Zavrieť

Porady

dokoncenie stavby

Pekny den.vie mi niekto skusenejsi ako ja poradit?chcem kupit hrubu 116m2 stavbu uz zo zaloz.pl.oknami.kolko ma asi bude stat dokoncenie domu.napr.-co ma bude stat kurenie,voda,obklady a.p.dakujem za vsetky odpovede.
Usporiadat
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

aduliak ,uz som si nasiel to ,kde ste pisali o kotloch,je tam doho dost.super.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vikkiko Pozri príspevok
pekny den,vsetkym.-
--smith preco je lepsi kondenz.kotol ako klas.plynovy?
-Aduliak aky kotol bubete mat?--
dakujem .
Kondenzačný kotol zužitkuje aj odpadové teplo. Kým z klasického kotla ide teplý dym, z kondenzačného "studený". Preto sa hovorí, že majú účinnosť vyššiu ako 100%.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak


tak ako si sa rozhodol... ides do tej stavby?
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

napisem hned.
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

ahoj ADULIAK.v utorok sa rozhodne ci kupujeme alebo nie.ale na 90% asi ano,je to hruba stavba s oknami a vch. dverami.ale vela ludi ma odhovara za tam budem potrebovat este viac ako milion.ale vdaka tebe ideme asi do toho.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Caves...vdaka mne?
Ak budete rozumne hospodarit s peniazmi a nepotrebujete extra luxus tak az milion nepotrebujete
a...kolko davate za tu hrubu stavbu ak sa smiem spytat?
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

cau ADULIAK pozemok stoji 800tis.a stavba 1.4mil.takze spolu 2,2mil.co ti na to?
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Ahoj...a kde sa ta stavba nachadza?my sme z Trencina, a tieto sumy,co si pisal su uzasne!v Trencine by si tak nekupil)))
0 0
TanjaJamnicka TanjaJamnicka

TanjaJamnicka je offline (nepripojený) TanjaJamnicka

Aj mna by to zaujimalo. My sme kupili v Trnave, iba pozemok 20x36m za 1.6mil. Kolko asi budeme potrebovat na polozenie zakladov (134m2 zastavanej plochy-pivnice nerobime) s prvou dekou, viete mi poradit??
0 0
tinkertrain tinkertrain

tinkertrain je offline (nepripojený) tinkertrain

Ak mas vypracovany projekt, tak by si v nom mala mat aj rozpocet a z neho sa to dozvies.
0 0
TanjaJamnicka TanjaJamnicka

TanjaJamnicka je offline (nepripojený) TanjaJamnicka

katalogovy projekt mame vybraty, ale este sme ho nezakupili. V rozpise prac su len uvedene zemne prace atd. a to aj vratane pivnic, ktore my nechceme.
Ale aj tak dik.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

TanjaJamnicka Pozri príspevok
Kolko asi budeme potrebovat na polozenie zakladov (134m2 zastavanej plochy-pivnice nerobime) s prvou dekou, viete mi poradit??
Hm, ešte aj v časoch, keď "osminka" masla stála vo všetkých obchodoch rovnakých 5 Kčs, na takto sformulovanú otázku existovala iba veľmi približná odpoveď "s rozpätím" od - do. Pritom minimálna suma mohla predstavovať zlomok maximálnej.
V súčasnosti asi ani nemá význam odpovedať na takto sformulovanú otázku bez poznania detailov konkrétnej stavby.
Z vlastnej skúsenosti viem, že už na dvoch susedných pozemkoch s rovnakou výmerou zastavanej plochy sa sumy môžu odlišovať aj o 100%.
0 0
TanjaJamnicka TanjaJamnicka

TanjaJamnicka je offline (nepripojený) TanjaJamnicka

Dakujem Andrej,
to mi je jasne, ze naklady sa budu urcite odlisovat. Od coho to zavisi? Od volby materialu, firmy atd??
Po kupe pozemku nam zostalo cca.6000 libier a nevieme, ci sa pred zimou za tie peniaze oplati pustit sa aspon do zakladou. Buduci rok na jar, mozu mat nase peniaze znova mensiu hodnotu.
Problem je v tom, ze projektova dokumentacia ma naklady rozratane na hrubu stavbu a dokoncovacie prace. Ale my by sme len chceli polozit zaklady pred zimou.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

TanjaJamnicka Pozri príspevok
Dakujem Andrej,
to mi je jasne, ze naklady sa budu urcite odlisovat. Od coho to zavisi? Od volby materialu, firmy atd??
Po kupe pozemku nam zostalo cca.6000 libier a nevieme, ci sa pred zimou za tie peniaze oplati pustit sa aspon do zakladou. Buduci rok na jar, mozu mat nase peniaze znova mensiu hodnotu.
Problem je v tom, ze projektova dokumentacia ma naklady rozratane na hrubu stavbu a dokoncovacie prace. Ale my by sme len chceli polozit zaklady pred zimou.
Určujúce je to, čo na tých základoch bude stáť (mrakodrap / činžiak / štandardný rodinný barák / plechová búda). Zastavaná plocha je údaj, ktorý má relatívne malú vypovedaciu hodnotu.
Nie je vôbec jasné, či netreba, napríklad, z pozemku odstrániť pôvodné stavby, smetisko, porasty zavadzajúce stavbe, vybudovať prístup na pozemok a ešte "milión" iných okolností, z ktorých každá ovplyvňuje výslednú cenu ....
No a samozrejme potom to závisí od lokality ("koniec sveta" / okresné mestečko / Bratislava / New York), zvolených pracovných postupov (bager / lopata), dodávateľov ("tunely, s.r.o." / sused Jožko Mrkvička / vlastné ruky), zvolených materiálov ("pozlatený"/ "obyčajný") a ....
Napríklad, v niektorých oblastiach kvôli monopolnému vlastníkovi betonáriek sa dá betón kúpiť iba za cenu a za podmienok nadiktovaných dodávateľom...
0 0
TanjaJamnicka TanjaJamnicka

