Zavrieť

Porady

Zostatok na výdavkovom účte

Ahojte. Som účtovníčka v základnej škole a potrebujem radu. Viem, že na konci roka má byť nulový zostatok na bankovom výdavkovom účte.Po odpočítaní bankových poplatkov mi však zostalo 10,50 euro a ja som to nechala tak. Teraz však čoraz viac uvažujem, že to bude asi zle. Treba tie peniaze poslať na príjmový?Ako riešite vy zostatky na výdavkovom účte? Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    O zostatku na výdavkovom účte bolo potrebné informovať zriaďovateľa, lebo aj o tom účtuje. Zistiť o aké peniaze ide, či originálne alebo prenesené. Ja vždy nechávam zostatok z OK. Účtovala som 354/355. Účet 354 týmto zaúčtovaním zostal nulový. V r. 2009 som odviedla priamo zriaďovateľovi 355/222. Ak ste tak neurobili, riešte to v spolupráci so zriaďovateľom.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Tiež som mala na konci roka zostatok na výdavkovom účte vo výške minimálneho zostatku požadovaného bankou. Účtovala som pri prijatí 222/325 a zároveń zriaďovateľ si zaúčtoval voči mne pohľadávku, nie transfer na OK alebo PK. Teraz, keď mám transferované peniaze na účte, odvádzam späť zriaďovateľovi 325/222.

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Ahojte. Ja som to zaúčtovala presne ako susann2. 354/355 a tam som ich uložila. Pri uzávierke som však zistila, že je to asi zle.Mala som ich poslať zriaďovateľovi v prvom štvrťroku. Chcem sa opýtať, prešla vám závierka, keď ste mali zostatok na výdavkovom bankovom účte?A má nám obec poslať tie eurá späť ? Vďaka za odpoveď

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Účtovné obdobie je jeden rok, nemá byť kde problém, keď zostatok účtu nebol zaslaný zriaďovateľovi v 1. štvrťroku, už vôbec nie pri uzávierke. Bola som na jednom školení, kde sme boli RO aj obce a školiteľka usmernila obce, že v prípade vrátenia fin. prostriedkov na OK /nielen zostatku na účte/, tieto finančné prostriedky nemusia vrátiť. Ak sa ale rozhodnú že ich vrátia, o túto sumu, si musia navýšiť rozpočet na OK pre rok 2009 a zaslať tie prostriedky ako bežný transfer na OK.

    Zostatok na výdavkovom účte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.