Zavrieť

Porady

Aká je potrebná kvalifikácia pre učiteľku MŠ?

Mám ukončený 1.supeň VŠ na Technickej univerzite odbor ekonomika a manažment a SŠ s maturitou tiež ekonomického smeru. Taktiež mám ukončený 2.stupeň na ZUŠ - hra na keyboard. Momentálne pokračujem v štúdiu na Technickej univerzite 2.stupeň. Mala by som však záujem pracovať ako učiteľka v MŠ ale neviem ako by som mohla získať potrebnú kvalifikáciu na vykonávanie tejto práce. Je potrebné aby som absolvovala ďalšiu VŠ Pedagogickú (ďalších 5 rokov) alebo mám aj inú možnosť ako by som mohla rýchlejšie nadobudnúť potrebnú kvalifikáciu? Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil arizona : 10.10.10 at 19:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Stačí ti 1.stupeň predškolskej pedagogiky na VŠ(bakalár) alebo nadstavba na strednej pedagogickej škole- odbor učiteľka pre MŠ. Lepšie finančne je ohodnotená kvalifikácia bakalár.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Tu sú kvalifikačné požiadavky pre učiteľstvo MŠ"
    Časť I. Učiteľ materskej školy


    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf
    Naposledy upravil zdenka131 : 07.02.12 at 17:26
    Dobrý deň. Mňa by zaujímalo - ak absolvujem doktorandský odbor školská pedagogika alebo pedagogiky bude sa mi to rátať ako kvalifikácia pre materskú školu?
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, ako je to s kvalifikáciou pre MŠ
    ja mám ukončené magisterské štúdium "učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ (to bol posledný rok, kedy ešte nebolo štúdium rozdelené a nebolo osobitné štúdium pre MŠ, nám vtedy tvrdili, že toto je vyššia kvalifikácia a teda v MŠ budeme môcť učiť).
    Neviem ale či to tak naozaj je, keď teraz je už aj štúdium predškolská a elementárna pedagogika a ja práve teraz nastupujem ako učiteľka v MŠ - som, alebo nie som kvalifikovaná?
    Za odpovede a rady vopred ďakujem

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    007martina007 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, ako je to s kvalifikáciou pre MŠ
    ja mám ukončené magisterské štúdium "učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ (to bol posledný rok, kedy ešte nebolo štúdium rozdelené a nebolo osobitné štúdium pre MŠ, nám vtedy tvrdili, že toto je vyššia kvalifikácia a teda v MŠ budeme môcť učiť).
    Neviem ale či to tak naozaj je, keď teraz je už aj štúdium predškolská a elementárna pedagogika a ja práve teraz nastupujem ako učiteľka v MŠ - som, alebo nie som kvalifikovaná?
    Za odpovede a rady vopred ďakujem
    V predošlom príspevku bol odkaz na vyhlášku 437/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov. Tam si to ľahko nájdete a zistíte, či ste kvalifikovaná aj pre MŠ.

    Ale v skratke, časť I. v bodoch 10 a 11 uvádza:
    10. v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy
    11. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo v študijnom odbore pedagogická škola na strednej pedagogickej škole alebo na pedagogickej a sociálnej akadémii, alebo na pedagogickej a kultúrnej akadémii v kombinácii s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy

    Čiže ak máte skončenú aj strednú pedagogickú školu, v odbore učiteľstvo pre MŠ, tak ste plne kvalifikovaná aj pre prácu v MŠ.
    Ak ste absolvovali inú strednú školu, tak si len dorobte maturitu na strednej pedagogickej škole externou formou, čo zvládnete bez problémov a budete kvalifikovaná.

    Ak nastupujete do MŠ, aj tak mi je divné že vám nepovedali či ste alebo nie ste kvalifikované, prípadne či vám dajú podmienku si doplniť vzdelanie a pod.

    Aká je potrebná kvalifikácia pre učiteľku MŠ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.