TanjaJamnicka je offline (nepripojený) TanjaJamnicka

Bude tam stat standartny rodinny
barak, pozemok je v o oblasti, kde sa momentalne kona vystavba rodinnych domov (Trnava), zarasteny travou, nie smetami a momentalne sa buduje pristupova komunikacia s pripojkami, takze pristup bez problemov. Zaklady hadam s bagrom a obycajnym material (na zlato nemame :-)
0 0
tinkertrain tinkertrain

tinkertrain je offline (nepripojený) tinkertrain

Endrju ma sice pravdu, ale existuju statisticke ceny, ktore sa kazdy rok menia a podla nich sa da priblizne odhadnut celkova cena. Cize ked, sa do rozpisu prac nahadzu tieto ceny, tak vyjde nejaka suma, od ktorej sa stavitel moze odrazit. Samozrejme, ak si niekto namiesto obycajnych kachliciek da zlate, dak ho to vyjde podstatne viac. Ja osobne by som bez aspon zakladneho rozpoctu nezacal stavat. Aby sa mi nestalo, ze v polovici zistim, ze na to nemam.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

No ked to tak citam, niekto je tu z lacneho kraja.
Mame rozostavany standardny RD 160 m2. V podstate dokoncujeme strechu , este nam chybaju hrebene.
Zaujalo ma vsak to kurenie. Mam kombinovane prizemie podlahove, poschodie radiatory. Rozpocet z 01/2006 nan je 256 846,- Sk bez DPH.
Iba kotol stoji cca 100 000,- navrhnuty mam Geminox THRi duo 120-kond.-zás.120 l ponuku mam aj na Siemens - kond. stoji o cosi viac. Uvazovala som aj nad Buderusom, vraj je to "mercedes" medzi kotlami.?
Spominany tu bol kotol kondenzacny za 65 000,- pri kombi kureni,aky je to kotol?
A mam este jednu otazku, je mozne osadit podlahove kurenie aby sme mohli "zaliat" podlahu a az potom aby mi robili zvysok, rury v stenach, montovanie kotla, dymovodu atd.?
1/ Susedovi ukradli uz 2 x kotol a tak by sme ho chceli dat montovat az tesne pred nastahovanim sa do domu.
2/ Chceme dat osadit okna a dvere, ide hlavne o dvere + terasove, ale nevieme do akej vysky. V projekte mam sice ze podlahove ide do poteru 20 cm ale kurenar povedal, ze je to tak-tak, mozno to bude viac 1-2 cm.
Za kazdu radu dakujem.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

TanjaJamnicka Pozri príspevok
Dakujem Andrej,
to mi je jasne, ze naklady sa budu urcite odlisovat. Od coho to zavisi? Od volby materialu, firmy atd??
Po kupe pozemku nam zostalo cca.6000 libier a nevieme, ci sa pred zimou za tie peniaze oplati pustit sa aspon do zakladou. Buduci rok na jar, mozu mat nase peniaze znova mensiu hodnotu.
Problem je v tom, ze projektova dokumentacia ma naklady rozratane na hrubu stavbu a dokoncovacie prace. Ale my by sme len chceli polozit zaklady pred zimou.
Začnite stavať čo najskôr lebo nikto nevie kto kedy zdvihne cenu čoho a ani pri dovozových materiaálov sa napriek posilňovaniu koruny nezlacňuje.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

anet Pozri príspevok
No ked to tak citam, niekto je tu z lacneho kraja.
Mame rozostavany standardny RD 160 m2. V podstate dokoncujeme strechu , este nam chybaju hrebene.
Zaujalo ma vsak to kurenie. Mam kombinovane prizemie podlahove, poschodie radiatory. Rozpocet z 01/2006 nan je 256 846,- Sk bez DPH.
Iba kotol stoji cca 100 000,- navrhnuty mam Geminox THRi duo 120-kond.-zás.120 l ponuku mam aj na Siemens - kond. stoji o cosi viac. Uvazovala som aj nad Buderusom, vraj je to "mercedes" medzi kotlami.?
Spominany tu bol kotol kondenzacny za 65 000,- pri kombi kureni,aky je to kotol?
A mam este jednu otazku, je mozne osadit podlahove kurenie aby sme mohli "zaliat" podlahu a az potom aby mi robili zvysok, rury v stenach, montovanie kotla, dymovodu atd.?
1/ Susedovi ukradli uz 2 x kotol a tak by sme ho chceli dat montovat az tesne pred nastahovanim sa do domu.
2/ Chceme dat osadit okna a dvere, ide hlavne o dvere + terasove, ale nevieme do akej vysky. V projekte mam sice ze podlahove ide do poteru 20 cm ale kurenar povedal, ze je to tak-tak, mozno to bude viac 1-2 cm.
Za kazdu radu dakujem.

Ahojte,
neviem, ci sme z lacneho kraja (len mimochodom Trencin) a skutocne nas vyjde kurenie 100 000....mame obycajny kotol Protherm (nie kondenzacny), obycajne radiatory (v kupelniach rebrikove)....my dokoncujeme elektrinu a hned sa vrhame na ostatne rozvody...))
0 0
vikkiko vikkiko

vikkiko je offline (nepripojený) vikkiko

cau aduliak.bol som dlho prec.takze tu hr.stavbu sme nekupili ale kupili sme pozemok a ideme stavat vsetko od zac...pekny maly bungalov 110 m2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať