Zavrieť

Porady

Musím si rozšíriť živnosť pre e-shop?

Ahojte, už mám otvorenú živnosť, som zároveň platcom DPH. No chcela by som si otvoriť eshop s oblečením. Je nutné si rozširovať živnosť pre tento eshop ?

Vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivyss je offline (nepripojený) Ivyss

    Ivyss
    Áno mám tam aj maloobchod, to mi teda stačí k prevádzkovaniu e-shopu?
    A ešte sa chcem spýtať ako je to s odvádzaním DPH. Z čoho vlastne to DPH odvádzam a môžem ho aj zdokladovať aby som ho neplatila?

    Podnikanie je offline (nepripojený) Podnikanie

    http://www.podnikanie.net Podnikanie
    Ivyss Pozri príspevok
    Áno mám tam aj maloobchod, to mi teda stačí k prevádzkovaniu e-shopu?
    A ešte sa chcem spýtať ako je to s odvádzaním DPH. Z čoho vlastne to DPH odvádzam a môžem ho aj zdokladovať aby som ho neplatila?
    Na DPH sa zle pýtate, asi o tom nič neviete, ale na porade je toho strašne veľa popísaného na tému DPH, treba iba pohľadať.

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Živnosť maloobchod stačí na prevádzkovanie e-shopu (Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ). Čo sa DPH týka, skutočne by asi bolo lěpšie si o danej tematike niečo prečítať, alebo sa poradiť s odborníkom v tejto oblasti,

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Ivyss Pozri príspevok
    Je nutné si rozširovať živnosť pre tento eshop ?
    Pises, ze mas v zivnosti maloobchod. Takze nic riesit uz nemusis. Len zalozit eshop - rozhodnut sa, ci prenajom, alebo tvorba eshopu na mieru. Kazda varianta ma svoje vyhody a nevyhody. Kazdemu sadne nieco ine podla jeho priorit.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ivyss Pozri príspevok
    Áno mám tam aj maloobchod, to mi teda stačí k prevádzkovaniu e-shopu?
    A ešte sa chcem spýtať ako je to s odvádzaním DPH. Z čoho vlastne to DPH odvádzam a môžem ho aj zdokladovať aby som ho neplatila?
    Samozrejme ze DPH mozes zdokladovat, pravda ak nebudes nakupovat tovar a sluzby na ciernom trhu bez dokladov.

    Musím si rozšíriť živnosť pre e-shop?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.