Zavrieť

Porady

Aká je akceptovateľná marža pre retailera na kojenecké potreby?

Prosim o radu. Pripravujem kalkulaciu na predaj kojeneckych potrieb (flasky, cumliky a pod.). Netusim s akou marzou pracuju obchodnici v tomto segmente. Kolko je pre nich akceptovatelne a s akou marzou ma urcite poslu domov? Zrejme bude rozdiel aj e-shop vs. predajna vs. velky retailovy retazec...
Ak niekto pomoze, budem moc vdacna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    tento biz stagnuje, je tam veľká konkurencia
    ja by som pod 100 nešla v obchode, vysleduj si to na určitých typoch, napr, antony predáva malo/veľko, takže predajné je to len s takoumaržou, ked sem dovezieš niečo čo ludia nepoznajú, nejakú novú značku,nebudú ti to kupovať, lebo majú plnú hlavu nahučanú o nezávdných detských produktoch, idú po osvedčenej značke s dobrými recezniami, čo nepridáva alergeny do farieb, ani olovo a nalepšie ked je v názve bio bavlna, je to odrb na spotrebiteľa. ked si pozrieš fora, tak asi začneš mať dojem, že tie príspevky sú platené, tiež mám niekedy ten dojem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vilaamala dakujem za odpoved ariadna22. Ja som sa ale nepytala na oblecenie ale na kojenecke potreby (flasky, cumliky, riadiky a spol). Marze v obleceni poznam. 100% si zrejme myslela mark-up mam pravdu? (marza 100% neexistuje). Nevies mi prosim poradit s tymi kojeneckymi potrebami?
    ariadna22 no, neviem čo si predsatavuješ pod tým že 100 marža neexistuje, pokiaľ viem tak môže byť aj 500 perc marža,
    s potrebami je to isté, dostaneš katalog ceny musíš držať podľa konkurencie, na obchodného zástupcu by som sa spýtala v lekárni,kde tieto produkty predávajú, alebo kamošky čo má detský obchod alebo na mimibazare by som skusila hodiť debatu
    vilaamala mimibazar je dobry napad, dakujem, vyskusam
    K tej marzi - marza sa pocita zhora, cize kolko % z MOC bez DPH je tvoj hruby zisk. Keby tvoj zisk mal byt 100%, potom by si tovar od dodavatela musela nakupovat za 0 eur. Ty hovoris o mark-upe (prirazke), pocitas zdola. Aby som to uprenila, napr.:
    ak:
    NC = 60
    MOC bez DPH = 100
    potom:
    marza = 40%
    mark-up = 67%
    Obchodnici vacsinou pocitaju s marzou nie s prirazkou.
      zbaliť

    Aká je akceptovateľná marža pre retailera na kojenecké potreby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.