Zavrieť

Porady

Dobrovolne nemocenske poistenie

Dobry vecer, chcela by som sa opytat priamo pani, ktora vystupuje pod nickom brcko, pretoze sa mi zda, ze naozaj ma velke poznatky v tejto oblasti.
Momentalne poberam rodicovsky prispevok 256 Eur, cize ten vyssi. Pracovala som na dobu urcitu, ale pracovna zmluva mi skoncila 31.12.2009, cize teraz nie som v trvalom pracovnom pomere. Ak by sme chceli druhe dietatko, pretoze uz obidvaja s manzelom mame na to vek a mali by sme toto dietatko tak, ze by som isla z materskej do materskej ako sa mam DNP? Rozmyslali sme o dietatku tak za rok, ked bude mat maly dva roky. Stacilo by sa mi DNP z maxima este pred otehotnenim, aby mi pekne vyslo este do porodu tych 270 dni a zaroven aj 26 tyzdnov, ktore su potrebne pri DNP? Z coho by som mala ten VZ? Totiz mne poistenie nemocenske vlastne uplne zaniklo. Okrem toho, co by sa stalo, keby som platila prvych 6 mesiacov DNP len z minima a az potom by som poziadala o zmenu /neodhlasovala by som sa a neprihlasovala nanovo/ na maximum? Mala by som tak isto narok na najvyssiu matersku? Vyslo by mi to?
Ja som bola aj teraz prvykrat pri malom DNP, matersku som mala pocitanu zo subehu zamestnavatela a DNP. Trosku o tom viem, ale nie uplne vsetko. Chcela by som to vediet aj pre priatelky.
Dakujem velmi pekne za ochotu poradit, viem, ze z vasej strany su informacie naozaj 100%
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dobrovolne nemocenske poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.