Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Dnes mi doniesol jeden podnikateľ podklady, aby som mu urobila DP v JU. Od roku 2006 bude uplatňovať paušálne výdavky. Zostatok materiálu na sklade má vo výške 6016 SK Samozrejme ten mu zahrniem do ZD za r 2005. Ale čo s majetkom ktorý odpisuje? Tento rok mu dám odpis a čo s tou zost. cenou asi nič mám pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis
    Dnes mi doniesol jeden podnikateľ podklady, aby som mu urobila DP v JU. Od roku 2006 bude uplatňovať paušálne výdavky. Zostatok materiálu na sklade má vo výške 6016 SK Samozrejme ten mu zahrniem do ZD za r 2005. Ale čo s majetkom ktorý odpisuje? Tento rok mu dám odpis a čo s tou zost. cenou asi nič mám pravdu?
    so zostat.cenou sa nebude robiť nič.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    ešte otázka do riadku 40 DP B som dala tu sumu 6016 objaví sa mi to aj niekde vo výkazoch, lebo ked som spravila výkaz o príj.a výdajoch tam mi vyšiel ZD o tú sumu nižší

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    neviem, aký bol postup čo sa s tou sumou všetko spravilo? Vo výkaze by sa mal stav zmeniť. Stav by sa zmenil iba vtedy, ak by prišlo k predaju materiálu, tovaru-zásob.
    Naposledy upravil renča1 : 30.03.06 at 10:10

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    O tú sumu som upravila ZD v DP a neviem či to mám dať vo výkaze o PaV do príjmu alebo nie.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis
    O tú sumu som upravila ZD v DP a neviem či to mám dať vo výkaze o PaV do príjmu alebo nie.
    áno treba, opravím sa v predchádz.téme.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    renča1 prosím ťa a ZC hmotného majetku sa uvádza na riadku 02. Aj v prípade že v roku 2006 budem uplatnovať paušálne výdavky?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    karpis
    renča1 prosím ťa a ZC hmotného majetku sa uvádza na riadku 02. Aj v prípade že v roku 2006 budem uplatnovať paušálne výdavky?
    áno , v r.2005 si uplatníš odpis a už po tomto odpise sa uvedie suma do r.02 zostatková cena majetku

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    drž sa tohto:
    vypočítana suma z daňového priznania ti musí sedieť zo sumou na výkazoch. Vtedy to máš O.K:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.