Zavrieť

Porady

rada

Dobry den potreboval by som poradit od niekoho kto sa v tom vyzna. neviem ci som v dobrej sekcii ale dufam ze hej.

Pred casom som si zobral uver od prvej stavebnej sporitelni v roku 2007 som nedokazal splacat tento uver tak prislo k odstupeniu od zmluvy a mal som vyplatit celu dlznu sumu. nakolko to nebolo mozne poslal som im ziadost o obnovenie splatok na ktoru som dostal kladnu odpoved s tym ze mam splacat nadalej sumu ktoru som mal pred tym. Splacal som ale jednu splatku som v novembri vynechal a nato mi prisiel v aprili 2008 platobny rozkaz zo sudu na vyplatenie celej sumy popri tom som platil splatky az dovtedy kym neprisiel platobny rozkaz. telefonoval som s pani ktora ma moj pripad v PSS na starosti a chcel som aby sme to nejako vyriesili ziadal som ju o splatkovy a kalendar naco mi povedala ze by som mal platit 40000 sk mesacne. to samozrejme nebolo mozne tak som posielal dalsiu ziadost o splatkovy kalendar kde som ich ziadal splacat po 20000 SK mesacne a hned som tych 20000 SK aj zaplatil. prislo mi vyjadrenie ze nie je mozne splacat mesacne taku malu sumu a ze s tym nesuhlasia. Chcem vas poprosit kto mi vie poradit ako postupovat dalej pretoze sa z tejto situacie neviem dostat a pravdupovediac ani neviem co mam robit a nerad by som sa dostal doexekucie. Dkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    atilasolar Pozri príspevok
    Dobry den potreboval by som poradit od niekoho kto sa v tom vyzna. neviem ci som v dobrej sekcii ale dufam ze hej.

    Pred casom som si zobral uver od prvej stavebnej sporitelni v roku 2007 som nedokazal splacat tento uver tak prislo k odstupeniu od zmluvy a mal som vyplatit celu dlznu sumu. nakolko to nebolo mozne poslal som im ziadost o obnovenie splatok na ktoru som dostal kladnu odpoved s tym ze mam splacat nadalej sumu ktoru som mal pred tym. Splacal som ale jednu splatku som v novembri vynechal a nato mi prisiel v aprili 2008 platobny rozkaz zo sudu na vyplatenie celej sumy popri tom som platil splatky az dovtedy kym neprisiel platobny rozkaz. telefonoval som s pani ktora ma moj pripad v PSS na starosti a chcel som aby sme to nejako vyriesili ziadal som ju o splatkovy a kalendar naco mi povedala ze by som mal platit 40000 sk mesacne. to samozrejme nebolo mozne tak som posielal dalsiu ziadost o splatkovy kalendar kde som ich ziadal splacat po 20000 SK mesacne a hned som tych 20000 SK aj zaplatil. prislo mi vyjadrenie ze nie je mozne splacat mesacne taku malu sumu a ze s tym nesuhlasia. Chcem vas poprosit kto mi vie poradit ako postupovat dalej pretoze sa z tejto situacie neviem dostat a pravdupovediac ani neviem co mam robit a nerad by som sa dostal doexekucie. Dkujem
    Bohužiaľ, splátky úveru treba platiť pravidelne a v plnej výške. V zmluvách je jednoznačne určite napísané, že pokiaľ neuhradíš splátku úveru, úver sa stáva spltným okamžite v plnej výške. Takže už tým, že ti umožnili splácať po splátkach po prvom nesplácaní (neuviedol si, ako došlo k prvému odstúpeniu ), ti urobili ústupok. Keďže si ani druhýkrát nedodržal podmienky - znovu si nezaplatil splátku - nemôžeš sa čudovať, že stav. sporiteľňa pristúpila k súdnemu vymáhaniu.

    Nemáš na výber - buď ti umožnia splátky, ale to je ich dobrá vôľa a nemusia to, alebo to musíš splatiť celé naraz. Inak sa exekúcii nevyhneš.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Nám sa stalo niečo podobné. Sporiteľňa nám poskytla pôžičku na vyplatenie úveru a pôžičku sme splácali menšími splátkami. Myslím,že by bolo dobré ísť do Sporiteľne a porozprávať sa s kompetentným o tejto možnosti. Aspoň to skus.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Išlo o podnikateľský úver, ktorý sme mali splácať po 11000,- mesačne. Nakoľko nám to nevýchádzalo poradili sme sa v Sporiteľni a tá nám poskytla takúto možnosť a splácali sme o polovicu menej. Dobre by bolo ísť za vedúcim úverového oddelenia a poradiť sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.