Zavrieť

Porady

dokoncenie stavby

Pekny den.vie mi niekto skusenejsi ako ja poradit?chcem kupit hrubu 116m2 stavbu uz zo zaloz.pl.oknami.kolko ma asi bude stat dokoncenie domu.napr.-co ma bude stat kurenie,voda,obklady a.p.dakujem za vsetky odpovede.
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

vikkiko Pozri príspevok
Pekny den.vie mi niekto skusenejsi ako ja poradit?chcem kupit hrubu 116m2 stavbu uz zo zaloz.pl.oknami.kolko ma asi bude stat dokoncenie domu.napr.-co ma bude stat kurenie,voda,obklady a.p.dakujem za vsetky odpovede.
Iná cena je za jednopodlažnú stavbu a iná je za mrakodrap.
Iná cena je za palác v štýle "podnikateľské baroko" na Manhattane a iná je za svojpomocne postavený domček "na konci sveta".

0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

dik.Andrej.dom bude poschodovy,dole58m2 hore 58 m2.nechcem ziaden luxus len pekny utulny domcek
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Aj pri najväčšej skromnosti náklady na 1 meter štvorcový asi nebudú nižšie ako 10 tisíc Sk.

Tvoje informácie sú mimoriadne stručné. Bez poznania konkrétnych podmienok sa dá iba teoretizovať.

Tých 10 tisíc zahŕňa de facto iba materiál potrebný na "finalizáciu". Vôbec nie je jasné v akom stave tá hrubá stavba je (okrem osadenia plastových okien).
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahoj VIKKIKO,
my mame tiez momentalne postavenu hrubu stavbu a mozem ti vypisat, co nas vyjde dokoncovanie...nas dom je trosku vacsi, cca 160 m2.
vnutorne omietky strojom robota+material cca 250 Sk/m2
vonkajsie omietky cca 280 Sk/m2
kurenie: kotol plynovy cca 35 000,-
kondenzacny cca 65 000,-
radiatory priemerne cca 3500 Sk jeden (fakt priemer, odvija sa od
velkosti)

dohromady nas kurenie aj s rurami aj s robotou aj s kotlom (budeme mat plynovy) a radiatormi (budeme ich mat 11) vyjde na cca 110 000,-

elektrina nas vysla na cely dom cca 20 000,-
obklady ak chces priemer tak rataj aj so sparovkami a robotou cca 350 Sk/m2
dlazby cca 450 Sk/m2
plyn cca 40 000,-
bleskozvod cca 35 000,-

tolko to vyjde nas priblizne....
voda (rury + robota) cca 40 000,-


Neviem, ci som ti pomohla, keby si este nieco chcel vediet, pytaj sa...))
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

Dakujeme velmi pekne Aduliak, velmi si nam pomohla. Elektrika vas vysla iba na 20 tis.?Zda sa nam to lacne,robili ste si to sami?Pisala si ze kurenie vas vyslo na 110.tis. a dole bolo este zvlast napisane plyn 40.tis. k comu to patri?
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

vikkiko Pozri príspevok
dik.Andrej.dom bude poschodovy,dole58m2 hore 58 m2.nechcem ziaden luxus len pekny utulny domcek
Veď práve-pekný, malý a útulný domček. Aj my máme taký, len komplet nová strecha /t.j.škridľa, strešné okná, zateplenie atď/ nás stála 250.000!
A kde sú ďalšie veci. Na stavbe je krásne to /pokiaľ ste normálny smrtelník, čo sa týka financií/, že je to záležitosť na celý život. Skutočná "srdcovka". Nikdy neviete dopredu určiť, čo to bude stáť /aj keď exstujú nejaké výpočty/ a neviete, kedy tú stavbu dokončíte. Je tam hrozne veľa faktorov. Napr. vymýšľavá ženská ... ako ja. Počas budovania domu sme niektoré veci aj prerábali, napriek tomu, že boli 1 mesiac staré. A dôvod ?
Niečo si predstavíte, dáte to na papier, urobíte rozpočet, pustíte sa do toho, a nakoniec zistíte, že to nie je to pravé orechové, že v reále to vyzerá trochu /alebo/celkom ináč. My sme takto prerábali krb, kúpeľňu..
No, božská trpezlivosť manžela. Ale napriek tomu sme šťastní, stále sa máme čím zaoberať a je nám fajn.
A ešte jeden dôležitý faktor-pracovná sila, jednak ide o cenu, o termín ako rýchlo sa Vám robotník prispôsobí a či robí kvalitne. Nám sa napr. stalo, že murár urobil stenu úplne nakrivo, tak sme ho museli vypoklonkovať von. Lenže tá stena sa nedala opraviť len tak-čo tam ten murár za 2 dni "nafigu" nacápal, potom to musel môj muž dávať dole, a to je 3-násobne ťažšia robota. A toto sú tie zdržiavačky. Veru máne za sebou už všeličo. Na každý pád-držíme palce.! !
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Hrubá stavba to je asi 30-40% doknčenej stavby.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

