Zavrieť

Porady

Zapísanie nasledujúcej bunky, ktorá nieje prázdna?

Dobrý deň, prosím Vás mám takú otázku, ak mám napr. tabulku A1:A10, v nej maju hodnotu (text) len bunky A1,A3 a A7, existuje nejaký vzorec ktorý by som napisal do bunky a on by mi vypisal len tie bunky ktore maju hodnotu a prazdne by ignoroval ? napr ze v B1 by bola hodnota A1, v B2 by bola A3 a v B3 by bola A7 ? Dakujem pekne za odpoved.
Naposledy upravil Bobo88 : 07.04.15 at 12:55
Chobot Praktický príklad by bol lepší. Vytvor nejaký vzorový súbor, aby sme videli, že čo presne chceš.

Z prvého popisu mi príde, že by to možno bolo možné riešiť kontingenčnou tabuľkou alebo jednoduchým filtrom. Záleží od toho, čo má byť presne výsledkom tvojho snaženia a ako to potrebuješ použiť.
Bobo88 Prilozil som subor, v podstate mi ide o to, ze mam tabulku, ktora je fixna a v nej sa menia hodnoty, no mozu tam byt aj prazdne bunky a ja by som potreboval dalsiu tabulku bez tych prazdnych buniek, ale aby sa automaticky tvorila bez dalsieho zasahu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No bez makra to ide rozšíreným filtrom na karte údaje.

    S makrom napríklad takto. Ale vstupné a výstupné stĺpce si v makre musíš upraviť.



    No vymyslel som ti funkciu. Stlpec B môžeš skryť
    Naposledy upravil marjankaj : 07.04.15 at 21:40
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bobo88 Toto je dobry napad, len by som potreboval, aby ak zmenim udaje v povodnej tabulke, tak sa zmenia aj v novej, v tomto pripade treba ten filter po zmene dat aplikovat znova. No makra , tam zatial niesom preto som chcel ci sa to nahodou neda aj nejak inak.
    Bobo88 Skvele, Dakujem!!!
    Bobo88 Prosim Ta, ako mam urobit aby sa Makro neustale obnovovalo po zmene hodnoty ? Upravil som to na moj pripad ale vzdy musim dat znovu spustit makro pri kazdej zmene. Dakujem
    marjankaj A toto si tam tiež skopíroval?

    Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 2 Then
    Call filtruj
    End If
    End Sub
    marjankaj Alebo si pozri súbor priklad.xlsx.
    Bobo88 Skvele Dakujem moc
      zbaliť

    Zapísanie nasledujúcej bunky, ktorá nieje prázdna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.