, prečo nie túto, je pekná, hodí sa pred okno, čo na tom že nestojí 70-80 EUR ale 300?
    Ked už tak už-ved ma to nezabije pri toľkých investíciách.........
    len jeden príklad za všetky.
    Presne tak, a je to veľmi lákavé. Človek si povie, napr pri tej batérií, že troška obetuje, a priplatí si. Nedá si na vaňu to najobyčajnejšie za 50E ale napr termostat za 250-400.
    Nedá si poľské obklady za 8E/m2 ale niečo lepšie za 15-30. Nedá si parkety za 5E ale 15. A tak donekonečna. Výsledná cena sa môže líšiť potom aj dvoj-trojnásobne.

    Peter170: 10tis E. Ale ano zmestíš sa tam. Ale nečakaj, že sa to bude dať nazvať štandardom. Bude to extrémny low-cost. Však si len napočítaj samotnú kuchynskú linku so spotrebičmi. Len natom dáš v pohode 6tku a nebude to ani nič luxusné, len proste štandard.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Peter170 Pozri príspevok
    Dakujem za odhady, mam teraz o nieco lepsiu predstavu. Moja naivna bola ze sa bez nabytku a vybavenia zmestim do 10000 aj s pracou (nie svojpomocne)...
    Nemusela by to byť naivná predstava...záleží aký je tvoj štandard - wc kombi sa dá kúpiť aj za 50€, ale napr. geberit stoji bez misy a obmurovania 150€...pekne, aj ked menej kvalitne kachlicky kupis za 12 €/ m2 atd atd.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Harris Pozri príspevok
    Presne tak, a je to veľmi lákavé. Človek si povie, napr pri tej batérií, že troška obetuje, a priplatí si. Nedá si na vaňu to najobyčajnejšie za 50E ale napr termostat za 250-400.
    Nedá si poľské obklady za 8E/m2 ale niečo lepšie za 15-30. Nedá si parkety za 5E ale 15. A tak donekonečna. Výsledná cena sa môže líšiť potom aj dvoj-trojnásobne.

    Peter170: 10tis E. Ale ano zmestíš sa tam. Ale nečakaj, že sa to bude dať nazvať štandardom. Bude to extrémny low-cost. Však si len napočítaj samotnú kuchynskú linku so spotrebičmi. Len natom dáš v pohode 6tku a nebude to ani nič luxusné, len proste štandard.
    ja myslim,že pri rekonštrukcii ide v prvom rade o zmenu dispozičného riešenia,

    teda vylepšenie funkčnosti byvania, vratane dotiahnutia vodovodnych a elektrických inštalacii,tam kde to potrebujeme

    čo sa týka low-cost, aj ten najposlednejší low-cost tam bude vyzerať lepšie ako ked to bolo v povodnom stave.

    Harris je offline (nepripojený) Harris

    Harris
    Indeed Pozri príspevok
    ja myslim,že pri rekonštrukcii ide v prvom rade o zmenu dispozičného riešenia, teda vylepšenie funkčnosti byvania, vratane dotiahnutia vodovodnych a elektrických inštalacii,tam kde to potrebujeme.
    čo sa týka low-cost, aj ten najposlednejší low-cost tam bude vyzerať lepšie ako ked to bolo v povodnom stave.
    Autor témy nerekonštruuje, ale zariaduje-dokončuje holobyt. A pýta sa cca na rozpočet.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    presnu odpoved nedostanes, vstupuje sem vela faktorov, da sa urcite aj pod 30tis €, alu urcite aj drahsie

    co je pre mna super, pre ineho brak a naopak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.