aduliak Pozri príspevok
Ahoj VIKKIKO,

bleskozvod cca 35 000,-

...))
Ozaj Vy tu chodite aj rozni stavebni experti - ako je to z bezkozvodom? Ja som raz cakal na chodbe na bytovom druzstve a tam mali nastenku nejaki poziarnici ci co, skratka bola tam oficialna statistika poziarov na Slovensku (uz neviem, za aky rok). Pocet poziarov domov zapricineny bleskom - 4, z toho stavby bez bleskozvodu - 2, s bleskozvosom - 2. To ma celkom pobavilo.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nie som stavebný expert. Z vlastnej skúsenosti viem, že novostavbu rodinného domu bez bleskozvodu neskolauduješ.

O ostatných súvislostiach na túto tému - no comment.
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

caute a dakujem vsetkym.aduliak napis co si myslis kolko ta bude stat dokonc.hr.stavby ak nepocitas okna a vch.dvere.len tak pribl.
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

dakujem vsetkym.Aduliak len tak priblizne asi kolko potrebujes celkovo na dokoncenie hr.stavby okrem okien a vch.dveri.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahoj Vikkiko, nemala som pristup na net cez vikend...elektrika...muz aj svokor je elektrikar, takze nas vysla aj so zasuvkami a vypinacmi a kablami a rurkami len asi 6000 ( + 1500 pojde revizakovi s peciatkou...tych 20 000 by to stalo s robotou....
plyn - tam som ratala aj zapojenie na hodiny a povolenie z plynarni + nejake rozvody ( tak plynu sa vobec nerozumiem)
len tak priblizne potrebujeme okrem dveri a okien a strechy (ta nas vysla 300 000) este priblizne 500 - 600 000. nebudeme mat ziadne luxusne vybavenie (ako napr. obkladacky za 1000 sk m2)
akurat som si davala robit ponuku na kuchynsku linku ta nas vyjde bez spotrebicov okolo 50 000
kludne sa pytaj dalej, ak si este na nieco zvedavy....)))))))
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
PRáve dokončujem svoj dom. Mám nasledovné čísla:

Plynová prípojka: 14.500,-
Voda aj s čerpadlom: 22.000,-
Kúrenie (podľahové + kotol kondenzačný): 220.000,-
Omietka (mám sádrokartón): 25.000,-
Elektrika (zásuvky+vypínače+bleskozvod+revízia): 40.000,-
Kúpelňa: 40.000,-
WC: 10.000,-
Zateplenie strechy (sklenená vata): 47.000,-
Tatranský profil: 27.000,-
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 04.06.07 at 14:30
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

dakujem velmi pekne Aduliak.ty mi toho poradis velmi vela.este raz velke DIK.Aj mi pocitame s tym ze sa zmestime do 600tis.mozno trosku viac.este napis co vas stalo zateplenie strechy z vnutra.
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

cau smith.a dakujem tych 40tis-kupelna.je so vsetkym co v kupelni je?a kurenie napis co ta co stalo.zda sa mi to dost vela alebo?
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Som rada,ked pomozemzateplenie strechy - robili sme zateplenie ISOVER 16 cm + 6 cm (2 vrstvy), dohromady to mame okolo 120 m2 + UD profily (znizujeme strop + na zachytenie sadrokartonu) + sadrokarton 60 000 material + 30 000 robota.
kupelna:
rohova vana: 7000 (v akcii)
umyvadlo so sifonom + bateria: cca 3500
kachlicky podla toho, kolko m2 mas my cca 25 m2 uz mam aj vybrane po 250 Sk/m2
WC: cca 2500Sk
rohovy sprchovy kut + zastena: cca 6000 Sk
podlahove kurenie + kondenzacny kotol su drahsie ako radiatory + plynovy kotol (porovnaj mna a Smitha)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vikkiko Pozri príspevok
cau smith.a dakujem tych 40tis-kupelna.je so vsetkym co v kupelni je?a kurenie napis co ta co stalo.zda sa mi to dost vela alebo?
V kúpelni je vaňa (nie rohová), sprchový kút so stenami, umývadlo a obklady a dlažba.

Kúrenie:

Kotol 75.000,-
Materiál na kúrenie (rury, rozvodová skriňa) 120.000,-
Práca 35.000,-
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

pekny den,vsetkym.-
--smith preco je lepsi kondenz.kotol ako klas.plynovy?
-Aduliak aky kotol bubete mat?--
dakujem .
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahoj...
my budeme mat plynovy so zabudovanym zasobnikom vody turbo (nemusi byt napojeny na komin) ...
kondenzacny sa uvadza ako viac ucinny (ja ako ekonom ti podstatu nevysvetlim, ale uz sme na Porade pisali o kotloch, radili mi, ze kondenzacny + klasicke radiatory sa neodporuca....
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

ahaaaa.a zase som o daco mudrejsi.dik.aduliak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať